Zdravím, chystám se s dětmi do Albánie. Nejede s námi otec dětí. Teoreticky bychom měli mít jeho notářsky ověřený souhlas. Nejeví ale o děti zájem. A těžko bych ho sháněla. Máte někdo zkušenost, jestli to požadují? Předem díky.  .

Souhlas druheho z rodičů

Založila ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Jop tahlo, nebot toho blba nasli policajti a on to nechtel jen tak pustit a jeste delal potize s rozvodem. Ale mne to bylo v tu chvili jedno, nebot jsme nikam necestovali a byla bida.  Ale jedno, uz zamnou:-) 

0 Citovat

Díky všem za rady a názory. Teď ještě řeším jak s rodnymi listy dětí. Povezu je abych dokázala, že jsem matka. Myslíte, že můžu vzít originály? Nebo mám shánět notáře kvůli opisu. Nebo jak se to řeší? Nevíte někdo? 

0 Citovat

Problém není až tak v tom, že by Ti někdo nevěřil, že nejsi matka, ale jde hlavně o ten souhlas druhého rodiče. Pokud jde o rodné listy, tak bych  nechal jen udělat ověřené kopie na Czech pointu.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Pokud máte s dětmi stejné příjmení, není důvod cokoliv řešit.

Pozor toto není vůbec pravda.  Dokonce i v It pokud budete mít prostě jen smůlu a třeba vás zastavi policie pro silnicni kontrolu s detmi a nebudete mít souhlas manžela nebo manželky může to být považováno za únos a bez kompromisu putujete do vazby a děti do ústavu než prokázete že to tak není!!!!

Při přechodu hranic mimo EU bych to rozhodně neriskoval 


0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Co je to za blbost? V 17 letech může cestovat přece sám, bez doprovodu...

Do 18ti let může být vyžadován souhlas rodičů! Obou rodičů. 

0 Citovat

Petr napsal(a):

Mě by k tomuhle zajímalo, jak se to řeší pokud je jeden rodič po smrti... zatím sem nikoho s touto zkušeností (dobře pro ně) nepotkal...

Mít kopii úmrtniho listu

0 Citovat

Přečti si prosím Tě, co se tu řešilo a neopakuj, co už tu bylo dávno řečeno....

0 Citovat

eremi napsal(a):

Problém není až tak v tom, že by Ti někdo nevěřil, že nejsi matka, ale jde hlavně o ten souhlas druhého rodiče. Pokud jde o rodné listy, tak bych  nechal jen udělat ověřené kopie na Czech pointu.

 je mi to jasné. Snažím se ho sehnat. A pokud by se mi to povedlo, tak budu potřebovat ještě ten rodný list jako důkaz ze ja jsem ten první z rodičů... 

0 Citovat

Zdravím. Když už jsem tu tohle téma otevřela tak přidám zkušenost. Řekové souhlas druhého z rodičů opravdu vyžadovali. Už cestovka co mi prodávala lístky na loď. A celník to opravdu chtěl viděl. Naopak Albánci nechteli nic. Kopie rodných listů vidět nechtěl nikdo. 

0 Citovat

Takže se Ti nakonec podařilo otce sehnat? Jinak teda ale doporučuji pořešit to zbavení otce rodičovské zodpovědnosti, ať máš do budoucna klid.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Takže se Ti nakonec podařilo otce sehnat? Jinak teda ale doporučuji pořešit to zbavení otce rodičovské zodpovědnosti, ať máš do budoucna klid.


Naštěstí povedlo. Kupodivu se mi povedlo zastihnout ho a i v příčetnem stavu. A dvakrát zázrak, že mi ten souhlas dal.

0 Citovat

Trosku jsme tuhle situaci taky resili , kdyz jsme chteli  aby vnuk  vycestoval bez rodicu  s babickou , jenze tam byl taky problem v jinem jmene  a v tech podpisech , docela jsem ziral  jak je to v CR slozite , napriklad  osobni doklady  se v CR do anglictiny neprekladji  ., je treba najit  advokata , ktery ma  certifikat na anglictinu , v  tomto pripade by ale taky mohlo byt uzitecne  rozhodnuti  soudu, do ci pece je dite svereno  , overovani na poste  je  vlastne nedostacujici , taky jsem si drive myslel .z.e  se potvrzuje podpis  a ze text neni  smerodatny , bohuzel  i tohle je postavene na hlavu  a anglicky psany text  posta nemusi overit  , sampozrejme , ze pro cizinu cesky text nestaci , dal by se udelat maly podfuk a anglicky text pak  okopirovat k tomu  ceskemu podepsanemu ,ale pokud  chce mit clovek klid  , musi to byt vse  tak. jak je predpis a to nejen CR ale i zeme do ktere  dite cestuje

