dobrý den, chci vycestovat do Norska (tzn. jednosměrný let), ale vzhledem k akčním cenám,které nabízí letecké společnosti, zvažuji koupit zpaáteční letenku v akci, ale zpáteční let neabsolvovat. Nebudu mít nějaký problém, když koupím zpáteční let,ale zpáteční letenku nechám propadnout? Předem díky za radu. Petr .

Vynechání zpátečního letu

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

15 reakcí

dobrý den,
chci vycestovat do Norska (tzn. jednosměrný let), ale vzhledem k akčním cenám,které nabízí letecké společnosti, zvažuji koupit zpaáteční letenku v akci, ale zpáteční let neabsolvovat. Nebudu mít nějaký problém, když koupím zpáteční let,ale zpáteční letenku nechám propadnout?
Předem díky za radu.
Petr

0

zdravím,
pokud chcete letět do Norska, téměř mě nenapadá žádná společnost, která by nabízela výhodné letenky jen pro zpáteční cestu.

Ryanair, Wizzair, Norwegian prodávají letenky v jednom směru levněji, než zpáteční.

Zpět k otázce: jakékoliv vynechání letu je jen Vaše rozhodnutí nevyužít službu, tzn. žádné problémy nehrozí.

0 Citovat

teď jste mě zaskočil ... měl jsem konkrétně na mysli: http://akcni-letenky.tripzone.cz/ryanai ... 08-kc-2282

to je cena za zpáteční , tzn. tam i zpět. Nebo mi něco uniká?

0 Citovat

Odkazujete na článek starý 1 rok smiley nejlepší bude, když mi řeknete kdy potřebujete být kde a já Vám najdu nejlevnější letenku.

0 Citovat

jéééžišmarjá, to jsem přehlédl smiley smiley , díky za nabídku. jakmile se dozvím termín, tak vás požádám o radu smiley zatím je to ještě stále možná,snad ...

0 Citovat

Ok, jinak ceny začínají z polských letišť na 180 Kč smiley s příručním zavazadlem. Až budeš psát, tak řekni i kolik kg budeš potřebovat, to pak hraje poměrně velkou roli v ceně.

0 Citovat

Pardon za oživené téma, ale myslím, že se to sem hodí.
Mám zakoupený let, kde zpáteční letenka má trasování LAX-LHR-STO
Stane se něco, resp. jak to mám udělat, abych mohl vystoupit už v Londýně i s bagáží?

Opraven kód letiště, spletl jsem se - jedná se o Heathrow

0 Citovat

Co má být za letiště to "HRW"? Žádné letiště takový kód nemá...
http://www.airlinecodes.co.uk/aptcodesearch.asp

0 Citovat

Zdravím, mám to podobně, zpáteční let z USA máme z LA do Dallasu, z Dallasu do Londýna a z Londýna do Stockholmu a my bychom rádi vystoupili v Londýně. A někdo mě strašil, že British Airways/American Airways mohou dělat ofuky (kvůli zavazadlům). Tak doufám, že to není pravda smiley.

0 Citovat

Tak snad to bude v pohodě. Už máme letenku z Londýna do Prahy smiley.

0 Citovat

V nejhorším případě půjdeš k doktorovi na letišti nasimulovat nevolnost smiley

0 Citovat

Takže aktuální zkušenost USA->EU:
Shortcheck zavazadel do jiné než cílové destinace vám už British (American) zřejmě neudělají...jediná možnost je tedy požádat o vytažení zavazadel v "přestupním" letišti a simulace nevolnosti, kdy vytažení checknutých zavazadel může trvat až několik hodin!

0 Citovat

Zkusenost se scortcheckem mam z lonska na trase ORD-FRA-PRG-(WAW), kdy prvni leg byl na zeleze United a dalsi LH+LOT. Na economy checkinu to neslo ani zaboha, na business (United) checkinu jsem volal asi 15 minut do LH callcentra, aby mi helmut vyjmenoval 100 duvodu, proc musim do WAW... LH a LOT offices na ORD byly jeste zavrene, tak jsem nakonec musel mladou cernosku za pultem business checkinu presvedcit svym sarmem (a gold Star alliance kartou) smiley Tipoval bych, ze to z USA standardne nejde od doby, co plati Patriot Act

0 Citovat

Ahoj. Když bych při zpáteční cestě vynechal poslední segment. Mám někde něco hlásit? :-) Budu mít jenom příručák, tak se domnívám, že prostě jenom vylezu z letadla a jdu si po svejch. Ale aby mě tam potom nevyhlašovali do repráku kde jsem a nečekali na mě. :-)

LAX -VIE-CPH

Lufthansa/Austrian

0 Citovat

Jan Hosek napsal(a):

Ahoj. Když bych při zpáteční cestě vynechal poslední segment. Mám někde něco hlásit? :-) Budu mít jenom příručák, tak se domnívám, že prostě jenom vylezu z letadla a jdu si po svejch. Ale aby mě tam potom nevyhlašovali do repráku kde jsem a nečekali na mě. :-)

LAX -VIE-CPH

Lufthansa/Austrian


Prvni segment nesmis vynechat, posledni segment muzes vynechat i bez nahlaseni.
0 Citovat

Objevuje se to v diskuzi pravidelně. Formálně je zakázáno vynechat i poslední segment. Aerolinky mívají v podmínkách i možnost pokuty. Pokud jim vysloveně nenahraješ, tak by s tím u případného soudu neměli uspět. Ale i proto je lepší nic předem nehlásit. A kdyby náhodou aerolinka něco zkoušela, tak se vymluvit na nevolnost nebo nějaký náhlý problém. 

0
15 reakcí