Ahoj, cestovat začínám a zanedlouho poprvé poletím letadlem a zaráží mě jedna věc a to kapacita baterie. Nějaké společnosti nepovolují například powerbanky s velkou kapacitou (třeba 10000mAh). Sice powerbanku nepotáhnu, ale můj mobil má kapacitu okolo 14000mah. Tak se chci zeptat, jestli to nebude problém a mohu si ho v klidu vzít do letadla. Děkuji za rady :)  .

Povolená kapacita baterie v zařízení do letadla

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

3 reakce

Ahoj, cestovat začínám a zanedlouho poprvé poletím letadlem a zaráží mě jedna věc a to kapacita baterie. Nějaké společnosti nepovolují například powerbanky s velkou kapacitou (třeba 10000mAh). Sice powerbanku nepotáhnu, ale můj mobil má kapacitu okolo 14000mah. Tak se chci zeptat, jestli to nebude problém a mohu si ho v klidu vzít do letadla. Děkuji za rady :) 

0

Najviac toto kontrolujú Číňania a maximum je 100Wh. Čo pozerám na svoj 10000mAh powerbank, tak to je 37Wh. Takže 14000 nebude problém, ešte 20000 powerbanky sú ok  a hlavne na telefóne to asi nebude nikto riešiť.

0 Citovat

Děkuju za radu :) 

0 Citovat

Třeba Ryanair má ve všeobecných podmínkách uveden zákaz přepravy (v příručním zavazadle) "zařízení na lithium-iontové baterie, které přesahují 160 watthodin," takže 20 000 mAh powerbanka by měla projít v pohodě.

0
3 reakce