Přeji hezký večer, mám takový dotaz, nikde jsem na něj nenašel odpověď... Chystáme se v partě 4 lidí cestovat z Ukrajiny letadlem a v rámci úspor jsme si koupili 1 zavazadlo k odbavení. Víme, že mimo EU jsou jasně dané limity na osobu. Je možné v jednom zavazadle převážet omezené věci pro všechny? Tj. v odbaveném zavazadle budou dejme tomu 4 litry vodky, povolený limit je litr na osobu. Kdy vlastně probíhá ona celní kontrola? Před odletem, nebo po příletu? Díky, snad to nejsou úplně hloupé otázky  .

Cestování mimo EU - celní kontrola + dotaz na zavazadlo

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

1 reakce

Přeji hezký večer,

mám takový dotaz, nikde jsem na něj nenašel odpověď... Chystáme se v partě 4 lidí cestovat z Ukrajiny letadlem a v rámci úspor jsme si koupili 1 zavazadlo k odbavení. Víme, že mimo EU jsou jasně dané limity na osobu. Je možné v jednom zavazadle převážet omezené věci pro všechny? Tj. v odbaveném zavazadle budou dejme tomu 4 litry vodky, povolený limit je litr na osobu. Kdy vlastně probíhá ona celní kontrola? Před odletem, nebo po příletu? Díky, snad to nejsou úplně hloupé otázky smiley smiley

0

na Ukrajinu chodim pravidelne a kontroluje sa iba na pozemnych hranicnych prechodoch, ci uz vlakom, alebo autom/busom ked sa prechadza hranica. Ked som doletel z Ukrajiny do EU, tak nikdy ma nevymakli, ale moze sa stat. Kontrola je az po vyzdvihnuti batoziny na letisku, takze ak nahodou by odchytili, tak ved povies ze to je pre vsetkych 4 ludi. Tak sme to robili aj pri ceste autobusom...kamarat mal 6 krabiciek cigariet (max. 2 mozu byt na osobu, ale dalsi dvaja nefajcia, takaze tie ostatne 4 krabicky si rozdelili a dali akoze "na seba"). Ale ako vravim, sanca, ze ta odchytia je minimalna, skor vacsia je, ze 4 flase sa ti v kufri rozbiju, takze pekne do uterakov zabalit smiley

0
1 reakce