Ahoj všem! Mám dotaz. V pátek letím do Číny konkrétně do Pekingu a chtěla bych si změnit ubytování ze 17 nocí tak na 1 noc a to v den kdy tam přijedu dokud to bude možné zrušit/změnit zdarma. Pak budu u kamaráda. Máte s tím prosím někdo zkušenost jestli to bude ok? Nechtěla jsem kamaráda otravovat s pozvánkou. Navíc pokud nejde o rodinu tak jsem slyšela že to většinou neprojde. Spíš mi jde o to jestli to nějak nekontrolují. Mám v plánu se do Číny podívat víckrát tak abych si náhodou to tím nějak nepodělala :D    .

Čína - zrušení hotelu po obdržení víza

Založila ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

14 reakcí

Ahoj všem! Mám dotaz.

V pátek letím do Číny konkrétně do Pekingu a chtěla bych si změnit ubytování ze 17 nocí tak na 1 noc a to v den kdy tam přijedu dokud to bude možné zrušit/změnit zdarma. Pak budu u kamaráda. Máte s tím prosím někdo zkušenost jestli to bude ok?
Nechtěla jsem kamaráda otravovat s pozvánkou. Navíc pokud nejde o rodinu tak jsem slyšela že to většinou neprojde. Spíš mi jde o to jestli to nějak nekontrolují. Mám v plánu se do Číny podívat víckrát tak abych si náhodou to tím nějak nepodělala :D   

0

Ja bych doporucil zjistit si, jak je to s prihlasovanim na policii. Zkusenost s tim nemam, ale tipuju, ze pri dalsi zadosti o vizum by si poznali, ze jsi tam byla bez prihlaseni a nemusela bys ho dostat. Ze se lisi skutecnost od toho, cos psala pri zadosti o vizum, snad nebude problem, ale kdo vi (spis ale mensi nez bez prihlaseni).

0 Citovat

Přihlášení na policii dělá automaticky hotel - právě proto bych tam byla na jednu noc :) 

0 Citovat

Cinani nejsou blbi. Prihlasi te na 1 noc, ale v databazi, kde maji ruzne info o kazdem, pak maji dalsi noci bez prihlaseni.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Cinani nejsou blbi. Prihlasi te na 1 noc, ale v databazi, kde maji ruzne info o kazdem, pak maji dalsi noci bez prihlaseni.

Hezky jsi to napsal Libore. Někdo asi nechápe, jak to v Číně chodí.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Hezky jsi to napsal Libore. Někdo asi nechápe, jak to v Číně chodí.

Tak kvuli tomu se přece ptám, protože mimo EU jedu poprvé. Navíc tady na foru je několikrát tato praktika doporučována ještě půl roku zpětně, ale už se nikde neřeší co když tam bude chtít člověk znovu jet. Proto se ptám..je to snad špatně že si to zjišťuju dopředu?  :)

0 Citovat

Pripadne sa da booknut najlacnejsi hostel. Na tych 17 noci by to stalo cca 100 eur. To je celkom dobry deal. Mozes sa tam pripadne aspon raz - dva krat ukazat aby ti to nezrusili ze tam nie si :))

0 Citovat

zoey483 napsal(a):

Tak kvuli tomu se přece ptám, protože mimo EU jedu poprvé. Navíc tady na foru je několikrát tato praktika doporučována ještě půl roku zpětně, ale už se nikde neřeší co když tam bude chtít člověk znovu jet. Proto se ptám..je to snad špatně že si to zjišťuju dopředu?  :)

Samozřejmě je to dobře. Já spíš měl na mysli, že přece jen Čína je specifická  země a člověka tam trošku víc hlídají než třeba v EU, proto podobné praktiky, které by třeba jinde prošly, tam určitě neprojdou. 

0 Citovat

Viděl jsem teď v nějakým videu, že borec, co se nepřihlásil na určitou část pobytu dostal při dalším pokusu o vstup stopku a vyhoštění, takže jak tu píšou, Čína je policejní stát a moc bych s tím nespekuloval.

0 Citovat

V Číně jsem 3 měsíce nebyl nikde přihlášený, občas jen o víkendu v nějakém hostelu a to vždy někde jinde (takže jestli to někdo opravdu sledoval, tak se musel hodně bavit, přes týden homeless, o víkendu cestovatel). Dva roky na to jsem opět žádal o vízum a bez problémů.

0 Citovat

A už jsi to vizum využil? Ono bordel na ambasádach  Činy je dobre známy. Kazdopadne ti je jistě Čínská lidová republika vděčná za tvůj příspěvek k jejímu fungování. Omlouvám se za politickou vsuvku, ale již jsem ovíněň,  tudíž se tolik neovládám ;-)

0 Citovat

Jo to už bylo před pár lety. Naprosto bez problémů.

0 Citovat

Veď to, 9 rokov dozadu som tam pol roka šaškoval na turistické víza ako učiteľ a potom som hneď aj dostal biznis víza. Ale ako teraz... 

0 Citovat

napadlo mě ještě to udělat tak že budu jeden den na hotelu a pak se po přesunutí ke kamaradovi zaregistruju na policii s tím že jsem na adrese toho kamaráda...tak by o mě měli info a mělo by být v pohodě ne?mě co tak sleduju diskuze a ruzne zkušenosti tak mi to přijde jak sázka do loterie ale asi radši pujdu tou podctivější cestou

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Samozřejmě je to dobře. Já spíš měl na mysli, že přece jen Čína je specifická  země a člověka tam trošku víc hlídají než třeba v EU, proto podobné praktiky, které by třeba jinde prošly, tam určitě neprojdou. 

ok děkuju za upřesnění :D už si rozumíme :)

0
14 reakcí