Dobrý večer, můj dotaz se týká zpožděného odletu. Pokud se v Praze zpozdí můj odlet a já mám v Helsinkách na přestup hodinu a vím, že to nestihnu...a/ zůstávám v Praze a požaduji novou letenku .. v tom případě nevím, na koho se obrátit, aby to se mnou řešilb/ přesto odletím a řeším novou letenku v HelsinkáchNabídnout mi jeden let nebo si mohu vybrat /některá letiště a společnosti bych ráda vynechala/? Mám nárok na hotel a stravu?Děkuji, že se podělíte o své zkušenosti. .

Zpoždění letu - dotaz na zkušené cestovatele

Založila ve fóru Obecně o cestování letadlem

9 reakcí

Dobrý večer,

můj dotaz se týká zpožděného odletu. Pokud se v Praze zpozdí můj odlet a já mám v Helsinkách na přestup hodinu a vím, že to nestihnu...

a/ zůstávám v Praze a požaduji novou letenku .. v tom případě nevím, na koho se obrátit, aby to se mnou řešil

b/ přesto odletím a řeším novou letenku v Helsinkách

Nabídnout mi jeden let nebo si mohu vybrat /některá letiště a společnosti bych ráda vynechala/? Mám nárok na hotel a stravu?

Děkuji, že se podělíte o své zkušenosti.

0

este ani neletela, a uz chces meskat :) vsetko zalezi od situacie, ak je jasne, ze uz v Prahe nestihnes prestup v Helsinkach, tak tam sa to uz bude riesit ... su tam ludia na gejte napr. ak si za kontrolou, ak nie, tak checkin. Ak zmeskas let tak, ze uz si v Helsinkach, tak sa je tam transfer desk a ides tam:

https://www.finnair.com/fi/gb/in...vice-desks

S velkou pravedpodobnostou uz budes prebookovana na dalsi let este kym prides k transfer desku :) to ci dostanes hotel, limuzinu, alebo ohnostroj, to zalezi ci najblizsi volny let, alebo kombinacia letov leti napr. az na dalsi den. Vyber leteckych spolocnosti a letisk nechaj na aerolinku, ich povinnost je ta na finalne miesto dostat co najskor :)

0 Citovat

V kazdem pripade odletet a pak to resit podle reguli EU na customer desk si nechat potvrdit presny cas priletu , pokud je to zakoupeno v ramci jedne letenky nebyva problem , pokud v ramci stejne spolecnosti taky problem nemusi byt , ovsem tam uz bych hodinovy prestup neriskoval ,ale nechal mezi lety alespon 3 hodiny , nejvetsi problem nastane tehdy kdyz pujde o dve ruzne spolecnosti

Za urcitych okolnosti je mozny vyber , hotel a strava se taky resi podle presnych reguli EU

0 Citovat

tonic napsal(a):

este ani neletela, a uz chces meskat :) vsetko zalezi od situacie, ak je jasne, ze uz v Prahe nestihnes prestup v Helsinkach, tak tam sa to uz bude riesit ... su tam ludia na gejte napr. ak si za kontrolou, ak nie, tak checkin. Ak zmeskas let tak, ze uz si v Helsinkach, tak sa je tam transfer desk a ides tam:

https://www.finnair.com/fi/gb/in...vice-desks

S velkou pravedpodobnostou uz budes prebookovana na dalsi let este kym prides k transfer desku :) to ci dostanes hotel, limuzinu, alebo ohnostroj, to zalezi ci najblizsi volny let, alebo kombinacia letov leti napr. az na dalsi den. Vyber leteckych spolocnosti a letisk nechaj na aerolinku, ich povinnost je ta na finalne miesto dostat co najskor :)

Vsak takove meskanie stoji za to ze , kdyz je je delsi jak 3 hodiny - ))

0 Citovat

Děkuji za odpovědi.

Bohužel, zrovna dnes letadlo místo v 19,35 odletělo ve 20,22 hodin .... za poslední týden již po několikáté.

Z Helsinek odlet ve 23,45, to se nestíhá, když odletí přesně. Proto řeším už nyní, nechci být nemile zaskočená.

0 Citovat

Plánovaný odlet o 23:45 prakticky nikdy neodletí na čas, ak niektorý jeho "feeder" mešká. Vedia že ak tam nechajú trčať 30 ľudí z letu z Prahy, tak im musia všetkým zabezpečiť ubytovanie, stravu, transfer a kompenzáciu min. 300 eur, keďže v ten deň už určite nič ďalšie neletí.

Takže ak let z Prahy odletí namiesto 19:35 o 20:22, tak ťa v Helsinkách stopercentne počkajú (odletelo by jedine ak by bolo prestupujúcich naozaj veľmi málo alebo by pražský spoj meškal už viac ako hodinu).

0 Citovat

Jestli se jedná o let HEL - HKG, tak ten letěl naposledy v 1,02 h., což potvrzuje to, co napsal MoonEclipse.

0 Citovat

Helsinky su male letisko, prestup shengen na non-shengen je velmi rychly,za cca 20min (gate-gate), pasovka, prechod s EU pasom cez e-gate , to je tam velmi rychle. Naposledy som letel 16.11. PRG-HEL-BKK a odlet z Helsiniek bol odlozeny o 50min, pretoze sme cakali na iny "feeder" , takisto v oktorbri bol zmeskany moj odlet do PVG lebo sa cakalo na pripoj... no stress.

0 Citovat

Hlavně je asi zbytečné panikařit ještě před tím než taková situace vůbec nastane...

0 Citovat

Obecně bude ochota cokoliv s tebou řešit už v Praze v 95% případů extrémně nízká. Přesně z těch uvedených důvodů - i druhý let může mít zpoždění; nikdy neplatí, že víš, že to nestihneš. (Výjimkou může být situace, kdy první let je zcela zrušen, nebo kdy je zpožděn natolik, že druhý let již fyzicky odletěl a ty jsi ještě v Praze). Nechají tě odletět do Helsinek a budou to s Tebou řešit tam, a to pouze v případě, že přípoj skutečně nestihneš.

Pokud se chceš nějak užitečně připravit, zjisti si pro případ, že přestup nestihneš seznam alternativních dostupných letů z Helsinek do Hong Kongu (pravděpodobně na další ráno) tak, abys minimalizovala případné celkové zpoždění při diskusi o alternativní letence, kterou Ti budou zajišťovat.

0
9 reakcí