Ahojte, Mam otazku na tych co leteli do Australie, v lietadle pred priletom davaju Incoming passenger card, pocul som ze to beru dost vazne. Idem do Australie na pol roka takze si so sebou beriem niake zakladne lieky (paralen, valetol....), myslite ze to treba zaznacit do policka 1? Dakujem  .

Incoming passenger card Australia

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

3 reakce

Ahojte,

Mam otazku na tych co leteli do Australie, v lietadle pred priletom davaju Incoming passenger card, pocul som ze to beru dost vazne. Idem do Australie na pol roka takze si so sebou beriem niake zakladne lieky (paralen, valetol....), myslite ze to treba zaznacit do policka 1? Dakujem


11.jpg

0

Ked sme leteli tiez sme niesli rozne lieky antibiotika a neviem co.. zaskrtli sme NO, inac kontroly tam neboli v podstate ziadne a von s letiska sme boli rychlejsie ako ked letime vramci EU...

0 Citovat

hlavne zober si len 2-3 tabletky, netreba celu lekarnicku, ked tam ides na pol roka, tak tie zakladne lieky lahko dokupis

0 Citovat

Ak ideš na polroka, nekomplikoval by som to a bežné lieky typu aspirín, paralen apod. by som nebral. Bezproblémov ich tam kúpiš.

Ja lieky priznávam (ale okrem acylpirínu a paralenu nenosím žiadne iné, kamarát, ktorý nosí lieky, ktoré má na predpis má zároveň aj potvrdenie v angličtine od lekára, že má tieto lieky na prepis), ukážem ich colníkovi a nemám problém. Na rozdiel od tonica nosím tabletky v originál "pásikoch", aby si colník mohol prečítať názov lieku.

Anglosasaská kultúra si zakladá na férovom jednaní a dôveryhodnosti osoby, a preto všetko dekarujem. Mám názor, že je lepšie stráviť 5 minút rozhovorom s colníkom, ako potom prípadne niekde v kancelárii hodinu zložito vysvetlovať, prečo som lieky nepriznal a a navyše riskovať pokutu.

0
3 reakce