Dobrý den,jak se co nejlevněji dostat vlakem z Břeclavi do Budapešti a zpět? Cesta tam v sobotu 28. 4. 2018 a zpět v úterý 1. 5. 2018.Předem děkuji za rady a tipy! .

Břeclav - Budapešť

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

19 reakcí

Dobrý den,
jak se co nejlevněji dostat vlakem z Břeclavi do Budapešti a zpět? Cesta tam v sobotu 28. 4. 2018 a zpět v úterý 1. 5. 2018.

Předem děkuji za rady a tipy!

0

Rekl bych, že bude problém se tam vůbec jednoduše rychlíkem dostat. Já kupoval před měsícem, protože v sobotu taky letím a ten rychlík před 9 hod v sobotu z Břeclavi už byl vyprodaný kromě 1 třídy. Tak jsem musel koupit za 700 Kč 1. Před pár dny jsem se pro zajímavost díval a těměř všechny rychlíky byly na internetu vyprodané. Je tam myslím mistrovství světa v hokeji nebo co, že je všechno plné.

0 Citovat

Mistrovství světa v hokeji je v Dánsku.

Jinak nechápu co chce slečna nebo paní slyšet, jako že má jít na nádraží nebo na web ČD a koupit si tam lístek nebo co? Jelikož jinak než ČD se tam vlakem nedostane....
0 Citovat

Mám na mysli druh jízdenky.. jestli je dobré koupit klasickou jízdenku nebo existuje i nějaká jiná. Někde jsem se totiž dočetla o jízdenkách City Star, tak by mne zajímalo, jak to funguje a jestli není třeba levnější než klasická? Děkuji.

0 Citovat

Zpáteční CityStar už nekoupíte, do Maďarska je nutné 3 dny předem. Včasné jízdenky jsou už také dost přebrané, záleží jakým spojem chcete jet, mrkněte na https://www.cd.cz/eshop

Plná cena, kterou seženete vždy u pokladny je cca 1500Kč zpáteční.

Bohužel jízdenky v tak exponovaných termínech řešíte moc pozdě.

Dalším řešením může být využití slevy ZSSK Bratislava - Budapešt za 17,50€ zpáteční, ale je nutné jízdenku koupit na Slovensku v pokladně, do Bratislavy lze koupit např City Star i v před odjezdem za 276Kč zpáteční. Celkem tedy asi 720Kč, což je v danou chvíli asi nejlepší cena.

http://www.slovakrail.sk/sk/ceny...zlava.html

0 Citovat

dendiska99 napsal(a):

Mám na mysli druh jízdenky.. jestli je dobré koupit klasickou jízdenku nebo existuje i nějaká jiná. Někde jsem se totiž dočetla o jízdenkách City Star, tak by mne zajímalo, jak to funguje a jestli není třeba levnější než klasická? Děkuji.

Jak píše SDAN, řešíš to bohužel moc pozdě....
0 Citovat

a co tak z Breclavi to vzit do Brna a z BRNA do BUD busem. regiojet, nebo Eurolines to jezdi nekolikat denne za slusne penize. anebo to vzit vlakem do VIE a pak flixbus/regiojet busem do BUD. Je tam konkurence, ceny nizke.

0 Citovat


Mistrovství světa v hokeji je v Dánsku.


V Dánsku je, ale v Budapešti právě probíhá také. Je to ale nějaká divize 1 a v sobotu se bude hrát finále. Fanoušci tam asi pojedou. jen nevím z které země. Předpokládám slováci a možná i čeští fandové. Jinak si totiž nedokážu vysvetlit, že 28.4.  jsou vyprodány všechny rychlíky včetně prvních tříd. Myslím jen jeden byl volný, když jsem se díval před pár dny. Slečna by měla spíš řešit, jestli je vůbec ve vlaku místo a ne kde získat slevu :)  Autobus z Brna bude asi nejlepší volba.

