Přeji hezký den! Příští týden letím s partou z Kyjeva do Katowic. Snažíme se trochu ušetřit a tak zvažujeme, že poletíme jen s příručními zavazadly... Máme v plánu na letišti v Kyjevě nakoupit něco v bezcelní zóně, pokud bude co  .

Duty free - v příručním zavazadle?

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

tonic napsal(a):

ved jasne, a my sme si zvykli a teraz nas sokuje nieco co by malo byt vlastne normalne :D


Mě spíš šokovalo,že se to dá v Izraeli,kde se mě při příletu ptali,kolik párů ponožek mám v kufru :-)

0 Citovat

petr.hruza napsal(a):

Ahoj. Šéf minulý měsíc na PEK v duty free nakoupil nějakou lahev. Tu mu zabalili do sáčku a přidali účtenku. Měl to u sebe až do přestupu v Amsterdamu, kde mu to vyhodili a pytlík ani účtenka je nezajímali. Takže místo flašky přivezl vafle z duty free v Amsteru.


Zajímavé, mě láhev rumu z Kuby na Amstru prošla ...

0 Citovat

tramin napsal(a):

Trochu jiná informace,ale šokovalo mě,že při odletu z Tel-Avivu můžete mít tekutiny v příručáku.Nechtěl jsem tomu věřit,ale vyzkoušel jsem to na 2l olivového oleje a fakt to jde...


Trochu OT - ten oliv.olej je z Izraele něčím specifický, stojí za to ho dovézt? A vyzkoušen je jen ten olej? Jinak díky za info, bude se hodit .
0 Citovat

Při letech z Jižní Ameriky, přes Mexiko, nebyl na přestupech nikdy problém (Londýn a Amsterdam). Důležité je nechat si to zabalit do toho sáčku, který je zalepený a je v něm umístěna účtenka. Na bezpečnostní kontrole to dají akorát do přístroje na prověření.

0 Citovat

milka napsal(a):


Trochu OT - ten oliv.olej je z Izraele něčím specifický, stojí za to ho dovézt? A vyzkoušen je jen ten olej? 

Na odlete z Izraela sa neriešia žiadne tekutiny. V príručnej batožine som niesol odtiaľ olivový olej, sedmičku vína a raz aj nedopitú 1,5 l plastovú fľašu vody...

0 Citovat

Taky mám zkušenosti, že tekutiny na odletu z Izraele nekontrolujou, prošla jsem s 0,5kg bahnem a 1,5 petkou vody....


Oproti Praze, kde mi vyhodili i tekutou stravu, která měla 110ml :-(
0 Citovat

Se divim, ze te pustili jen tak s bahnem. Jsem myslel, ze takovy veci se vyvazet nesmi. Kdyz si vzpomenu, jak kamarad schovaval pisek po kapsach v batohu… 😅 nebo to bylo koupeny bahno? 

0 Citovat

Pokud nejde o formu (originální lahev) ale o obsah (výborný rum), doporučuji nakoupit sadu 100ml "šamponových lahviček" v průhledném plastové obalu. Na palubu můžete vzít tahle až 1 litr.  a normálně na sprosťáka všechno co v první části letu nevypijete před mezipřistáním do nich přelít. :-)

0 Citovat

Vaša napsal(a):

Pokud nejde o formu (originální lahev) ale o obsah (výborný rum), doporučuji nakoupit sadu 100ml "šamponových lahviček" v průhledném plastové obalu. Na palubu můžete vzít tahle až 1 litr.  a normálně na sprosťáka všechno co v první části letu nevypijete před mezipřistáním do nich přelít. :-)

opa, brumbrum style 😂👌

0 Citovat

milka napsal(a):


Trochu OT - ten oliv.olej je z Izraele něčím specifický, stojí za to ho dovézt? A vyzkoušen je jen ten olej? Jinak díky za info, bude se hodit .


Nevím,jestli je něčím specifický,možná tím,že je palestinský(nejsem odborník přes oleje).Mám kamaráda,který žije 30 let ve Španělsku a ten si je pravidelně z Izraele vozí.Tvrdí,že takový ve Španělsku nevypěstují.Má aciditu 0.4 %  a voní po jablkách a banánech.Rozdíl oproti těm kupovaných u nás je asi takový,jako když si dáš čerstvě vylovené a zpracované ryby v přístavu u moře a zmražené filety z "něčeho" u nás...

 

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Se divim, ze te pustili jen tak s bahnem. Jsem myslel, ze takovy veci se vyvazet nesmi. Kdyz si vzpomenu, jak kamarad schovaval pisek po kapsach v batohu… 😅 nebo to bylo koupeny bahno? 


Je to koupený bahno ze spa, jinak takovej blázen nejsu :-D , že bych si vozila odněkud písek nebo bahno, seberu vždy jen pár mušlí :-)

0 Citovat

Aluška napsal(a):

vždy jen pár mušlí :-) 

Zrovna ty mušle jsou ve většině zemí na pořádný průšvih.

0 Citovat

No pokud je jich jen pár takových těch obyčejných,to to prochází.

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Zrovna ty mušle jsou ve většině zemí na pořádný průšvih.


To rozhodně nejsou :-) nemluvím o mušlích, který si vylovím při potápění, mušle velkých rozměrů, ty rozhodně NE!

Já si vozím jen ty, co najdete všude na plážích a na ty vám nikdo nikdy nic neřekne, to by jste jich museli mít asi celej kufr, ale pár mušlí na památku není problém.

