Ahoj cestovatelé! Měla bych dotaz. Chystám se do Egypta navstivit mou nejlepsi kamaradku, ktera tam zije. Poprosila me, jestli ji mohu dovezt co nejvic alkoholu, kolik poberu :) p.s. Neni alkoholicka :-D Vim, ze do odbaveneho zavazadla prevezu max 1 litr neceho tvrdsiho. Kolik toho pak kuzu koupit v duty free? Je to nejak omezeno? Dekuji.   .

Převoz alkoholu

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

17 reakcí

Ahoj cestovatelé!

Měla bych dotaz. Chystám se do Egypta navstivit mou nejlepsi kamaradku, ktera tam zije. Poprosila me, jestli ji mohu dovezt co nejvic alkoholu, kolik poberu :) p.s. Neni alkoholicka :-D Vim, ze do odbaveneho zavazadla prevezu max 1 litr neceho tvrdsiho. Kolik toho pak kuzu koupit v duty free? Je to nejak omezeno? Dekuji. 

0

Pokud chceš dodržovat zákony, tak limit je součtem toho co vezeš z domova a toho co koupíš v duty free, takže pokud je to litr tvrdšího a zabalíš litr tvrdšího, tak nemůžeš koupit už nic, resp. bys to měla v destinaci proclít.

1 Citovat

Můžeš přivézt kolik chceš. Klidně 10 plných kufrů když si je dokoupíš u aerolinky, je to omezeno jen nosností letadla, váha se dá přikoupit. V příručním zavazadle maximálně pár panáků, jinak nic, jen nákupy z duty free shopů a ty opět nejsou nijak omezeny, respektive nevím o žádném limitu. S aerolinkami je dohoda, že se to do žádných limitů nepočítá. Takže by neměl být problém vzít pár desítek nebo stovek lahví - pokud jim uděláš takový byznys, tak ti s tím určitě pomůžou až do letadla.

 

1 Citovat

@Naděžda: To samozřejmě není pravda, nákup z duty free se počíta do povoleného množství, které do konkrétní země můžeš přivézt. 

0 Citovat

Žádné omezení opravdu není - jen nosnost letadla.

0 Citovat

Sky's the Limit

0 Citovat

Opravdu omezení je, nad bezcelní limit (do EU litr tvrdýho) by se to mělo proclít a zpravidla od nějakého většího objemu, ne vždy jasně definováno (něco ve stylu "pro vlastní spotřebu") může být potřeba importní povolení nebo něco takovýho typu.

Člověk samozřejmě může s kufrem plným chlastu suveréně projít skrz Nothing to declare, ale když mu to náhodou neprojde, krom cla ho čeká pokuta.

0 Citovat

Dekuji za ruzne nazory. Bavime se konkretne o jedne lahvi tvrdsiho v odbavenem zavazadle a pak napr 3- 4 dalsi lahve z duty free. Stovky lahvi se konat nebudou 😀

0 Citovat

Konkrétně jedna lahev tvrdého konkrétně do Egypta je v bezcelním limitu, cokoli dalšího je navíc. Legální postup je deklarovat to a zaplatit clo, příp. nějaký daně, alternativní postup je tvářit se, že nic nemám a doufat, že si toho nikdo nevšimne. Když si všimnou, tak jestli nad jednou lahví navíc mávnou rukou spíš než nad třema ti asi nikdo neřekne.

Já jinak nechápu proč jednu lahev v odbaveném a zbytek z duty free - při odletu to všem bude jedno, kolik je odbaveno, a při příletu záleží, jestli to poneseš v ruce, jestli celníci skenujou kufry atd. (což na tomhle konkrétním místě netuším).

0 Citovat

No tak proclení je snad samozřejmost, pokud toho máš několik beden a nedáš to na ex ještě před celnicí....

