http://www.zive.sk/clanok/123916/americ ... -ako-mobil .

Elektronika na palube

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

24 reakcí

http://www.zive.sk/clanok/123916/americ ... -ako-mobil

0

Mě by zajímalo, jak budou řešit cestující, kteří mají jen příruční zavazadlo...

0 Citovat

Budou si ho muset nechat na odbavit

0 Citovat

taketo nieco malo chvilkove trvanie v 2006, ked som bol prave v USA, ked ti o ktorych sa nesmie v zlom hovorit, chceli vyhodit do vzduchu lietadla - tiez par dni (ak vobec) sa musela elektronika odbavit. Nakoniec to skoncilo "len" zakazom tekutin, ktory plati dodnes

0 Citovat

https://www.etrend.sk/ekonomika/britania-zakazala-vacsiu-elektroniku-v-lietadlach.html

0 Citovat

Pokud se to vztahuje pouze na několik málo vybraných zemí světa, tak takové nařízení podle mě celkem postrádá smysl. Stačí aby si případný terorista pořešil přestup v nějaké nezabanované zemi a má to vyřešené. Takže by mě docela zajímalo, jaký je vlastně cíl toho nařízení. Měli informace o aktuální hrozbě? Plánují to rozšířit na kompletně všechny lety? Jsem celkem zvědav na další vývoj.

0 Citovat

Mě by zajímalo jak to funguje směrem do USA při routovaní přes Turecko, což se může dotknout i našinců. Především pokud si odbavím v Praze kufr a elektronika mi zůstane v přiručním, ale při přestupu mě s ní nebudou chtít pustit?

0 Citovat

Vzhledem k absenci zdůvodnění z oficiálních zdrojů jde, podle mého názoru, o reakci na nejakou bezpečnnostní, byť zatím asi neurčitou hrozbu. Osobně budu radši na palubě letadla bez laptopu, ale vyjdu z něj zdravý, než abych kveruloval a pak z něj nevylézt vůbec. Problém vidím spíš v tom, tahat tyhle drahý věci v odbaveném zavazadle, chápu, že s tím bude mít spoustu lidí, kteří cestují pracovně oprávněný problém.

0 Citovat

No a zrkadlovku s dalsim objektivom davat do podpalubia, budem mat nadherne drobne sklicka smiley

0 Citovat

PS: V rádiu říkali, že se opatření vztahuje i pro nás v Británií, takže pozor na to, měli by to být skoro stejné země, ale UK si určí i možná trochu jiné podmínky.

0 Citovat

Zvláště v Asii platí, že v odbaveném zavazadle nesmějí být žádné baterie (hlavní důvod asi bude častější výskyt čínského šmejdu který občas zahoří, což se na palubě vyřešit dá ale v podpalubí to je bez šance...). Zvláště citliví jsou na powerbanky. Teď všechny ty krámy nacpané baterkama budou muset do podpalubí... Zanedlouho si na převoz elektroniky s bateriemi budeme muset pořizovat speciální certifikované nehořlavé kufříky.

0 Citovat

No tak já příští měsíc letím do NY s British přes Londýn. To jsem zvědavej, jestli nás taky zařadí do kontrolovaných zemí.
Teď aby se člověk bál vzít si do letadla i blbej Kindle, aby ho nedonutili dát ho do odbavenýho zavazadla. Maj všemožný skenery a kontroly a stejně je jim to k ničemu.

0 Citovat

Víc než na bezpečnostní opatření celý krok ukazuje spíše na boj s aerolinkami v Perském zálivu.

1) Snížení komfortu tím, že nemůžete mít elektroniku s sebou na palubě. Dotýká se ale všech aerolinek, těch mimoperských je však minimum.
2) Víc než snížení komfortu hraje svou roli umělé šíření strachu, „Bacha na Dubaj, odtud hrozí nebezpečí.“

Další otázkou bude, jak dokazovat a žádat odškodnění zničené elektroniky v závislosti na manipulaci se zavazdly?!

0 Citovat

Nejenom zničené. Myslim si, že stoupnou i krádeže. Ale předpokládam, že Ti řeknou že takový věci tam nemáš převážet a nazdar.

0 Citovat

Jak už tady někdo psal, zajímalo by mě jak vyřešej to, že se jim navzájem tlučou dvě nařízení, a to lithiových bateriích v podpalubí a zákaz elektroniky na palubě. Takže prostě foťák na dovolenou nevezmete, protože ho nemůžete mít nikde :D

0 Citovat

Tak jsem se taky snazil k necemu dopidit , protoze bouzel pres Britnii litam casto i kdyz treba Standsted mi leze na nervy ,

https://www.infosecurity-magazine.com/news/uk-government-in-laptop-cabin/

hledal jsem i na norwegian , protoze ti maji treba z UK lety do USA a v reklame maji wifi na palube behem letu ,. ale nic jsem na jejich strankach nenasel

tak doufejme ze tenhle nesmysl zase zanikne , je pravda ze v SAE neresi na letisti ani piti ( nacnute otevrene ), klidne se da projit aniz by ho clovek musel vyhazovat , nebo se pred nekym napit , jak jsem nekde videl u kojenecke lahve s mlekem ,

