Prosím o pomoc vyplnuju estu a pořád mi to vyhazuje chybu nesprávný název ulice. Jelikož bydlím na vesnici ulice tu není. Zkoušela jsem žádat obec, nějakou ulicí a prostě nic.... poradit Prosím? .

Esta

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

22 reakcí

Prosím o pomoc vyplnuju estu a pořád mi to vyhazuje chybu nesprávný název ulice. Jelikož bydlím na vesnici ulice tu není. Zkoušela jsem žádat obec, nějakou ulicí a prostě nic.... poradit Prosím?

0

No nič ty neísť do Amerika.

0 Citovat

Já bydlím taky na vesnici, kde nejsou ulice a nikdy jsem s estou problém neměl... Ulice se klasicky vyplňuje ve formátu "Název obce, číslo popisné", samozřejmě bez interpunkce, není chyba v tom? Vyplňujete na oficiálním webu: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ ?

0 Citovat

Mají to rozbitý.

Kolega vyplňoval estu minulý týden a nebralo mu to ani pražské adresy ani jakékoliv jiné adresy (zaměstnání a další). Ale po nějakém čtvrtém nebo pátém neúpěšném pokusu to napsalo něco jako "jste si jisti, že to máte správně vyplněno?", což odklikl a pak už to ten zadaný údaj vzalo bez problémů.

0 Citovat

Je to tak, pokud to tuším dvakrát vyplníte stejně, tak se tam objeví rámeček s tím dotazem, zda jste si jistí, že to máte správně. Je to opruz, vyplňovat to takhle, ale taky nám to nic nebralo- osobní zkušenost z dubna a taky teď ze září, kdy jsem s tím někomu pomáhala.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Je to tak, pokud to tuším dvakrát vyplníte stejně, tak se tam oběví rámeček s tím dotazem, zda jste si jistí, že to máte správně. Je to opruz, vyplňovat to takhle, ale taky nám to nic nebralo- osobní zkušenost z dubna a taky teď ze září, kdy jsem s tím někomu pomáhala.


Pokud někdo napíše oběví, tak chápu, že má (nejenom) s ESTOU problém:-))))))

0 Citovat

Omlouvám se, opraveno.


0 Citovat

Hmm vyzera to, ze zoznam krajin v kolonke "navstivili ste?" sa bude coskoro rozsirovat. Novi kandidati (popri Iran, Libya, North Korea, Somalia, Syria, Yemen) su - Belarus, Eritrea, Kyrgyzstan, Myanmar, Nigeria, Sudan a Tanzania.

https://www.secretflying.com/pos...C63IEFSWAY

Schvalenie travel banu pre tieto krajiny sa ocakava v Pondelok ... V mojom pripade mi uz dalsiu Estu asi neschvalia, v plane mam hned 3 krajiny z tohto zoznamu :)

0 Citovat

V utorok budeme múdrejší. Uvidíme či sa to bude sťahovať len na občanov týchto krajín, alebo aj na turistov, ktorí tieto krajiny navštívili, resp. navštívia.

0 Citovat

toto je travel ban pre obyvatelov tych krajin. dufam :D

0 Citovat

Já si vyřídil novou Estu v pátek, letím začátkem března. Takže pokud by se to schválilo a tyto země se skutečně dostaly na seznam v rámci ESTA otázky č.9, tak předpokládám, že mi to docela zkomplikuje život. Nepamatujete někdo, jak to bylo v minulosti, když se měnil ten seznam zemí? Nabývá to účinnosti ihned, nebo je tam nějaké přechodné období?

0 Citovat

Máš Estu? Máš. Pýtali sa vo formulári, či si navštívil nejaké krajiny z tých kandidátskych? Nepýtali. Tak nie je dôvod sa trápiť.

0 Citovat

No tak jednoduché to není. U současného seznamu zemí ztracis možnost bezvízového vstupu, pokud jsi je navštívil, nemá to nic společného s estou (ta bude zamítnuta, jelikož nemáš možnost bezvízového vstupu). Čili pokud se seznam rozšíří, tak je úplně jedno jestli je esta platná, nemáš v tom případě jinou možnost než vízum. 

0 Citovat

Navíc mám za to, že v podmínkách esta bylo něco ve smyslu povinnost informovat, pokud by se informace, které jsi vyplnil změnily. Ale už si to nepamatuji na 100%.

A když ti imigrační přijde na pokus o zatajení informací, tak ti klidně může dát ban a nazdar. 

0 Citovat

Ale chlapi, nemýľte si štát, v ktorom platí právo s nejakým bananistanom. Tomáš vo formulári odpovedal pravdivo na položené otázky, esta mu bola udelená.  Jeho povinnosťou je aktualizovať jemu známe skutočnosti. Odkiaľ má vedieť, že sa zoznam zakázaných krajín počas platnosti jeho esty rozšíril. Nie je jeho povinnosťou sledovať prezidentove prejavy. Niekedy je priveľa informácií na škodu.

