Ahoj,asi před 14 dny jsme s kamarády letěli z Prahy do Bangkoku (akce s FlyDubai někdy z podzimu z tohoto webu). Jeden náš spolucestující byl Ukrajinec. Předem jsme věděli, že na místě bude na rozdíl od nás muset zaplatit za Visa on arrival asi 50USD. Když ale šel odložit zavazadlo (online chekin byl proveden předem), snaživá úřednice na přepážce po něm chtěla pasovou fotku, že bez ní ho do Thajska nepustí. Běžel tedy přes celé letiště k údajně jedinému automatu na fotky a ten byl mimo provoz. Po další asi hodině diskuze s úřednicí, kde padali všcné argumenty jako:-pokud chtějí na imigračním fotku, bude tam automat na fotky-máme 9 hodin přestup v Dubaji, tam jistě také bude automat na fotkybyla stále neoblomná s tím, že prý může dostat nějakou pokutu. Ještě jsme zkusili argument, že pokud bude problém, náš spolucestující řekne, že fotku ztratil až poté, co ji dotčené úřednici ukázal.No, výsledek byl, že ho do letadla nepustila a chudák si musel koupit novou jednosměrnou letenku na další den(jejíž cena se bohužel té původní akční moc nepodobala, ale když si plánujete půl roku dopředu volno, už to pak moc neřešíte)Po příletu do BKK jsme my a následně náš kamarád viděli vedle imigračního automat na fotky. Moc nechápu, k čemu tam byl, když každá imigrační budka měla digitální kameru a každého fotí digitálně a nikdo žádnou papírovou fotku nechce.Dotazy na zkušenější:-měla ta paní na letišti vůbec co kontrolovat nějaké náležitosti, když měl online checkin a jen odkládal baggage?-vzhledem k tomu, že ta paní za přepažkoun očividně operovala se zcela nepravdivou informací o nutnosti mít fotku, na základě které mu způsobila nemalou škodu, je nějaká šance domáhat se někde odškodného? Případně na kom? Téměř jistě šlo o zaměstnance pražského letiště, ale v tu chvíli dle mého názoru vystupovala jako zástupkyně FlyDubai. .

Znemožnění využití letenky letištní úřednicí

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

tonic napsal(a):

 predpokladam, ze takto nejak znie diskusia pre niekoho, kto by sa tu objavil z februara 1948, ked uz oslavujeme to 70 vyrocie Februarovej prehry :D

A preto treba osláviť Víťazný február v niektorej z krajín zahnívajúceho imperializmu. :-) Len pozor na platnosť dokladov a na nejaký druh kvázivíza typu ESTA, aby vám nebol odopretý nástup na palubu. ;-)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):


Minimálně zběhlý a duchapřítomný cestovatel má dva pasy, takže popisovaná situace u něj nemůže nastat a v pohodě odcestuje. 

Na odľahčenie príhoda z 90-tych rokov:

Cestoval som s kamarátmi vlakom z Bratislavy do Budapešti a odtiaľ ďalej na Balkán. Reč sa zvrtla aj na diskusiu, či je potrebné mať 2 pasy, keď v tom jeden z partie zahlásil: "Každý normálny cestovateľ má 2 pasy. Ja mám jeden v nočnom stolíku" vtom stuhol, siahol si do vrecka a pokračoval: "a druhý na stole v robote. Tak sa s vami lúčim." A v najbližšej stanici vystúpil.

V 90-tych rokoch mať 2 pasy bola pre cestovateľa  nevyhnutnosť, dnes je to obrovská výhoda. Pri ceste do niektorých krajín a do exotických krajín s vízovou povinnosťou je to aj dnes nevyhnutnosť. Dá sa tak predísť mnohým problémom.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Je zaujímavé a hlavne zábavné sledovať diskusiu za svoju pravdu húževnato bojujúcich diskutérov so skúsenými a veci znalými cestovateľmi. Táto diskusia je oveľa zábevnejšia ako väčšina TV seriálov. :)

Večer si otevřu svoje oblíbené Tobelos, manželka mi něco ukuchtí a opět se pokochám touto diskuzí. Je to zajímavá psychologická sonda, tipuji si, kolik komu je let a co a kde asi dělá... A jestli stejný přístup má v práci, doma. Možná si dám ještě jednu.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

