Pěkný den všemRáda bych se zeptala na názor ohledně kompenzace za zpoždění letu.U SmartWings požadujeme kompenzaci za zpoždění letu z Hurgady do Brna - více než 6 hodin zpoždění, technická závada na letadle. Chceme 400€ / osobu.SmartWings dnes odpověděl:V tomto případě byl však Váš let operován pronajatým letounem v důsledku uzemnění původně plánovaného Boeingu 737 MAX 8, přičemž náhradní stroj bohužel z technických důvodů nemohl odletět včas. Dočasné uzemnění letounů Boeing 737 MAX 8 je mimořádnou okolností, kterou nemůžeme ovlivnit. Ačkoli tedy v tomto případě nevznikl nárok na finanční kompenzace, je naše společnost připravena vyplatit Vám částku 3 000,-Kč na osobu k pokrytí jakýchkoli nákladů, které Vám mohly v souvislosti se zpožděním letu vzniknout. Je uzemnění Boeingu 737 MAX 8 objektivní příčinou? Když náš let byl až ca měsíc po tomto uzemnění? Děkuji za názory .

SmartWings: kompenzace za zpoždění letu

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

19 reakcí

Pěkný den všem

Ráda bych se zeptala na názor ohledně kompenzace za zpoždění letu.

U SmartWings požadujeme kompenzaci za zpoždění letu z Hurgady do Brna - více než 6 hodin zpoždění, technická závada na letadle. Chceme 400€ / osobu.

SmartWings dnes odpověděl:

V tomto případě byl však Váš let operován pronajatým letounem v důsledku uzemnění původně plánovaného Boeingu 737 MAX 8, přičemž náhradní stroj bohužel z technických důvodů nemohl odletět včas. Dočasné uzemnění letounů Boeing 737 MAX 8 je mimořádnou okolností, kterou nemůžeme ovlivnit. Ačkoli tedy v tomto případě nevznikl nárok na finanční kompenzace, je naše společnost připravena vyplatit Vám částku 3 000,-Kč na osobu k pokrytí jakýchkoli nákladů, které Vám mohly v souvislosti se zpožděním letu vzniknout.

Je uzemnění Boeingu 737 MAX 8 objektivní příčinou? Když náš let byl až ca měsíc po tomto uzemnění?

Děkuji za názory

0

Samozrejme, ze to neni objektivni pricina, jen dalsi nehoraznost od techto ceskych lumpu. A za jak dlouho jsi tuto odpoved dostal? Ja cekal na odpoved 3 mesice, ted opet cekam uz asi mesic ...

0 Citovat

Já bych pochopil, kdyby let měl zpoždění proto, že prostě nebylo k dispozici žádné letadlo kvůli uzemnění MAXů. Tohle je nesmysl, letadlo měli. Měli pro něj nějaký letový řád, letadlo se rozbilo a tak neletělo. Souvislost s MAXy nulová. To, že bylo pronajaté od jiné společnosti, nehraje roli. Nicméně i když podle mě nárok na kompenzaci je jasný, vymožení kompenzace bude opravdu na velmi dlouhé lokte. SmartWings jsou tím bohužel pověstní...

0 Citovat

mne trvalo ziskat 250eur z CSA skoro 5 mesicu, CSA mne ignorovalo 2 mesice,tak jsem to poslal na UCL, a taky 2 mesice cekani,ale nakonec zaplatili


jednalo se o tech.zavadu na letadle,zpozdeni na letu PRG-FRA  tesne cez 3h

0 Citovat

Imho to jenom zkouseji, nabidli ti nejaky baksis, to  znamena, ze bud  chteji byt proaktivni a povazuji si te za  zakaznika (coz je protimluv u SmartWings) anebo jenom zkousi a cast zakazniku  na to skoci.  Podle mne mezi vypadkem letadel uz je dostatecny casovy odstup na to, aby se zaridili jinak pripadne, aby vam let zrusili v casove rezerve.


Pokud má letadlo technickou poruchu, může to být považováno za mimořádnou okolnost?

NE – Technická závada, která se objeví během běžné údržby letadel nebo je způsobena opomenutím při údržbě letadla, nemůže být považována za mimořádnou okolnost.

