Kde zaplatit letenky v hotovosti / kartou osobně - http://www.letuska.cz/kontakty .

Letuška.cz - zkušenosti

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

Mě zaujalo tvrzení, že Letuška prodala letenky někomu dalšímu. AFAIK jsou letenky na jméno, takže je prostředník nemůže jen tak prodat někomu jinému jako housky.

0 Citovat

No jo no, co mohou dělat... létat s BA je sebevražda, ti furt něco ruší nebo létají s velkým zpožděním, že uletí v LHR plánované přípoje. Do Inverness doporučuji KLM, vždy jsem byl spokojen s cenou i solidními časy přes Amsterdam.

0 Citovat

Potřebuji refundovat letenku zemřelé osoby. Mám úmrtní list i doklad o dědickém řízení. Bohužel Letuška se se mnou odmítá bavit bez čísla letenky/eticketu/faktury. K těmto informacím logicky nemám přístup. Vím pouze datum letu, jméno osoby, rodné číslo a číslo pasu. Jak mám dál postupovat?

0 Citovat

A co když to patrně nekupoval floodland, ale ta zemřelá osoba?

0 Citovat

floodland napsal(a):

Potřebuji refundovat letenku zemřelé osoby. Mám úmrtní list i doklad o dědickém řízení. Bohužel Letuška se se mnou odmítá bavit bez čísla letenky/eticketu/faktury. K těmto informacím logicky nemám přístup. Vím pouze datum letu, jméno osoby, rodné číslo a číslo pasu. Jak mám dál postupovat?

 

zkusit se obratit primo na leteckou spolecnost … treba pomuze, i kdyz jento letenka pres poletuchu

0 Citovat

@Floodland

Ten člověk měl letět sám? Nemůže mít ta čísla nějaký spolucestující?

Není šance dostat se mu do emailu?

Co kontaktovat přímo leteckou společnost, pokud ji znáte, třeba Vám dají číslo rezervace?

Pokud proběhlo dědické řízení, tak nemáte náhodou přístup k účtu? Tam by mohla být ta platba za letenku a u ní podrobnosti jako číslo faktury nebo rezervace. Eventuálně by Vám toto mohla poskytnout banka na základě žádosti a dědického řízení.

Právník - notář, který vyřizoval dědické řízení u Letušky také nepochodí?

Nebo se obrátit na ESC ať Vám poradí co dál, dá se tam zavolat.

0 Citovat

Letěl sám a letenku si zařizoval také sám. Do emailu není šance se dostat. Dědické řízení je ukončeno, ale k dispozici je pouze informace o zůstatku na účtu = 0 CZK. K historickým platbám se nedostanu. Letecká společnost informaci neposkytne a odkazuje se na prodejce. A prodejce chce číslo letenky nebo vytištěný email s informací o letence. Jinak přihlásit pohledávku za refundaci neproletěné letenky mě do dědického řízení nenapadlo přihlásit, protože zde byl pouze jeden dědic. 

0 Citovat

Kdyby to bylo par tisíc, tak to nechám plavat, ale celá letenka stála cca 35 tisíc, takže za trochu úsilí to stojí. 

Pro šťouraly dodávám, že rozhodně nemíním parazitovat na něčí smrti, ale vzhledem k tomu, že nás tato událost už stála přes půl mega, tak snaha alespoň trochu minimalizovat ztráty.

0 Citovat

Kde měl ten email? Matně si pamatuju, že mi někdo říkal, že by mohl poskytovatel umožnit přístup do mailu. Samozřejmě nejsnazší to bude řešit s českou firmou. 

0 Citovat

Jo, to mám dojem že jsem kdysi někde taky slyšel, ale nemyslím si, že to bude tak snadno realizovatelný. Ale za pokus by to stálo. Vyzkouším. Díky za tip.

0 Citovat

A dodatečně to přidat do dědického řízení? Zkuste zavolat notáři, že jste to teď zjistil, že měl letenku, nebo, že jste si teď vzpomněl, no a jestli by s tím nemohl něco dělat? Bude to něco stát, ale třeba by to vyšlo.

Myslím, že by mohlo pomoct i to ESC, ale bylo by třeba, aby jste měl jasně uznaný právní nárok na toto dědictví od notáře.

No a samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby vyšlo to, co navrhuje Jan Vidim. Kdyby to byl třeba seznam, tak by to možná šlo.

A ten člověk neměl žádný počítač? Já jen, že většina lidí si letenku třeba vytiskne do PDF, nebo aspoň rezervační číslo a uloží do PC nebo do mobilu. K tomu taky nemáte přístup?

0 Citovat

Dedicke rizeni se da znovu otevrit s tim, ze se objevil novy majetek zustavitele (pohledavka vuci Letuska/letecka spolecnost) a notar musi pak to dedictvi doprojednat.

Na dotaz notare je kazdy povinen mu sdelit pozadovane informace, tedy i letuska.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Kde měl ten email? Matně si pamatuju, že mi někdo říkal, že by mohl poskytovatel umožnit přístup do mailu. Samozřejmě nejsnazší to bude řešit s českou firmou. 

Já jsem se pred lety potřeboval dostat do mámina mailu, poté co zemřela, a s centrum.cz byla velice snadná domluva.

Letuška jsou kikoti. Kdysi jsem musel refund torza letenky, které vzniklo rušením letů aerolinkou, řešit až předžalobní výzvou. Na hlavičkový papír AK pak reagovali svižně. 

Dříve než se obrátíte na notáře, zkusil bych ESC.

0 Citovat

Stejne bude potrebovat usneseni, kde bude jasne napsano, kdo zdedil tu pohledavku, jinak mu penize neposlou. 

0 Citovat

Co prosím stálo půl mega?

0 Citovat

Díky za doporučení. Začnu u notáře a pak se uvidí. A počítám, že Letuška si stejně vezme slušný poplatek za zprocesovani. Dovolat se tam nedá. Musí se na pobočku.

0 Citovat

TomAJerry napsal(a):

Co prosím stálo půl mega?

Mam taky dojem, ze floodland tu niekde spominal, ze mali v rodine niekoho kto si zobral k srdcu "odporucanie" od znameho, ze cestovne poistenie su zbytocne vyhodene peniaze, a toto su potom nasledky.

0 Citovat

Ano, toto jsou následky a snaha sanovat alespoň trochu tech půl mega, co to dosud stalo. Bohužel to, že je otec dítěte nezodpovědný kokot, neovlivníte.

0