1 Citovat

Hlavní je na cinkat při průchodu nothing to declare. A taky, co vypiješ před kontrolou, to si můžeš vzít nad limit 😀

2 Citovat

V Egyptě funguje fígl, založený na tom, že duty free obchody jsou i v některých 4* a 5* hotelech a je možné je navštívit do 48 hodin po příletu (kontroluje se razítko v pase). Když jich obejdete víc, tak se dá celkem solidně dozásobit.

EDIT: ještě je v některých velkých mallech, určitě v City Stars v Káhiře

1 Citovat

Ahoj, sem se můj dotaz asi hodí nejlíp. Možná ještě do Cestujeme dementně, ale snad to tak hrozný dotaz není. Spíš si chci jen potvrdit úvahu.

Letíme ve dvou na konci roku do Austrálie. Máme zaplacené jen jedno odbavené zavazadlo, psané na mě. Letenky jsou koupené na jednu rezervaci dohromady. A teď otázka. Limit alkoholu je 2,25l na osobu. Když do toho "sdíleného" kufru dáme 4 - 4,5l ( za oba dva ), tak by asi neměl být problém že. Stoprocentně nám ten kufr po příletu na kontrole prolustrujou, když tam uvidí 5 flašek. Nerad bych platil pokutu jenom proto, že jsem nezaškrtnul tu kolonku že vezu víc jak 2,25l. Nebo radši zaškrtnout že nevím a pak to s nimi domluvit na místě?

Díky za vaše odpovědi

0 Citovat

Tak si dejte na Visacku ke kufru 2 jmena a jeste bych jim tam dovnitr napsal listecek s vysvetlenim 🤣 no dotaz je to bizarni a reseni taky… to vezete nejakou domaci slivovici? Ostatni koralky se daji vsude po svete koupit 😂

1 Citovat

Tak z kufru ty dva litry vyndejte / dejte do druhého zavazadla, jak ho dostanete z pásu... Já to nechal takhle v jednom zavazadle pro dva při cestě z Chile zpátky do Prahy - ale říkal jsem si že v Praze to vysvětlím v pohodě, jestli jsou v Austrálii drsnější, tak to můžete vyndat mezi zavazadlovým pásem a průchodem celníkama. 

1 Citovat

to tam fakt nemusite vlacit:))

https://www.beercartel.com.au/pi...r-urquell/

1 Citovat

Domácí radši ani ne. Nevím teda jak jsou přísní ohledně alkoholu, ale s tím jak jsou striktní ohledně jídla, asi bych to neriskoval. Spíš chceme vzít nějakou dobrou kupovanou. Je to dárek. Plus něco na dlouhé večery. Asi to opravdu přehodíme jak sjede kufr z pásu. To by mělo být v pohodě. Pivko si koupíme až tam, přesně. To tahat nebudeme. :-) Už se těším na ThirstyCamel a jeho drive-thru. :-)

0 Citovat

Jan Hosek napsal(a):

Ahoj, sem se můj dotaz asi hodí nejlíp. Možná ještě do Cestujeme dementně, ale snad to tak hrozný dotaz není. Spíš si chci jen potvrdit úvahu.

Letíme ve dvou na konci roku do Austrálie. Máme zaplacené jen jedno odbavené zavazadlo, psané na mě. Letenky jsou koupené na jednu rezervaci dohromady. A teď otázka. Limit alkoholu je 2,25l na osobu. Když do toho "sdíleného" kufru dáme 4 - 4,5l ( za oba dva ), tak by asi neměl být problém že. Stoprocentně nám ten kufr po příletu na kontrole prolustrujou, když tam uvidí 5 flašek. Nerad bych platil pokutu jenom proto, že jsem nezaškrtnul tu kolonku že vezu víc jak 2,25l. Nebo radši zaškrtnout že nevím a pak to s nimi domluvit na místě?

Díky za vaše odpovědi

 

Podľa toho na koho narazíte. Nám v Darwine pred mesiacom pozreli všetko okrem telesných dutín. Viem si predstaviť, že na veľkých letiskách (Sydney) nemusia byť takí prísni ale osobne by som neviezol viac ako majú v predpisoch.

0
17 reakcí