ANO – Tedy pokud je technická závada spojena s incidentem, který nebyl způsoben běžnou činností či jednáním leteckých dopravců a byl vzhledem ke své povaze nebo příčině vzniku mimo jejich kontrolu. Může jít například o skrytou výrobní vadu, na kterou upozornil výrobce letadla nebo příslušný orgán, nebo jde o škodu na letadle způsobenou jednáním, jako je například sabotáž nebo teroristický čin. Pak se tato situace považuje za mimořádnou okolnost.

https://europa.eu/youreurope/cit...dex_cs.htm


0 Citovat

Díky za odpovědi.

Ze Smartwings odpověděli do 3 týdnů.

Přehledně vypracovanou žádost jsem poslala doporučeně na doručenku.

Zabojuji dál.

0 Citovat

Docela by me zajimalo co rekli tem cestujicim , jak  o sebe ted  nedavno dve  letadla  Smartwingsu zavadily v Ruzyni pri popojizdeni  a obe byly poskozeny , takze hned  odletet nemohli  , nepsali jak velke zpozdeni bylo , ovsem  jestli  aspon ty  3 hodiny tak to  je  docela uz znacna castka  pri kompenzaci  

0 Citovat

Co vím tak Funchal dostal poukázky na občerstvení a Monastir měli občerstvení na palubě zdarma

0 Citovat

Funchal byl  opožděn asi o 3:20, Monastir se mi nepodařilo dohledat. Tak se pak nezapomeňte u SW-ČSA přihlásit ...

0 Citovat

Letělo to skoro ve stejný čas oba lety. Nejdéle na tom trvalo přetažení těch letadel. Náhrady skoro byly hned, takže se to jen přeložilo o letadlo vedle a letělo se. 

0 Citovat

Trvej na svem, pripadne soud. Jestli si zalobu zvladnes sepsat sam (a mas cas chodit k soudu), necham na tobe. Pripadne to nekomu predej a prijdes o cca 20%

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Trvej na svem, pripadne soud. Jestli si zalobu zvladnes sepsat sam (a mas cas chodit k soudu), necham na tobe. Pripadne to nekomu predej a prijdes o cca 20%

Znami to sami vzdali a predali agenture, ta to zvladla skoro za rok :D a nakonec ti penize dostali

0 Citovat

Zdravím. Máme úplně ten samy problém. Let QS2503 byl zpožděn 20.4.2019 o 8,5 hod. Dostal jsem totožný e-mail jako vy. Nabídku na 3000 na osobu jsem nepřijal. Od té doby SW nekomunikuje. Věc jsem předal ČOI ADR a ÚCL tak počkám. Pokud se nedomluvime mimosoudně podám stoprocentně žalobu. Jinak info s ČOI o uzemneni  Boeing 737 Max je opravdu bráno jako mimořádná okolnost. Nicméně z e-mailu který jsem dostal od Smartwings a dodal na ČOI mě paní sdělila že toto vyjádření SW mění zcela okolnost protože to bylo měsíc po uzemeni a SW uvedl že let měl být operovat pronajatym letounem který “bohužel” nemohl odletět včas. Navíc 10 minut po nás mělo z Hurgady odletět letadlo taktéž SW a to nepriletelo taky. Prostě šmejdi. Pokud by jste někdo byl dal něž já dejte sem prosím zprávu jak to vypadá. Otázka teď je jestli SW peníze vyplatí mimosoudně  po zauradovani ČOI  a ÚCL a nebo spor pustí k soudu. Děkuji předem za info. 

0 Citovat

Dobrý den, chtěla bych vás informovat, že plnou kompenzaci (4 x 400€) jsme od Smartwings právě dostali.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost, zda pomáhá firemní ombudsman  při řešení kompenzací za zpoždění. 

0 Citovat

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda jste si vyřizovala sama,nebo přes někoho? máme obdobný problém ...

0 Citovat

Zkuste to přes facebook nebertenamkridla komunikují tam.

0 Citovat

Kompenzácia za meškanie a zrušenie letu - http://tonzes.com/compensaircz.htm Moc užitečná služba. Stačilo poskytnout základní informace o zpožděném letu a bez námahy (pro mě) mi vyzískala kompenzaci.

0 Citovat

Prosím, je mi někdo schopen zjistit, proč dnes v noci divertoval let QS 1222 před Brnem zpět do Prahy? Odletěl pak znovu s víc jak 5hodinovým zpožděním do Marsy...známí na něj čekají na zpátečku do Prahy, zkusí kompenzaci, tak ať víme důvod. Díky...

0 Citovat

Technická závada

0
19 reakcí