0 Citovat

Pokud ne spichate tak doporucuji celek udelat na bezne jizdence ZSSK (treba internetove) Kuty - Sturovo za 9,22€-10,22€ a primo od hranici pokracovat primestku budapestansku linku c. 800 za neco kolem 3€ http://www.volanbusz.hu/hu/menet...trend=2855 Jizdenka Breclav-Kuty je vyzadovana jen obcas a stoi 2€ (neni ale problem koupit ve vlaku).

0 Citovat

niemandos napsal(a):


Mistrovství světa v hokeji je v Dánsku.


V Dánsku je, ale v Budapešti právě probíhá také. Je to ale nějaká divize 1 a v sobotu se bude hrát finále. Fanoušci tam asi pojedou. jen nevím z které země. Předpokládám slováci a možná i čeští fandové. Jinak si totiž nedokážu vysvetlit, že 28.4.  jsou vyprodány všechny rychlíky včetně prvních tříd. Myslím jen jeden byl volný, když jsem se díval před pár dny. Slečna by měla spíš řešit, jestli je vůbec ve vlaku místo a ne kde získat slevu :)  Autobus z Brna bude asi nejlepší volba.

Proboha a proč by Češi nebo Slováci jezdili na zápasy MS divize, kterou nehrají a která nikoho nezajímá??? Se podívej, kolik na ty zápasy chodí diváků, kromě toho když hrajou domácí Maďaři tak kolem 1000 - 1500. Jinak ještě žádný finále se tam nehraje, hraje se to tabulka každý s každým, žádné play off. Ten důvod bude určitě jinej.

Jinak souhlas s tou slevou a dopravou.

0 Citovat

To nevím. Možná jsou to Poláci, kteří tam hrají. To je přece ale úplně jedno. To byla jen má spekulace. Máš snad Eremi jiné vysvětlení, proč jsou všechny vlaky plné jenom 28.4. Je úsměvné, že místo, abys přiznal, že se skutečně v Budapešti mistrovství světa v hokeji hraje, i když jen divize 1A a tedy že nevíš všechno , tak položíš takovou opět maličko ironizující otázku. Já také nechápu, proč jezdí fanoušci do Anglie nebo Španělka na fotbal. Cožpak jsou to české týmy???? Třeba proto že mají rádi fotbal? A stejně tak se mohou chtít podívat fanoušci hokeje ze Slovenska popřípadě i Česka na dobrý hokej, když je to kousek. Tak třeba proto Eremi :) To že to nezajímá tebe neznamená, že to nezajímá nikoho. Já žiju částečně v Brně a taky mě nezajímá hokej. Ale nikdy bych si netroufl tvrdit, že když to nezajímá mě, že to nezajímá nikoho.



0 Citovat

Ano máš pravdu, opravdu jsem nevěděl, kde se hraje MS divize IA a je mi to úplně u zadku, stejně jako všem českým nebo slovenským fanouškům. Je to hokej, který nikoho nezajímý. Já třeba do toho Španělska nebo Anglie na fotbal občas zajedu a důvodem je právě to, že tam vidíš kvalitu. Stejně tak chodím na hokej, ale rozhodně nepojedu jen za fotbalem do Modavska ani do Maďarska na zápas Velká Británie - Kazachstán a žádnej dobrej hokej tam neuvidíš. Takže to, že jsou vyprodaný vlaky určitě není kvůli tomhle "sportovnímu svátku", který se navíc hraje od 22. a opakuju 28. není žádný finále, ale prostě poslední kolo zápasů ve skupině, takže žádný důvod, aby se tam hrnuly nějaký davy, který tam stejně nechodí.

Ještě poznámka, pokud na hokejový zápas přijde 1000 lidí, tak opravdu prakticky nikoho nezajímá, i v české extralize jsou průměrné návštěvy kolem 5000 a určitě kvůli tomu nebývají vyprodaný vlaky :))))
0 Citovat

Ty vlaky jsou plné zejména z důvodu, že se jedná o prodloužený víkend.

