Zdravím všechny cestovatele! na podzim tohoto roku bychom chtěli podniknout cestu kolem světa. Tedy zajímá mě, kde mohu nalézt jednosměrné letenky, které by byly v "akci" - tedy byly by levnější, než běžně. Znám web kiwi.com, ale přijde mi, že nevyhledává "akční letenky".  Mohu tedy poprosit o doporučení, kde (web) mohu hledat akční jednosměrné letenky po celém světě? :) (Jestli tady někde stejná otázka již někde je, tak se předem omlouvám - hledal jsem, ale nikde jsem toto téma nenašel).  Děkuji moc! .

Akční jednosměrné letenky pro cestu kolem světa

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

17 reakcí

Zdravím všechny cestovatele!

na podzim tohoto roku bychom chtěli podniknout cestu kolem světa. Tedy zajímá mě, kde mohu nalézt jednosměrné letenky, které by byly v "akci" - tedy byly by levnější, než běžně. Znám web kiwi.com, ale přijde mi, že nevyhledává "akční letenky".  

Mohu tedy poprosit o doporučení, kde (web) mohu hledat akční jednosměrné letenky po celém světě? :)
(Jestli tady někde stejná otázka již někde je, tak se předem omlouvám - hledal jsem, ale nikde jsem toto téma nenašel). 

Děkuji moc!

0

Treba pro zacatek Flyertalk.com

0 Citovat

Milý LuftJardíčku, 


jestli chceš druhým skutečně užitečně radit, měl bys zkusit něco jednoduššího. Třeba přestat psát takové nesmyslné odpovědi -  abys věděl co a jak :)
(Nevím, jak jsi přišel na to, že začínám s cestováním - viz. Tvé přirovnání se začínajícím horolezcem. Cestuji déle jak 8 let, zatím především Asie). 


0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Treba pro zacatek Flyertalk.com


Děkuji moc! ;)
0 Citovat

Jan Chvosta napsal(a):

Milý LuftJardíčku, 


jestli chceš druhým skutečně užitečně radit, měl bys zkusit něco jednoduššího. Třeba přestat psát takové nesmyslné odpovědi -  abys věděl co a jak :)
(Nevím, jak jsi přišel na to, že začínám s cestováním - viz. Tvé přirovnání se začínajícím horolezcem. Cestuji déle jak 8 let, zatím především Asie). 


Jára měl těžký týden, než obstaral tu škváru pro J&T, měj pro něj trochu pochopení... Ale možná tě odhadnul, když neznáš FT:-) Sorry jako

0 Citovat

Cesta okolo sveta je trocha zlozitejsia tema, tazko povedat ako si to predstavujes? Len sa za 2 - 4 tyzdne preletiet okolo sveta s par zastavkami? To osobne za cestu okolo sveta nepovazujem :) Ale v tom pripade by som skusal nakombinovat nejake multicity ako boli aj ukazky tu na stranke...

Nam napriklad trvala cesta okolo sveta nieco viacej ako 8 mesiacov, letenky sme riesili priebezne a mali sme prehlad kam asi a na kolko a kedy chceme ist. Upravovali sme to samozrejme podla obdobia kedy je dobre ist do danej casti zeme, a aj podla dostupnosti lacnych leteniek.

Osobne ale mam prehlad co kde lieta a tak som sledoval hlavne tie linky a spolocnosti co litaju tam kam chceme ist... V Azii AirAsia, Scoot atd.. V USA sme vyuzili na nejake prelety mile, na linkach kde sa nedalo letiet nizkonaklaldovkou a jednosmerna vychadzala draho tak sme kupili spiatocnu ktora vysla lacnejsie a spiatocnu cestu nechali prepadnut, nasli sme si nejake error fares a fuel dumpy atd... 

Ak si ale nevies pomoct s letenkami sam, sledoval by som teda stranky ako uz bolo spomenute flyertalk alebo ostatne secretflying, fly4free atd...

Spolu sme mali 21 preletov, par segmentov bolo aj v Business Class a celkovo nas letenky vysli na priblizne 2000 eur cesta vyzerala asi takto:





map.jpg

0 Citovat

https://www.urlaubspiraten.de/fl...cebook&;utm_medium=socialorganic&utm_campaign=de_21_sa_both_urlaubspiraten-flug__kayak-wl-de_mixdest_mix___sh&utm_content=43535

0 Citovat

janicek napsal(a):

Cesta okolo sveta je trocha zlozitejsia tema, tazko povedat ako si to predstavujes? Len sa za 2 - 4 tyzdne preletiet okolo sveta s par zastavkami?