0 Citovat

No tak zrovna ten písek se dá pašovat docela dobře. 

Mokrý ručník vyválíš v písku na pláži, pak ho převezeš v igelitce a doma ho usušíš a vyklepeš (podobně se to dá dělat i např. s kokainem)

Amatéři to vozí v pytlíku a pak jim to zabavují a dávají jim pokuty.

0 Citovat

Vaša napsal(a):

Pokud nejde o formu (originální lahev) ale o obsah (výborný rum), doporučuji nakoupit sadu 100ml "šamponových lahviček" v průhledném plastové obalu. Na palubu můžete vzít tahle až 1 litr.  a normálně na sprosťáka všechno co v první části letu nevypijete před mezipřistáním do nich přelít. :-)


Akorát na těch lahvičkách musí být vyznačeno, že jsou 100 ml, jinak to na Orly seberou. Už jsem tam takhle minulej rok přišel o šampon.
0 Citovat

Tak jsem včera úspěšně přes Orly protáhnul 4 litry rumu koupeného v Duty Free na Martiniku. Přitom jsem na pár hodin Orly opustil a jel s tím rumem do města a zpět a na kontrole nebyl problém. Dal jsem to normálně v těch bezpečnostních sáčcích na rentgen a nikdo neřekl ani popel, jen se pak ptal z jaké země to je a psal to do počítače k tomu rentgenovému snímku. Ptal jsem se ještě na to, jak to s tím je a ukazoval mi podobný manuál, jako jsem dával výše s tím, že pokud je to ze zemí EU, Kanady a USA tak je to v rámci 36 hodin od nákupu bez problému i když se opustí letiště. Zároveň kolega co také nakoupil pokračoval z Orly na CDG a pak do Prahy a taky mu to bez problému prošlo. Jen na CDG kontrovali jestli není sáček porušen a pak to rozbalili, dali do rentgenu a znovu zabalili do nového.

Pokud tedy někdo takhle letíte, tak můžete v klidu nakoupit. Jelikož Martinik a Guadeloupe nejsou součástí celní unie, tak můžete nakoupit skutečně bez daně, čímž i vzhledem k letištní přirážce zaplatíte +- stejné ceny jako v supermarketech na ostrovech. Ceny vynikajících rumů jsou tam cca 3krát nižší, než za kolik byste stejné koupili v Česku, pokud se tady daný rum vůbec dá koupit.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

To rozhodně nejsou :-) nemluvím o mušlích, který si vylovím při potápění, mušle velkých rozměrů, ty rozhodně NE!

Já si vozím jen ty, co najdete všude na plážích a na ty vám nikdo nikdy nic neřekne, to by jste jich museli mít asi celej kufr, ale pár mušlí na památku není problém.

No když myslíš... Realita je taková, že to je prostě ve většině zemí zakázané a jsou za to poměrně tvrdé tresty. Je velmi pravděpodobné, že si pár mušlí nevšimnou, případně to nechají být nebo to jen vyhodí. Neznamená to ale, že to není porušení. Korály jsou problém, u mušlí taky nikdy nemůžeš vědět, jestli to není úplnou náhodou něco vzácnějšího... 

Ať si každý doveze co chce, ale rizika je dobré znát. 

0 Citovat

rsaf napsal(a):

No když myslíš... Realita je taková, že to je prostě ve většině zemí zakázané a jsou za to poměrně tvrdé tresty. Je velmi pravděpodobné, že si pár mušlí nevšimnou, případně to nechají být nebo to jen vyhodí. Neznamená to ale, že to není porušení. Korály jsou problém, u mušlí taky nikdy nemůžeš vědět, jestli to není úplnou náhodou něco vzácnějšího... 

Ať si každý doveze co chce, ale rizika je dobré znát.


Nemyslím, vím a mám to ověřený a ještě jednou píšu, že se jedná o malý mušle, který opravdu nejsou nic vzácnýho, většinou jsou stejně poničený.  Nenabádám nikohu k tomu, aby si toho vozit pytel a velký  vzácný kousky, ale neděste ostatní, že si budou mít strach vzít 2 mušle do kapsy.

0 Citovat

Aluška napsal(a): Nemyslím, vím a mám to ověřený... 

Nepíšeš ani o konkrétní zemi ani o konkrétních mušlích, ale máš vše ověřené a víš... 

Jsou země, kde je zakázané vyvážet jakékoli podobné věci, a když narazíš na zarputilého celníka, tak se budeš hodně divit. 

Tím nechci popřít, že to v 99,99% případů vůbec nikdo neřeší. 

0 Citovat

T napsal(a):

Nepíšeš ani o konkrétní zemi ani o konkrétních mušlích, ale máš vše ověřené a víš... 

Jsou země, kde je zakázané vyvážet jakékoli podobné věci, a když narazíš na zarputilého celníka, tak se budeš hodně divit. 

Tím nechci popřít, že to v 99,99% případů vůbec nikdo neřeší. 


Myslím třeba ve středomoří, všude bez problémů, též Latinská Amerika. Amerika ověřena na úřadě, Evropu jsem neřešila, když nebyl problém tam. To jsem měla větší strach z dovozu věcí, který mám od indiánů, legálně koupený,  vše prošlo.

Takže jestli měl někdo problém, tak toho měl buď půlku kufru a nebo koupil někde na tržišti velký mušle od místního podvodníka, kterej moc dobře ví, jak to na letišti dopadne, na to je potřeba si dávat pozor.

0