Zdravím, zrovna jsme se vrátili z dovolené v Dominikánské republice. Letěli jsme 4, koupili jsme zájezd u CK MEIER'S WELTREISEN. Odlet s AirBerlin z Mnichova, přílet do Punta Cana. Při cestě tam (17.12.2013) bylo zpoždění, do cílové destinace jsme dorazili se zpožděním 5 hodin a 6 minut. Vše je možné doložit z letového plánu, který je online. Na letišti jsme každý dostali voucher v hodnotě 10 eur na jídlo. Podle informací, které jsme si našli, bychom měli celou věc řešit přímo s AirBerlin. Máme formulář, který vyplníme a odešleme. Moc se nám ale nezdá, že by jen tak zaplatili 600 eur na osobu. Tato částka by totiž měla odpovídat vzdálenosti a době zpoždění. Proto bychom chtěli podat žádost o kompenzaci tak, aby nedocházelo k nějakým průtahům či zamítnutí. Známe služby, které toto zařídí za nás, ale poplatky kolem 15-27% se nám zdají docela vysoké, protože jsme přeci jenom 4  .

Kompenzace - AirBerlin

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Tomáš Pařízek napsal(a):

On je ten vývoj zajímavý v tom, že já se přihlásil do insolvenčního řízení (na pokyn banky, že bez toho není možné v reklamaci pokračovat). Následně asi po měsíci mi přímo insolvenční správce sám napsal, že mi mimo insolvenční řízení chce vrátit peníze (cca 40 % ceny letenky), ale že to z technických důvodu není možné přímo, ale jen přes charge-back. A ať kontaktuji svou banku... To jsem udělal. Zatím bez odezvy, chystám se na osobní  návštěvu pobočky. Jestli mi i nadále budou tvrdit, že se musí počkat na vyhodnocení insolvenčního řízení, tak to na toho finančního arbitra podle mě je...


Jak sem psal výše, ten s kým to bylo řešeno byl buď neschopnej nebo se mu jen nechtělo. Už z principu nemohl nikdo hned rozhodnout, že není žádný nárok na peníze. Po sepsání reklamace jde reklamace po ose Banka klienta - Banka obchodníka - Obchodník. Zkoumají se tam obchodní podmínky mezi obchodníkem a klientem.


Většina (ne-li všechny) pobočky mBank jsou frenšízy, pobočkoví pracovníci jsou jen na živnostenský list. Takže se to tam chce obrnit a za každou cenu trvat na svém. A pokud neví co a jak, tak ať si někomu zavolají a zjistí, jak mají postupovat. Jinak bych neodešel..
0 Citovat

Tomas Parizek:jo mas pravdu,moje chyba,je to obracene popletl jsem to,pokud jsi koupil po 15.8. je Tva pozice lepsi.

0 Citovat

Jen k ty mBance. Mě se u téhle konkrétní banky sice v jiným případě (dědictví) velmi vyplatilo poslat mail s výhružkou na snížnost do ČNB. Do dvou dní pak byli peníze na mém účtě.


Vím, že to je uplně jiný případ, ale tak prostě jako poslední možnost ;) 

0 Citovat

Standa napsal(a):


Jak sem psal výše, ten s kým to bylo řešeno byl buď neschopnej nebo se mu jen nechtělo. Už z principu nemohl nikdo hned rozhodnout, že není žádný nárok na peníze. Po sepsání reklamace jde reklamace po ose Banka klienta - Banka obchodníka - Obchodník. Zkoumají se tam obchodní podmínky mezi obchodníkem a klientem.


Většina (ne-li všechny) pobočky mBank jsou frenšízy, pobočkoví pracovníci jsou jen na živnostenský list. Takže se to tam chce obrnit a za každou cenu trvat na svém. A pokud neví co a jak, tak ať si někomu zavolají a zjistí, jak mají postupovat. Jinak bych neodešel..


Bohužel když tam člověk zavolá, tak mu řeknou napiš e-mail. Jenže na mail odpovídají průměrně tak za měsíc. I pitomá automaticky generovaná odpověď ve stylu "potvrzujeme přijetí Vaší zprávy" přijde až druhý den :)


Zkusím tu pobočku, uvidíme co z toho bude...

0 Citovat

No, koupit letenky od AB po 15.8. byla teda slušná forma finančního masochismu...

0 Citovat

Toimas napsal(a):

Jen k ty mBance. Mě se u téhle konkrétní banky sice v jiným případě (dědictví) velmi vyplatilo poslat mail s výhružkou na snížnost do ČNB. Do dvou dní pak byli peníze na mém účtě.


Zažívám momentálně něco velmi podobného. Rozdíl v profesionalitě Moneta vs. mBank je neuvěřitelný.

0 Citovat

Nuny napsal(a):

No, koupit letenky od AB po 15.8. byla teda slušná forma finančního masochismu...


Zpětným pohledem to byla blbost, o tom žádná. Nicméně v té době mě ovlivnily 2 faktory: velmi dobrá cena a finanční pomoc od německé vlády, která měla zajistit fungování minimálně do listopadu/prosince...

0 Citovat

Zdravím všechny, po 5ti měsících urgování jsme také na základě chargebacku dostali peníze za letenku zpět. Koupili jsme ji před 15.8 od SA a peníze jsme dostali zpět až od karetní společnosti. Měli jsme to stížené o to, že cestu tam jsme mohli využít, ale zpět bychom se už nedostali. Tak pevný nervy a urgujte urgujte, Unicredit má franšíru Partners a s nimi se nic nevyřeší, lépe přímo přes infolinku banky.

0 Citovat

Ahoj,my jsme to měli také tak, že cestu tam jsme mohli využít, ale přebookování přes düsseldorf a změna termínu (o několik dnů) nám nevyhovovaly, tak jsme původní letenky odmítly.... (zakoupily jsme si nové-opět přes SA s Air France) - tato informace bance stačila...Po této zkušenosti platím vše jen a jen kreditní kartou ((o:

0 Citovat

Zdravím! Já jsem řešila před půl rokem kompenzaci u https://www.cikr.cz/sluzby/prava...v-letadle/ a dopadlo to pro mě uspěšně :) Doporučuji.

0 Citovat

 Air Berlin ti vyplatili kompenzaci v plné výši? Tak to gratuluji. 🙄 Btw. i Spam se musí umět. 

0 Citovat

Kompenzácia za meškanie a zrušenie letu - http://tonzes.com/compensaircz.htm Moc užitečná služba. Stačilo poskytnout základní informace o zpožděném letu a bez námahy (pro mě) mi vyzískala kompenzaci.

0 Citovat

Důvod, že 2017 zanikla celá společnost, mám pořád nárok? Jak si to mohli dovolit....

0 Citovat

Čekám, kdy někdo vytáhne téma třeba SkyEurope nebo Transaero.

0