0 Citovat

Nevím, co je advokát, který má certifikát na angličtinu, ale píš potřebuje soudního překladatele do daného jazyka. Ověřený překlad osobních dokladů se udělat nedá. Dá se to řešit ověřeným překladem prosté kopie dokladu, pak je ale zas otázka, jestli to bude dostačující v případě kontroly.

Ověřený překlad rodných listů, rozhodnutí soudu a dalších je běžná záležitost. Na poště nebo u notáře se řeší pouze ověřování podpisů, nebo pořizování ověřených kopií. Používají se v případě, že si ověřeným překladem nechcete nechat zničit originál (protože ten překlad se k tomu přišije). Postup je tedy udělat si ověřenou kopii dokladu nebo ověřit podpis na souhlasu druhého rodiče tamtéž, a potom to celé dát soudnímu překladateli. Jejich seznam je na www.justice.cz

0 Citovat

Nemusi to byt  soudni prekladatel . ale notar s   kvalifikaci na dany jazyk ,  nechteji to moc  delat protoze , za to se uctuje mene  dle zakona , jinak musis  zaplatit presne tak, jak to popisujes  ( nevim presne jak se to nazyva  ,notar s  kvalifikacni dolozkou nebo  tak nejak )

0 Citovat

Notář může ověřit listinu, jejíž jazyk zná, to ano. Tak asi záleží, jak který si to vezme na triko. Třeba to prohlášení asi takto stačí vyřešit. S překlady rodných listů apod. nepomůže

0 Citovat

To je prave ten cesky kocourkov , v Irsku  jsem potreboval prelozit rodny list  a bez problemu me to  prelozili , ceske urady tahaji z lidi zbytecne penize  navic , naopak  mi treba imigracni  urad  v  Irsku neuznal  notarem overenou kopii cestovniho pasu  a musel jsem postou zaslat original ,ktery me do par dnu pak vratili , takze jak uz se tu pise kazda zeme ma sve predpisy,  takze je dobre si vse zjistit  dopredu a  zaridit  se podle toho

0 Citovat

notářsky ověřené kopie osobních dokladů (pas) se dělat vůbec nesmí. Bavíme-li se tedy o ČR

0 Citovat

mikir napsal(a):

 kazda zeme ma sve predpisy,  takze je dobre si vse zjistit  dopredu a  zaridit  se podle toho

Mikir právě objevil Ameriku...

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Mikir právě objevil Ameriku...


Kezby objevil i odstavce a spravne psani carek. 

0 Citovat

Sarah, tahle kritika  tu na me byla  tak pred  rokem nebo dvema   na dennim poradku , neco jsem uznal a snazil jsem se to vylepsit, ovsem diakritiku tu rozhodne  psat nebudu , jetli ti to tak silene vadi , tak me necti 

0 Citovat

@Petr76  to by jsi nebyl ty , aby jsi si nedloubl -)) ,ale uznavam , je okurkova sezona  a neni o cem psat -)

0 Citovat

mikir napsal(a):

Sarah, tahle kritika  tu na me byla  tak pred  rokem nebo dvema   na dennim poradku , neco jsem uznal a snazil jsem se to vylepsit, ovsem diakritiku tu rozhodne  psat nebudu , jetli ti to tak silene vadi , tak me necti 


Mluvim o carkach ve vetach, ne diakritice. Carky uz pises, tak by bylo fajn, kdyby byly bez tech mezer a na spravnem miste. S mezerama je pisou jen retardici :)

0 Citovat

Sarah napsal(a):


Mluvim o carkach ve vetach, ne diakritice. Carky uz pises, tak by bylo fajn, kdyby byly bez tech mezer a na spravnem miste. S mezerama je pisou jen retardici :)

Pouštíš se do naprosto zbytečné debaty ve stylu boje s větrnými mlýny :)
0