Ahoj, poradil by mi někdo, kdo již cestoval v Karibiku, jak si nejlépe zařídit letenku mezi ostrovy v Karibiku. Např. letenka Bahamy - Turk and Caicos? Je výhodnější koupit si last minute letenku přímo na místě? Nebo nakoupit předem. Kde se dají sehnat výhodné letenky? Levnější meziostrovní letenku než za 10.000 CZK jsem na internetu nenašla. Což je stejná cena jako trasa Praha - Karibik a zpět - levná letenka. Poradí někdo? Díky moc. .

Letenky v rámci Karibiku

Založil(a) ve fóru Vodní doprava

5 reakcí

Ahoj, poradil by mi někdo, kdo již cestoval v Karibiku, jak si nejlépe zařídit letenku mezi ostrovy v Karibiku. Např. letenka Bahamy - Turk and Caicos? Je výhodnější koupit si last minute letenku přímo na místě? Nebo nakoupit předem. Kde se dají sehnat výhodné letenky? Levnější meziostrovní letenku než za 10.000 CZK jsem na internetu nenašla. Což je stejná cena jako trasa Praha - Karibik a zpět - levná letenka. Poradí někdo? Díky moc.

0

Má rada bude sice z přeletů již v roce 2010, ale rozhodně bylo lepší koupit až na místě než dopředu. Tenkrát se jednalo o Caracas - La Habana - Mexico. Kdo ví, třeba už tenkrát pomalu začínal s problém s měnou ve Venezuele. To jen kdybys náhodou dobrodružně letěla i tam ;-)

0 Citovat

Venezuela se odlišovala od většiny ostatních zemí ohledně měny (obrovský rozdíl mezi oficiálním kurzem a černým trhem) už v roce 2010, takže tato rada je nepoužitelná (člověk s takovýmto dotazem jistě nepojede do Venezuely). Neslyšel jsem nikdy o tom, že by v normálních zemích byla v posledních min. 10 letech výhodnější last minute letenka na běžné lince. Konkrétně neporadím. Vím jen, že letenky v Karibiku jsou drahé, takže bych zkusil googlovat třeba "low cost airlines caribbean" a třeba se něco najde tady a případně upravit plány:

https://www.alternativeairlines.com/

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Kdo ví, třeba už tenkrát pomalu začínal s problém s měnou ve Venezuele.

Ještě jako OT doplním info k té Venezuele. Jak se píše v závěru článku níže, už na začátku roku 2009 byl oficiální kurz asi za polovinu kurzu na černém trhu, který se tehdy standardně a poměrně bezpečně využíval:

https://www.hedvabnastezka.cz/ze...epadena-1/

Teda tahat hodně hotovosti není bezpečné nikde a ve Venezuele zvlášť, ale platba a výběr z bankomatů zahraniční kartou nebyl ani možný, i když pominu nevýhodný kurz. Jediná alternativa byla poslat peníze na účet nějakému spolehlivému místnímu s dolarovým účtem. Divím se, že si to, Jakube, nepamatuješ.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ještě jako OT doplním info k té Venezuele. Jak se píše v závěru článku níže, už na začátku roku 2009 byl oficiální kurz asi za polovinu kurzu na černém trhu, který se tehdy standardně a poměrně bezpečně využíval:

https://www.hedvabnastezka.cz/ze...epadena-1/

Teda tahat hodně hotovosti není bezpečné nikde a ve Venezuele zvlášť, ale platba a výběr z bankomatů zahraniční kartou nebyl ani možný, i když pominu nevýhodný kurz. Jediná alternativa byla poslat peníze na účet nějakému spolehlivému místnímu s dolarovým účtem. Divím se, že si to, Jakube, nepamatuješ.


Libore, divit se nemusíš, neboť jsem ve 2010 ani žádný bankomat použít nechtěl a taky nepoužil. Prozřetelně jsem na bolívary směnil již na hranici. Jinak ve 2002 nebo 2004 bankomaty s mezinárodními platebními kartami používat šly, ale maximální výběr nebyl nijak závratně vysoký, spíše směšný. Takže bohužel muselo následovat hned několik častějších výběrů.

0 Citovat

Ja jsem mel zkusenost, ze kratsi priskoky mezi ostrovy operovaly male lokalni spolecnosti, ktere ani nebyly v globalnich rezervacnich system a vse se dalo resit az na miste. Ale ani tak to nebyla zadna lace. Levne to bylo jen pro rezidenty s lokalnim ID, turisti se docela prohli.

0
5 reakcí