0 Citovat

SDAN: Diky za rozumnou odpověď.

niemandos: Jinak nevím, kde jsi přišel na to, že ty vlaky jsou vyprodaný, když se lístky dají normálně koupit....
0 Citovat

Z Břeclavi zítra  v 6:59, 14:59, nebo 15:59 přímý vlak za 549 Kč, jízdenky dostupné v eshopu ČD, zpátky 1.5. buď za 14, nebo 19 Eur, záleží na čase odjezdu, jízdenky dostupné na eshopu MÁV - v tomto případě je třeba jízdenku vyzvednout v automatu v Budapešti na nádraží, automaty jsou hned u výstupu z nástupiště (nádraží Nyugati), zadá se kód, který jsi obdržel při objednání a vytiskne se ti jízdenka

0 Citovat

Nebo rovnou zpáteční na eshopu ČD, tam časy odjezdu viz předchozí příspěvek, zpět z Budapešti v 17:41, ve 21 příjezd do Břeclavi, cena 1092 Kč za včasnou jízdenku - tyto jízdenky jsou vázány na konkrétní vlaky, není možné jet jiným dříve/později


0 Citovat

Ty vlaky technicky ani vyprodane byt nemuzou, je zcela standardni, ze CD prodava vice jizdenek, nez ma mist. 

A ted ze zkusenosti - do Budapesti jezdi nejcasteji vlaky typu ‘Hungaria,’ kde pri teplotach vyssich nez 25 stupnu pravidelne prestava fungovat klimatizace. Lidi se mackaji a je to hnus. Pokud k tomu chytnete madarsky jidelni vuz s gulasovkou za tri stovky, mate kvalitni zazitek z cesty zaruceny :)) 

A abych nezapomnela, ‘nevycucavaji’ toalety, ktere personal po naplneni, a vyteceni vsude mozne, uzamyka. Abyste se mohli vycurat, musite jit casto pres cely vlak, a kolikrat ani tam funkcni WC nenajdete. Timhle smerem je to holt velky spatny, Nemec by to nepustil ani pres hranice.

0 Citovat

Sarah: Nevím jak jsou vaše poznatky aktuální, ale do Budapešti v současné době jezdí naprostá většina souprav ČD, viz řazení:

http://www.vagonweb.cz/razeni/ra...e=H-70&;rok=2018&najit=Hledat

Uznávám, že některé vozy (Bdpee) nejsou uspořádáním interiéru na tuto trasu úplně vhodné, ale problémy s klimatizací a WC   trpí rozhodně méně, než vozy Regiojetu.

Vlaky nejsou povinně místenkové, tudíž nemohou být vyprodány. Má to své pro a proti, z mého pohledu spíše převažují pozitiva.

Jídelní vozy jsou v naprosté většině ČD, ceny přiměřené a kvalita výborná, jídelní lístek zde:
http://www.jidelnivozy.cz/jideln...vensko.pdf

Maďarské vozy jezdí z Prahy pouze na jednom spoji a většina jich prošla nedávno modernizací, jinak gulášovka tam 3 stovky opravdu nestojí, ale je pravda, že ceny odpovídají spíše západní Evropě:
https://www.mavcsoport.hu/sites/..._etlap.pdf

ČD chystají nákup nových vlaků na linku do Budapešti, něco ve stylu Railjetů, tak se snad brzy dočkáme sjednocení kvality, už se to táhne poměrně dlouhou dobu.

0 Citovat

Tak mezi Prahou a Budapešťí teď jezdí převážně ten Metropolitan(soupravu tvoří to lepší co má ČD k dispozici) a za mě spokojenost jak s pohodlím(jezdím 1.třídou) tak se servisem ze strany JLV!

Navrch wifi jede velmi dobře a to i na maďarském uzemí ..
0 Citovat

Vyprodane je to jednoduzse proto, ze tam vsichni jedou na proudlozeny jarni vikend.

0
19 reakcí