Děkuji moc za informace a skvělý příspěvek!
Naše představa rozhodně není absolvovat tuto cestu během několika týdnů, ale v průběhu několika měsíců. Byli bychom rádi, když by se nám vše podařilo vměstnat do cca půl roku :)

0 Citovat

Já jsem tedy četla ten Váš dotaz a vy tedu musíte být cestovalel když ani nevíte kde koupit letenky. Já když jsem přelétala loni Sibiř tak jsem se na takové věci ptát nemusela a to bylo -35 Celsia.

0 Citovat

Naděžda Krupská napsal(a):

Já jsem tedy četla ten Váš dotaz a vy tedu musíte být cestovalel když ani nevíte kde koupit letenky. Já když jsem přelétala loni Sibiř tak jsem se na takové věci ptát nemusela a to bylo -35 Celsia.

No upřímně jsem si vždycky zatím vystačil s tipy od cestujlevne či třeba kiwi. Ale holt za sebou nemám Sibiř, tak pardón za můj dotaz (myslel jsem, že fórum slouží k pomoci :/ ) :-D
0 Citovat

Cestovat kolem světa a nenavštívit Sibiř je jako jít do baru a nedát si drink.

0 Citovat

Tak to každopádně.

0 Citovat

janicek napsal(a): V USA sme vyuzili na nejake prelety mile, na linkach kde sa nedalo letiet nizkonaklaldovkou a jednosmerna vychadzala draho tak sme kupili spiatocnu ktora vysla lacnejsie a spiatocnu cestu nechali prepadnut, nasli sme si nejake error fares a fuel dumpy atd... 

Ak si ale nevies pomoct s letenkami sam, sledoval by som teda stranky ako uz bolo spomenute flyertalk alebo ostatne secretflying, fly4free atd...

Spolu sme mali 21 preletov, par segmentov bolo aj v Business Class a celkovo nas letenky vysli na priblizne 2000 eur cesta vyzerala asi takto:

Moc hezkej routing! Bylo to west-bound?

YXX je super ulovek. Mam ted v merku YXC nebo aspon YLW na pristi navstevu zapadni Kanady.

0 Citovat

Pro začátek bych si vytyčil, co chci vlastně během zamýšlené cesty navštívit. V dnešní době jsou díky nízkonákladovkám podstatně větší možnosti jak poskládat RTW v téměř libovolném trasování do 30 tisíc korun, příkladem může být RTW přes Austrálii, Nový Zéland, Fr. Polynésii a USA https://goo.gl/flights/J8ZD8 Takové cestování  však vyžaduje cestování nalehko,  a je tu také snížený komfort v podobě placených služeb a pro někoho menší pohodlí v letadle.

Aby si člověk dokázal sám poskládat něco cenově rozumného a realizovatelného, to chce určitě nějaký základní přehled o tom, kdo a kam levně létá, bez toho se nehneš z místa. 


0 Citovat

Děkuji moc za odpověď.

0 Citovat

My jsme dali RTW loni během 3 měsíců. Letenky jsme měli všechny nakoupené dopředu a kupoval jsem je během asi 2 měsíců i na přeskáčku jak byli různě v akci a mírně jsme podle toho upravoval itinerář.

Doporučuju si udělat nějaký body/místa, který chcete navštívit a zároveň se tam dá často levně dostat. Pro nás byla třeba od začátku jasná linka SYD-HNL, kterou jsem koupil v akci od JetStaru.


screenshot-2.png

0 Citovat

Mailand napsal(a):

Moc hezkej routing! Bylo to west-bound?

YXX je super ulovek. Mam ted v merku YXC nebo aspon YLW na pristi navstevu zapadni Kanady.


Ano isli sme smerom na zapad... 

YXX bola celkom vtipna prihoda ked sa mi podarilo zrumbovat letenky YXX -> YEG zo 100 CAD na 9 CAD. Kanadania nechceli verit ze sa to za tu cenu da kupit a este aj preletiet :D 

0 Citovat

janicek napsal(a):


Ano isli sme smerom na zapad... 

YXX bola celkom vtipna prihoda ked sa mi podarilo zrumbovat letenky YXX -> YEG zo 100 CAD na 9 CAD. Kanadania nechceli verit ze sa to za tu cenu da kupit a este aj preletiet :D 

To se může hodit, díky za tip.
0
17 reakcí