Dobrý den, chystám se kolem 2.7. do Šanghaje a návrat planuji kolem 24.7. ze Soulu. Před týdnem jsem našel letenku s Emirates za 16212 Kč, teď už je za 17987 Kč. Myslíte, že má cenu ještě vyčkávat nebo cena bude už jen stoupat? .

Paha -> Šanghaj, Soul -> Praha

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

8 reakcí

Dobrý den, chystám se kolem 2.7. do Šanghaje a návrat planuji kolem 24.7. ze Soulu. Před týdnem jsem našel letenku s Emirates za 16212 Kč, teď už je za 17987 Kč. Myslíte, že má cenu ještě vyčkávat nebo cena bude už jen stoupat?

0

kemo, nerobíš to lehké. Zběžně mrkám na skyscanner, odletové letiště jsem si tipnul PRG. Emirates 17,855 Kč. ALE: skoro 10h layover v Dubaji, celkem 24h a 25mins. UFF. Nazpět 4 hodinový přetup, celkem 20h. Když připlatíš 1100Kč, tak let tam se smrskne na 17,5 hodiny. Stále Emirates. Za mě ale vedou Rusáci v kombinaci s China Eastern za cca 20k, let tam 14 a nazpět 15hodin. Ale k tvé otázce. Křišťálová koule říká, že ceny budou oscilovat vlivem kurzových pohybů a množstvím cookies v tvém prohlížeči. Ale extrapolací hodnot z minulosti tipuji, že ceny spíše porostou. A nebude li pršet, nezmoknem. Když najdeš letenku co ti pasuje, kupuj hned. Šance že to půjde nějak signifikantně níže existuje, leč je menší než šance, že to půjde nahoru. Tímto uzavírám prognostické okénko.

0 Citovat

mea culpa,  omlouvám se, v titulku píšeš PRG

0 Citovat

Kolik dní tolerance představuje to "kolem" (data odletu/návratu)?

0 Citovat

Všem děkuji za reakce. Tolerance odletu z Prahy je 30. 6. - 2.7. (později bych moc nechtěl) a ze Soulu +-1 den. Nemusí to být nutně Praha, ale klidně i jiné letiště poblíž Olomouce. Kamarádka koupila Vídeň -> Šanghaj, Soul -> Vídeň měsíc před od letem, který má teď koncem února a návrat 24.7. za 19ooo,- s British Airways, tak se mi moc nechce věřit, že by to mělo ještě stoupat.

0 Citovat

Kdybys dokázal odletět 29.6. v podvečer (17:30), tak KLM nabízí toto za 16.800


Datum odletu: 29.6.2018, 17:30

Praha (PRG), Česká republika

Amsterdam (AMS), Nizozemsko

KL 1356

Doba přestupu: 1h 25min

Amsterdam (AMS), Nizozemsko

Shanghai (PVG), Čína

KL 0895


Datum návratu: 25.7.2018, 00:55

Soul (ICN), Jižní Korea

Amsterdam (AMS), Nizozemsko

KL 0856

Doba přestupu: 4h 35min

Amsterdam (AMS), Nizozemsko

Praha (PRG), Česká republika

KL 3121


0 Citovat

Dřív než 30.6. právě bohužel nemůžu. Že by se přidal do té  doby nějaký další let, uvolnilo místo v nějakém jiném asi možné není, co?

0 Citovat

tobsem3 napsal(a):

Kamarádka koupila Vídeň -> Šanghaj, Soul -> Vídeň měsíc před od letem, který má teď koncem února a návrat 24.7. za 19ooo,- s British Airways, tak se mi moc nechce věřit, že by to mělo ještě stoupat.


Musíš srovnávat srovnatelné. Něco jiného je odlet před začátkem letních prázdnin (obykle je nutný odlet ještě v červnu, aby to nebylo opravdu drahé) a odlet uprostřed evropské nízké sezóny (leden, únor, březen). 

Jinak mezi námi... koupit letenku za 19,000 na únor, kdy teď jsou v nabídce itineráře za nějakých 14,300 (ex-PRG, odlet za týden) je docela "umění".

0 Citovat

tobsem3 napsal(a):

Dřív než 30.6. právě bohužel nemůžu. Že by se přidal do té  doby nějaký další let, uvolnilo místo v nějakém jiném asi možné není, co?


Já bych na tvém místě klidně ještě 3-4 týdny hledal. Třeba se mezitím objeví něco zajímavého. Ostatně, za 20 to koupíš za ten měsíc taky.

0
8 reakcí