0 Citovat

Tak Poláci informovali, že Emirates se snaží dopady tohohle nařízení alespoň částečně eliminovat a umožní lidem mít zmíněnou elektroniku v příručním zavazadle při bezpečnostní kontrole a využívat ji až do chvíle nástupu na palubu. Před nástupem na palubu by pak cestující elektroniku odevzdali a ta by šla speciálně zabalená/uložená do nákladového prostoru. Po příletu by cestující elektroniku opět obdrželi. Emirates se tak snaží eliminovat dopad tohoto nařízení na své cestující.
Je pravda, že by tohle mohlo eliminovat obavy z krádeže/zničení elektroniky v odbaveném zavazadle. Na druhou stranu to asi zpomalí nástup na palubu letadla.

0 Citovat
mikir napsal(a):

Tak jsem se taky snazil k necemu dopidit , protoze bouzel pres Britnii litam casto i kdyz treba Standsted mi leze na nervy ,

https://www.infosecurity-magazine.com/news/uk-government-in-laptop-cabin/

hledal jsem i na norwegian , protoze ti maji treba z UK lety do USA a v reklame maji wifi na palube behem letu ,. ale nic jsem na jejich strankach nenasel

tak doufejme ze tenhle nesmysl zase zanikne , je pravda ze v SAE neresi na letisti ani piti ( nacnute otevrene ), klidne se da projit aniz by ho clovek musel vyhazovat , nebo se pred nekym napit , jak jsem nekde videl u kojenecke lahve s mlekem ,

Norwegian není mezi společnostmi, kterých se tohle nařízení týká. Vztahuje se to na lety z Blízkého východu a severní Afriky do USA/Británie.

0 Citovat
Proky napsal(a):

Tak Poláci informovali, že Emirates se snaží dopady tohohle nařízení alespoň částečně eliminovat a umožní lidem mít zmíněnou elektroniku v příručním zavazadle při bezpečnostní kontrole a využívat ji až do chvíle nástupu na palubu. Před nástupem na palubu by pak cestující elektroniku odevzdali a ta by šla speciálně zabalená/uložená do nákladového prostoru. Po příletu by cestující elektroniku opět obdrželi. Emirates se tak snaží eliminovat dopad tohoto nařízení na své cestující.
Je pravda, že by tohle mohlo eliminovat obavy z krádeže/zničení elektroniky v odbaveném zavazadle. Na druhou stranu to asi zpomalí nástup na palubu letadla.

Zatim , ale Anglani jsou stejne streleni nebo spis jeste strelenejsi jak Iri,, takze staci malickost a budou to uplatnovat u vsech ,,,,

0 Citovat

Ako tak citam zas, tak urcite bude zaujimava pravidelna linka medzi Marokom a UK od RyanAir :)
Podmínky má Velká Británie totožné jako USA, zákaz se tedy týká devíti leteckých společností a letů z těchto zemí: Egypt, Jordánsko, Katar, Kuvajt, Maroko, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty (včetně Dubaje či Abú Zabí), Turecko. Týká se to i tranzitních letů z mezinárodních letišť v těchto zemích - pokud tedy poletíte do USA či Velké Británie například přes Dubaj, bude se vás opatření týkat.

0 Citovat

Podle všeho ano. Teď jsem řešil TK do SFO. Bohužel v česku na infolince mi toho paní moc neřekla. Na stránkách mají, že jsou schopni před nástupem do letadla v IST ti elektroniku bezpečně odbavit a po příletu předat. Jak to bude u ostatních linek netuším.

0 Citovat
grouppen napsal(a):

Vztahuje se to i na dilda?

Myslím že ne.

0 Citovat

Uz zase si ubalili jointa: http://www.zive.sk/clanok/124648/zakaz-notebookov-v-lietadlach-sa-ma-rozsirit
Urcite tam padne Slovensko ako divoky necivilizovany vychod Europy :)

0 Citovat

Začíná přituhovat.... http://www.reuters.com/article/u...SKBN1862QS

0 Citovat

Začíná to být dost blbé, ale zase by neměli znevýhodňovat jen některé letecké společnosti. Každopádně to neskutečně protahuje odbavování a opožďuje lety. Poslední zkušenost z IST, kde lety do USA posunuli úplně na nejvzdálenější gate. Tam pak důkladná kontrola jak zavazadel, ale opět i "ohmatávačka" lidí. Takže u gate čekačka cca 20-60 minut než překontrolují vše. Slíbené bezpečně odbavení notebooku znamená, že ho obalí do bublinoví fólie a hodí do jejich normálního kufru. Čekal bych, že budou mít aspoň nějaké boxy na uložení.

0
24 reakcí