A preto treba osláviť Víťazný február v niektorej z krajín zahnívajúceho imperializmu. :-) Len pozor na platnosť dokladov a na nejaký druh kvázivíza typu ESTA, aby vám nebol odopretý nástup na palubu. ;-)

Jaj, a já o víkendu místo toho letím na východ. Do již také kapitalismem zahnívající Makedonie :-D

0 Citovat

kopecky napsal(a):

Jaj, a já o víkendu místo toho letím na východ. Do již také kapitalismem zahnívající Makedonie :-D

To je skoro to isté. Juhoslávia sa vtedy rátala medzi revizionistické a oportunistické krajiny :-)  Čiže o ničo nižší level ako zahnívajúci kapitalizmus. Pri ceste do Juhoslávie platili prakticky také isté podmienky ako pri ceste do kapitalistických štátov.
0 Citovat

cali napsal(a):

Večer si otevřu svoje oblíbené Tobelos, manželka mi něco ukuchtí a opět se pokochám touto diskuzí. Je to zajímavá psychologická sonda, tipuji si, kolik komu je let a co a kde asi dělá... A jestli stejný přístup má v práci, doma. Možná si dám ještě jednu.

Enjoy :)
0 Citovat

Michal, len či ti niekto otvorí v Skopje dvere :)))

0 Citovat

tonic napsal(a):

Michal, len či ti niekto otvorí v Skopje dvere :)))

Snad jo. Když tak mají tam non-stop, ne? 😎 Vzal jsem City hostel (tipy z vlákna byly obsazené a dražší Super 8 se mi nechtělo brát, kdybych chytl nějaké zpoždění a zmeškal letadlo). Tito reagují ihned a hned to potvrdili. Když tak to nebude můj problém, ale jejich 😂

0 Citovat

tonic napsal(a):

ja dufam, ze tak v roku 2088 tu budu diskusie typu kolko kilogramov si mozem zobrat na low orbit virgin galactic, ci mam narok na kompenzaciu ked hyperloop meskal 27 sekund a preco od Ukrajincov chceli inivtation letter na Mesiac, ked tam iba tranzituje vramci cinskeho uzemia smerom na Mars. Ci ten technical stop na ISS 7 sa nerata?

lol.. tak tohle si uložím :D

0 Citovat

Kurňa, na hlavné som zabudol - bude aj v roku 2088 stále treba pas do Chorvátska? :)

0 Citovat

cali napsal(a):

Večer si otevřu svoje oblíbené Tobelos, manželka mi něco ukuchtí a opět se pokochám touto diskuzí. Je to zajímavá psychologická sonda, tipuji si, kolik komu je let a co a kde asi dělá... A jestli stejný přístup má v práci, doma. Možná si dám ještě jednu.


Tohle dělám často. U obchodních partnerů se většinou dozvím aspoň něco z jejich života, tak si můžu odhad potvrdit nebo vyvrátit. Všude jinde je to bez feedbacku a občas je to škoda, protože jestli je něco, co mě nepřestává udivovat, tak jsou to lidi :)
0 Citovat

Bývalý kolega měl před mnoha lety nepříjemný zásek, když na přepážce řekl, že letí na konferenci a veletrh a paní ho uzemnila tím, že to pak není turistická cesta s vízem on arrival, ale obchodní cesta a má mít business vízum vyřízené předem. Nějakou dobu se dohadovali a nakonec ho pustila s tím, že imigračnímu úřednikovi má určitě říct, že je turista. Myslím, že to byla nějaká asijská destinace.

0 Citovat

No slusna diskuze tady z toho nakonec :)

 Vcera jsem s dotycnym mluvil a na zaklade procteni teto diskuze se priklonil k tomu, ze se o nahrade skody s aerolinkou dohadovat nebude. Jeho (a v podstate i muj) nazor je, ze by tam mala sance asi byla (vzhledem ke zneni te evropske smernice), ale bylo by to na dlouhe dopisovani s nejistym vysledkem. A za ten cas co by tomu venoval, si vydela vic, kdyz se bude venovat sve praci.

Alespon ho ta udalost konecne popohnala k tomu, aby si zacal zarizovat ceske obcanstvi, aby na tom byl priste s ostatnimi cestujicimi stejne, coz mu rikame uz par let, ale do ted ho pry k nicemu nepotreboval :)

0