Ak chce mať Tomáš úplnú istotu, môže počkať na oficiálne vyhlásenie, z ktorého sa dozvie podrobnosti, a potom môže kontaktovať veľvyslanectvo.

Esta je len schválené povolenie na vstup, konečné slovo má vždy imigračný úradník. A ten môže zamietnuť vstup z rôznych dôvodov.

0 Citovat

Tak jasně, počkám jak to dopadne a podle toho se budu muset zařídit. Jen mám obavu, aby to nedopadlo tak, že pár dní před odletem vstoupí v platnost něco, na co bych neměl čas zareagovat například vyřízením víza. Zatím je to jen spekulace, uvidíme, jak to bude. Nemusí to mít nutně vliv na ESTU, může jít jen o zákaz vstupu pro občany zmiňovaných zemí, třeba jen v nějaké částečné podobě. Mimochodem v seznamu zemí ve formuláři ESTA je třeba i Sudan, který je teprve kandidátem pro "travel ban".

Jinak já jsem odpovídal pravdivě a informace se nezměnily. Jen je možné, že se změní formulář. Nejsem si jistý, že bych tímto dokázal přesvědčit imigračního úředníka...

0 Citovat

Já mám v pase razítko z Běloruska a Barmy a odlet do USA ve čtvrtek. Tak snad mě nevrátí :) 

0 Citovat

Pečiatky z Bieloruska, Kyrgyzstanu alebo Tanzánie (jej súčasťou je Zanzibar) má v pase polovica Európanov.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Ale chlapi, nemýľte si štát, v ktorom platí právo s nejakým bananistanom. Tomáš vo formulári odpovedal pravdivo na položené otázky, esta mu bola udelená.  Jeho povinnosťou je aktualizovať jemu známe skutočnosti. Odkiaľ má vedieť, že sa zoznam zakázaných krajín počas platnosti jeho esty rozšíril. Nie je jeho povinnosťou sledovať prezidentove prejavy. Niekedy je priveľa informácií na škodu.

Ak chce mať Tomáš úplnú istotu, môže počkať na oficiálne vyhlásenie, z ktorého sa dozvie podrobnosti, a potom môže kontaktovať veľvyslanectvo.

Esta je len schválené povolenie na vstup, konečné slovo má vždy imigračný úradník. A ten môže zamietnuť vstup z rôznych dôvodov.

Jen technická,podotýkám,že nevím,v jaké fázi je současná situace kolem přidávání dalších zemí na seznam zakázaných,protože mě to v tuto chvíli nezajima,ale základní právní zásada je,že neznalost zákonů neomlouvá,je Tvou povinností znát právní předpisy státu,kam cestujes a pokud je porušis,je to Tvůj problém.

0 Citovat

Máš úplnú pravdu eremi, ale američania nepoužívajú retroaktivitu v práve. A jemu bola udelená esta za podmienok, ktoré platili 24.1.2020.


0 Citovat

Já říkám,neznám současnou situaci ani podmínky ESTA,takze nijak nezpochybnuju to,co rikas ohledne udeleni ESTA.Retroaktivita by,až na výjimky,měla být nepřípustná v jakémkoliv právním řádu.

0 Citovat

Každopádně, ať má pravdu kdokoliv z vás, jakmile by úředník v pase uviděl razítko např. z Běloruska, má před sebou krásně dlouhý pohovor s imigračním úředníkem. 

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Máš úplnú pravdu eremi, ale američania nepoužívajú retroaktivitu v práve. A jemu bola udelená esta za podmienok, ktoré platili 24.1.2020.

Nebol by som si taky isty. par ludi zo susedneho fora, ktori niektoru z tych krajin navstivili a zaroven mali ESTA schvalenu za povodnych podmienok, par dni po schvaleni novych podmienok do USA sice slo a co viem, aj preslo , ale mali bobky u p****e z toho, ci sa ich na to nebudu na imigracnom pytat a neotocia ich. Zaroven, pokial viem, podstupili toto riziko len preto, ze do tyzdna viza vybavit nemozno.

IMHO, keby sa spytaju a odpovies ano, tak schvalena ESTA ti bude platna ako hadovi nohy, a otocia ta.

nazor based on:

Will everyone—including those with no ties to Iraq, Syria, Iran, or Sudan, or no prior travel to Libya, Somalia, or Yemen—have to reapply and update their ESTA applications?

If you have traveled to one of the seven countries covered by the new eligibility requirements on or after March 1, 2011, CBP recommends that you do apply for a new ESTA authorization to help facilitate your travel to the United States, or apply for a visa.

https://www.cbp.gov/travel/inter...on-act-faq

0
22 reakcí