Dobrý den, pročetl jsem snad všechny dotazy na tomto fóru,ale bohužel jsem odpověď nenašel.Když si budu chtít zažádat o Estu musím už mít koupené letenky a zajištěné ubytování? Plánujeme asi v září poprvé letět do New Yorku,ale ještě nevíme přesný termín. Vzhledem, že to bude první cesta do USA,tak bych to chtěl mít opravdu perfektně naplánované. Stát se může cokoliv a nikdy není 100% úspěšnost schválení a tak bych nerad jen tak vyhodil peníze za letenky.Díky moc  .

Esta

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Petr76 napsal(a):

Máte pocit že demografické trendy v takové Británii, Švédsku, Belgii nebo Francii umožňují byť jen teoreticky uvažovat o uvolnění.  A kapříci v DHS/USCBP si stěží asi vypustí vlastní rybník a řeknou... "jéje, jen nás nějak moc, pojďme třetinu z nás vyhodit a celé to zjednodušit".


Tak hlavně, kdo z nás jezdí do US už od začátku 90. let ví, že imigrační kontroly a vízová politika jsou teď naprostá pohoda a režim vstupu je čím dál tím volnější...jestli je to správně, to už je věc názoru. Kdyby záleželo na mě, tak bych polovinu bílé i tmavé chamradi na letišti otočil zpět, ale co už;-)

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Kdyby záleželo na mě, tak bych polovinu bílé i tmavé chamradi na letišti otočil zpět, ale co už;-)

Sebe s rodinou bys otocil taky? 

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Sebe s rodinou bys otocil taky? 

+1

0 Citovat

tonic napsal(a):

Áno, je to na smiech, lebo tu vyplakávate ako taký snowflake, že ESTA netrvá 5 minút, ale môže až neuveriteľné 3 dni. Vy máte právo cestovať, ale nie je povinnosť USA vás pustiť. By to asi chcelo zažiť cestovanie pred 1989. Toto sú fakt problémy prvého sveta...


No já zažil cestování před rokem 89 poměrně dost.Revoluce mě zastihla už v dávno dospělém věku.Jinak mám pocit,že mě radí lidi co byli nejdál na Mácháči.Co se  USA týká já tam nechci přistávat ani vystupovat,ale bohužel prostě cestovky mají takový blbý zvyklosti,že přes USA lítají.Hledal jsem zájezd na Bahamy 3 měsíce z toho bylo 90% letů s mezipřistáním v USA.Zbytek byl cenově pro mě nedosažitelnej.Takže ano pokud chci vidět Bahamy dám zbytečně předraženej ranec,nebo spolknu hořkou pilulku a poletím přes USA.Nevěděl jsem,že tu budu muset polopatě vysvětlovat všechny okolnosti,jelikož lidi zde místo,aby poradili celou věc zbytečně pitvají.Prostě se ně stala začátečnická chyba a to,že jsme zapoměl,že esta propadla a zaplatil zájezd dřív,než si požádal o prodloužení.A ted najednou oproti jiným létům,kdy bylo vyřízeno vše hned naskočilo to o 72 hodinách.No a jasně,že jse měl obavu,když jsem zaplatil přes 150000 za dovolenou a ted pokud bych nedostal estu těžko bych dostal všechny peníze od cestovky zpět.A s ohledem na to,že psali,že budou prověřovat i historii FB a ja do esty musel napsat jestli fb mám či ne tak byli mé obavy docela reálné s ohledem na moje občasné reakce co se USA týká.Nakonec po 72 hodinách estu dali,ale byl to horor. Slibuju,že se už zde na nic ptát nebudu jelikož nechápu proč mě nekteří na otazku ohledně esty radí jak mám cestovat a s kým.Pokud se nudí a trpí grafománií at se zabaví jinak.Já létám do Karibiku,baví mě to a mám to rád.Létam s cestovkami,jelikož mám rád poodlí a služby all incl. je to dovolená a nechci se o nic starat a nakonec je to moje věc.jestli cheet létat s batůžkem,spát kdekoliv a stravovat se sami ok vaše věc,já si připlatím za pohodlí.Ovšem zase pokud mám zbytečně platit za něco co je jinde levněšji tak proč toho nevyužít.Pokud se zeptám na estu požaduji odpověd co se esty týká a ne rady jak cestovat levněji a oklikou.A rady typu,když pán musí neustále létat do Karibiku,když v Egyptě je taky krásně ok lítejte si do Egypta do mrtva já ne,já mám na karibik a proto tam létám.Až na něj mít nebudu skončím možná opět v tom Egyptě.
0 Citovat

mirjur napsal(a):

Do Karibiku se létá na přímo za ceny okolo 10k Kč, přes USA je to fakt levnější? To mi hlava nebere... asi mi něco uniklo.

