Ahoj, koupili jsme Si letenky od transavia a na jedné nám chybí čárka nad jménem, nad "a".. je to problém? Má se to řešit?díky moc! Spěchá! .

Chybné zadání jména na letence

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

[citace="valekd"] Ahoj, koukám, že je příspěvek starý 4 měsíce. Jak se tato situace vyřešila ? za měsíc letím s přítelem na Zakynthos, a omylem jsem ho udělala mladším.

0 Citovat

Datum narození je potřeba max při cestách do USA. Po Evropě to ignorujte.

0 Citovat

Teda šla jsem kvůli tomu zkontrolovat pas a jsou tam všechny háčky i čárka: Štěpánka

0 Citovat

@tonic - asi si výnimka alebo si si nechal zapísať meno bez diakritiky. V pasoch aj na kreditkách sa mená štandardne uvádzajú s diakritikou.

0 Citovat

"Jak máte jméno napsané v pase" znamená jak je napsané DOLE, v části pro STROJOVÉ ČTENÍ. Tam najdete odpověď i na transliteraci písmen ve jméně jako ä ö ø apod. Zcela logicky se používá základní sada 26 písmen a ne desítky národních modifikací.

0 Citovat

Áno tak, som zabudol upresniť

0 Citovat

Dobrý den, mám problém, mám již několik měsíců koupenou letenku s AIR CANADOU do New Yorku, a teď jsem si všiml, že mám chybně zadané jméno, chybí mi jedno písmenko... ONDEJ namísto ONDREJ, myslíte, že mě s tím pustí? děkuji odpověď, popřípadně zkušenosti...

0 Citovat

kym nie je namiesto JOSEF - PEPA (aj to uz bolo), tak jedno pismenko hore dolu nevadi

0 Citovat

tonic napsal(a):

kym nie je namiesto JOSEF - PEPA (aj to uz bolo), tak jedno pismenko hore dolu nevadi

Tohle je ale let do Států...  https://www.aa.com/i18n/travel-i...flight.jsp

0 Citovat

tak ja som mal tiez ANTONJR - kedze som mnou do NYC letel otec s rovnakym menom a system to vzdy vyhodnocoval ako duplicitnu rezervaciu. tiez som nemal totozne meno ako v pase. Tak ale vzdy sa da kontaktova Air Canada a nechat si to fixnut pre pokoj duse.

0 Citovat

tonic napsal(a):

tak ja som mal tiez ANTONJR - kedze som mnou do NYC letel otec s rovnakym menom a system to vzdy vyhodnocoval ako duplicitnu rezervaciu. tiez som nemal totozne meno ako v pase.

Já mám taky rodiče bez fantazie a tenhle problém znám velmi důvěrně. Nicméně, ti géniové z TSA co dělají odbavení ve Státech zrovna moc flexibilní v uvažování nejsou.  

0 Citovat

USA se zbytečně přeceňují. Chyba v příjmení prošla bez povšimnutí. Ovšem co jednomu projde, druhému ...

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

USA se zbytečně přeceňují. Chyba v příjmení prošla bez povšimnutí. Ovšem co jednomu projde, druhému ...

Přesně tak Dave, hlavně to negeneralizovat, co jednomu projde, druhému nemusí :D

0 Citovat

Zdravím, stala sa mi podobná vec. Letím do USA o 4 dni (3.9.18) a zistil som, že mám v mene o písmenko menej (ADRAN namiesto ADRIAN). Letecká spolocnosť mi tvrdí, že sa to zmeniť nedá a je nutné spraviť novú rezerváciu a tým pádom zaplatiť celú letenku. Myslíte, že má zmysel ísť na letisko a skúsiť to? Ďakujem.

0 Citovat

z toho si nic nerob

0 Citovat

Spraviť novú rezerváciu možeš aj na letisku keď to neprojde takto.

0 Citovat

Aj keď je to let do USA? 

0 Citovat

Skúsim ísť stým a dufať, že to prejde.

0 Citovat

Hlavně si vezmi kreditku...

0 Citovat

Adrian napsal(a):

Aj keď je to let do USA? 

Áno, to sa normálne stáva. koľkokrát ľudia prehodia meno a priezvisko, prip. pouziju diakritiku. To by na každom lete museli vyhodiť urcite aj 10 percent pasažierov

0 Citovat

Ok, ja to teda risknem, snad to prejde. Dík za pomoc.

0 Citovat

jsem to měl taky a nebyl problém))) Možná stačí jen nenarazit na vola....

0 Citovat

Prešlo to bez problémov našťastie. :)

0 Citovat

Omylem jsem zabookovala letenky s easyjetem, kde je v příjmení místo Matějíčka, Matějíčková.


Easyjet povoluje opravit 3 písmena jako překlep. Oprava jsou ale 4 písmena. 


Když tam necham Matějíčká a smažu "ov", myslíte, že to půjde? 

0 Citovat

Jo úplně v pohodě, ani si toho nikdo nevšimne, navíc diakritika se vůbec neřeší. 

0