Dobrý den, v prosinci jsem si u Vás na cestujlevne.com koupil letenku do Bankgkoku s přestupem v Dubaji od Emirates. Přestup na cestě tam i na cestě zpět bude trvat cca 14 hodin. Chtěl bych se zeptat ohledně přestupu na pár věcí: 1. Budeme si muset v Dubaji vyzvednout odbavená zavazadla nebo zůstanou na letišti a vyzvedeneme si je až v Bangkoku? 2. Je nějaká možnost koupě tranzitních víz na letišti v Dubaji? (např. na těch 14 hodin či méně) A kolik případně tato víza stojí? Případně máte nějaké jiné zkušenosti, jak se do Dubaje na takhle krátkou dobu podívat? Děkuji za odpovědi. Richie .

Prosím o radu s přestupem v Dubaji

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

13 reakcí

Dobrý den,
v prosinci jsem si u Vás na cestujlevne.com koupil letenku do Bankgkoku s přestupem v Dubaji od Emirates. Přestup na cestě tam i na cestě zpět bude trvat cca 14 hodin. Chtěl bych se zeptat ohledně přestupu na pár věcí:

1. Budeme si muset v Dubaji vyzvednout odbavená zavazadla nebo zůstanou na letišti a vyzvedeneme si je až v Bangkoku?

2. Je nějaká možnost koupě tranzitních víz na letišti v Dubaji? (např. na těch 14 hodin či méně) A kolik případně tato víza stojí? Případně máte nějaké jiné zkušenosti, jak se do Dubaje na takhle krátkou dobu podívat?

Děkuji za odpovědi.

Richie

0

Dobrý den,

- zavazadla si vyzvednete až v Bangkoku
- víza si vyřídíte přes emirates.com/visa, přičemž cena transitního víza je 1.000 Kč
- při přestupu si vyzvedněte voucher na občerstvení viewtopic.php?f=20&t=951 smiley

0 Citovat

Rád bych se taky zeptal na ty tranzitní víza v Dubaji. Na Emirates jsem se dozvěděl, že pokud pobyt mimo letiště nepřesáhne 36 hodin, tak je vízum zdarma, pouze se musí zamluvit hotel. Chtěl bych se zeptat, jak funguje tato možnost a kde to mám popřípadě zamluvit. Nikde jsem na to nenašel odkaz nebo bližší informace (pouze tuto zmínku).
Popřípadě bych též rád věděl, jak je uvedeno v odpovědi výše, že cena víza je 1000,-. Jak se dostanu na tuto částku? Agentury v ČR to nabízí za více tisíc smiley
A též by mě zajímalo, jak je to se zavazadly v případě, že mám 20 hodinový přestup v Dubaji a opustím letiště. Zda-li kufry zůstanou normálně na letišti nebo mi je v tomto případě vydají.
Děkuji

0 Citovat

Nahodil jsem odkaz špatně, tak zde - http://www.emirates.com/english/plan_bo ... visas.aspx
Víza zařídíš přes Manage my booking. Zavazadla zůstávají u bagážníků.
Vízum zdarma k hotelu - budou to 5* hotels za které pořádně připlatíš smiley) Ale osobní zkušenost nemám.

0 Citovat

Ahoj,
Mockrát děkuju za odpovědi!
Jinak jsem se díval na ty stránky, abych si zařídil víza a jejich konečná cena je 66,98 USD a ne 50 USD. Platí se tam totiž ještě poplatek 22,98 USD.

Chtěl bych se teď zeptat, si myslíte, že stojí za to dát těch cca 70 USD a jet se podívat do Dubaje a nebo je lepší "zatnout zuby" a na tom letišti to prostě vydržet?

Ještě jednou díky moc za odpovědi.
Richie

0 Citovat

Osobně bych při tomto přestupu zalezl do salonku smiley

0 Citovat

Do salonku? Pusti me tam, kdyz mam klasickou, levnou, turistickou letenku v nizke bookovaci tride? Myslim, ze nepusti. Dodnes stale nevim, jak to vlastne se vstupy do salonku vlastne je (pokud treba nemam patricny pocet bodu v danem programu). Docela jsem se naposled ke konci 8-mi hod., nocniho cekani na let do CMB uz trapil a nudil smiley
P.S. Jeste jsem si vzpomel, ze se vstup do salonku snad dal koupit za nejaky, ne zcela maly poplatek v USD/osoba, ale bylo to myslim nastejno, jako to vizum.

0 Citovat

Ano ano, salonek není zadarmo, je nutné jej za poplatek přikoupit. Je tam nějaká finanční úleva pokud člověk letí s Emirates, tedy doufám..
Jinak je možné pořídit priority pass pokud člověk cestuje často - viewtopic.php?f=50&t=834

0 Citovat

Zdravím Vás, věřím, že se tady tento dotaz nejspíš už ukázal,ale i tak se dovolím zeptat. V Březnu nás čeká let do Thajska na Samui. Letenky máme zařízené z Vídně až na Samui v rámci jedné rezervace u Emirates. Jde mi o to, že do Dubaje

přilétáme s Emirates na terminál 3 a za 2 hodiny odlétáme s Flydubai z terminálu 2. Mám dvě otázky.

Tou první se chci zeptat zda se musíme starat o odbavená zavazadla nebo nám je přeloží automaticky. Jelikož se jedná o lety z jedné rezervace tak věřím, že zavazadla překládají automaticky i když se jedná o lety u dvou společností, ale jistý si nejsem.

Ta druhá otázka je ta, jestli pro přestup mezi dvěma lety z jedné rezervace funguje nějaká bezplatná přeprava z terminálu 3 na terminál 2. Myslím si, že když se jedná o přestup zase v rámci jedné rezervace tak by toto mělo být zajištěno, ale radši si vždy nechám poradit.

0 Citovat

Batožinu neriešiš, transfer medzi terminálmi je bez imigrácie - treba ísť na transfer desk, pošlú ťa na autobus ktorý ťa na T2 dovezie po cestách vrámci letiska, všetko free.

0 Citovat

Zdravím, má někdo prosím aktuální zkušenost s tranzitem v Dubaji, kdy je to jen v rámci Terminálu 3  ?   Jak je to tam orientačně v rámci té jedné budovy?  Díky za tip. Má to letět kamarádka, co anglicky nevládne. Takže se moc nezeptá ...  (a já tam ještě nebyla :)) 

0 Citovat

Ilona: https://www.emirates.com/cz/czec...r-way.aspx



0 Citovat

Všetko v jednom, však keď pozná čísla a písmená, tak podľa tabúľ nájde nový gejt. Cez to letisko prechádza denne tisíce (s prepáčením) pomaly analfabetov z celej Afriky a Ázie, tak staff už nejak odnaviguje keď ukáže boarding pass 

0 Citovat

Díky, myslela jsem si to tak nějak :)  Ruce-nohy :D Souhlas. 

0
13 reakcí