Do karibiku je děsně širokej pojem.Kam kontrétně za 10000 přímo a odkud.A kolik bude stát hotel,transfer a další věci jako pití,strava atd atd.Cestovka mě tohle zařídí sama i když teda přestup v USA pravda,ale bez starosti (pominuli estu).Když jsem scháněl letenku do New Yorku pak v termínu kdy jsem potřeboval letět (ono se jinak shání letenka když nemáte časový limit) tak nejlevnější byla Víden - Washington - New York za 10200 na hlavu.Přímý let z Frankfurtu stál 16000 na hlavu a z Londýna byl za 14000 na hlavu,jen jak se dostat do Londýna že??No a z Prahy za 21000 kč.takže pokud já budu doma sedět a hledat letenky než naskočí nějaká levná a poletím pak ok,ale pokud musím letět s ohledem na dovolenou a další věci v práci mám poněkud omezený výběr.A ještě ano čím více přestupů tím je letenka levnější a přes USA je bohužel nejlevnější.Létám na dovolenou výhradně s německými cestovkami a at už se jednalo o Mexiko,Dominikánskou republiku a další pokaždý byl aspon jeden let přes USA.Většinou zpáteční.Takže já znám lidi co letěli z Prahy do Los Angeles za 4500,ale sehnali letenku v akci takže letěli druhej den,kdo na tohle má čas asi tak??A další počty.Letěl sem jednou va vlastní pěst na dovolenou takže letenky 21000 kč,cesta do Vídně,parkování a další poplatky 4500 kč,ubytování v hotelu se snídaní na 3 noci 14000 kč,sebou na jídlo a pití 20000 kč a transfer 3600 kč celkem tedy za tři dny v New Yorku jsem dal 63000 za tři dny.S cestovkou jsem dal do Mexika na 11 dní all inclusive 80000 kč,takže rozdíl pouhých 17000 a služby nesrovnatelný.takže sám už nikdy jelikož to není dovolená,ale řehole.


0 Citovat

A pointa?

0 Citovat

Žádná

0 Citovat

Slovní průjem alá Mikir.

0 Citovat

Přijde mi, že si tady někteří o sobě myslí,že jsou dulezitejsi než ve skutečnosti jsou. Někdo chce pomoc s ESTA a dostane přednášku proč pořád leta do Karibiku. LOL

0 Citovat

@gg.bn: Přednášky tu dáváš spíš ty. Kromě tohoto např. o něco výše v tomto vláknu tvůj příspěvek: „Sorry,ale teď plácás totální nesmysly. Zjištění je otázku dvou kliku na google. Ve zkratce: jdes do fronty kde předkládás US urednikum patřične dokumenty opravňující te ke vstupu do země (pas,letenka)A ne, opravdu ne a ještě jednou ne, nepustí te legálně do země s kriminální minulostí a to, že by te pustili z Mexika (Ještě s drogovým deliktem) nemůžeš ani myslet vážně.“

Nebo tato tvá nedávná reakce na akci: „Hm 5x cesta na letiste,čekání na let,pak samotný let,cesta z letiště a cesta na ubytování v pěti dnech. To toho člověk z tech měst opravdu spoustu uvidí,ale pro nekoho na fotku na insta, že tam byl asi super. Hm 5x cesta na letiste,čekání na let,pak samotný let,cesta z letiště a cesta na ubytování v pěti dnech. To toho člověk z tech měst opravdu spoustu uvidí,ale pro nekoho na fotku na insta, že tam byl asi super.“

P.kule se sice nejdřív jen zeptal, jenže během následujích hodin se začal zbytečně rozčilovat:

„takže místo aby se přístup pomalu vylepšoval a zjednodušoval,oni zase přídou s nějakou vychytávkou,příde mě,že letos tam je více otázek např sociální sítě atd to dřív nebylo“

„Já nechápu proč musím mít ESTU i při transitu.Jako kdybych za to mohl,že někam se prostě nedá z Evropy bez mezipřistání v USA doletět.Fyzicky jsem do USA vstoupil pouze jednou a to do New Yorku jinak asi 6x transit při cestě na dovolenou.A vždy trnout,jestli to tentokrát dají opět nebo ne.Ale jak to udělat,když nedají a téměř všechny cestovky mají lety přes USA.“

Na toto jsem stručně zareagoval, že jsou i jiné destinace (podle tebe přednáška, proč pořád létá do Karibiku) a p.kule vysvětlil, jak to on vidí, což už bylo pochopitelné. Takže bylo vše v pořádku, ale nechápu, proč se najednou po měsíci probudil a předvedl tu ten slovní průjem bez oddělených odstavců, který se nedá číst. A ty se v tom ještě hrabeš.

0 Citovat

Jak píše Libor_s,borec tady v rámci toho svého zbytečného vylevu vykládá něco o tom,že se tady někdo nudi a trpí grafomanii, ale spíš to vypadá,že se to týká pouze jeho.A k tom,že když se zeptá na ESTU,tak vyžaduje odpověď na ESTU,to by si měl uvědomit,že tady nemluvi se svymi podrizenymi.

0 Citovat

p.kule napsal(a):

..a ja do esty musel napsat jestli fb mám či ne tak byli mé obavy docela reálné s ohledem na moje občasné reakce co se USA týká.Nakonec po 72 hodinách estu dali,ale byl to horor


Já fakt nevím, proč s tím pořád tak bojujete a jestli bylY vaše obavy reálné. Nic ohledně Facebooku do ESTA psát nemusíte, tím spíše jsou každému u prdele vaše občasné reakce ohledně USA. Nevím, co jste tam musel vyplnit, že vám dali ESTA po 72 hodinách a ještě k tomu horor:-))), minulý týden jsem dělal 2 - pro mě a spolucestujícího, po 15 minutách vše vyřízeno, stejně jako u další skupiny 8 lidí před měsícem.

0 Citovat

Tohle je divné, platnost je přece dva roky a pas mi nekončí:

ATTENTION! The travel authorization submitted on May 28, 2022 via ESTA will expire within the next 30 days

0 Citovat

Zkusils zkontrolovat platnost na ofiko stránce? 

0 Citovat

Už to chápu, použil jsem jeden email pro více pasů a jeden bude končit. Škoda že v mailech od cbp.dhs.gov nejsou žádné iniciály.

0