Ahoj, máte prosím někdo čerstvou zkušenost s vízy do Íránu? Žádala jsem online, což bylo odmítnuto s tím, že to mám vzít přes agenturu. Na spoustě míst jsem se dočetla, že referenční číslo je zbytečnost a v praxi ničemu nepomůže, je to vážně tak? Letím za měsíc a jsem z toho trochu nervózní ;) .

Víza do Íránu

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

13 reakcí

Ahoj, máte prosím někdo čerstvou zkušenost s vízy do Íránu? Žádala jsem online, což bylo odmítnuto s tím, že to mám vzít přes agenturu. Na spoustě míst jsem se dočetla, že referenční číslo je zbytečnost a v praxi ničemu nepomůže, je to vážně tak? Letím za měsíc a jsem z toho trochu nervózní ;)

0

ja som dostal viza na letisku bez problemov (jun 2019), len treba mat poistku kde je napisane slovicko iran. positka moze byt vklude i v slovencine. zaujima ich iba slovicko iran a datum pobytu.


za viza, poplatok za platbu a baksis som platil 80€, viza som dostal na mesiac
0 Citovat

Takže bez referenčního čísla? A potvrzení o ubytování na první noc nechtěli?

0 Citovat

referencne cislo som nemal, ubytko som mal, to chceli vidiet tiez, po zaplateny poplatku.

cakacka na viza (ono nedostanes nic, vratia ti len taku karticku co si vyplnil ale na nej neni napisane ci mas viza na 14dni,30dni)  bola zhruba 30-45min, prede mnu tusim 5 ludia

0 Citovat

Podzim 2018. Viza na letisku (tusim 75 €), poistenie sme si kupili ich (14 €). Nazov ubytovania s adresou sa vypisoval do formulara, ale potvrdenie vidiet nechceli. Nic sme dopredu nevybavovali.


FIY, su tu minimalne 3 diskusne vlakna ohladom viz do Iranu. Mozno by bolo lepsie pre prehladnost prispiet do nich nez zakladat zasa nove vlakno o tom istom.

0 Citovat

To by tu najskor muselo fungovat lepsie vyhladavanie

0 Citovat

Vyhladam si Iran viza a hned mi najde 2 diskusne vlakna. Neviem co je na tom take komplikovane.

0 Citovat

pre mna je cely tento vyhladavaci problem komplikovany, stare forum bolo jednoduchsie na vyhladavanie

0 Citovat

Tak ještě abych něčím přispěla, tak musím říct, že jsem měla asi dost štěstí, protože kromě toho, že mě pěkně obrali, když mi vraceli zpátky riály na eura (z toho plyne jedno ponaučení - mít přesnou částku!), tak jsem měla vízum v ruce za půl hoďky... nepotřebovala jsem žádný referenční číslo a kupodivu se mě ani na nic neptali... a Írán byl super :)

0 Citovat

vignette napsal(a):

Tak ještě abych něčím přispěla, tak musím říct, že jsem měla asi dost štěstí, protože kromě toho, že mě pěkně obrali, když mi vraceli zpátky riály na eura (z toho plyne jedno ponaučení - mít přesnou částku!), tak jsem měla vízum v ruce za půl hoďky... nepotřebovala jsem žádný referenční číslo a kupodivu se mě ani na nic neptali... a Írán byl super :)


Určitě tě neobrali, ale vraceli Ti v oficiálním kurzu (ne tržním, takže cca 3x horším). Irán je super :)))
0 Citovat

Vím o tom, že oficiální kurz je mnohem nevýhodnější, ale "neoficiálně" jsem měla dostat zpátky přes dva a půl milionu riálů a dostala jsem 240 000, to je spíš desetkrát míň O_o

0 Citovat

aky oficialny a neoficialny kurz? ja som vsade videl len jeden, ci na letisku alebo v zmenarnach v mestach. ine bolo v zlatnictvach, ubytkach kde davali nahovno kurz ale nie zas o 10x menej.

0 Citovat

Oficiální kurz mají třeba v bankách...

0 Citovat

Přesně tak tzv. oficiální dostaneš v bance a je cca 3x nižší než tržní nebo neoficiální,který dostaneš ve směnárne.Treba dneska je neoficiální cca 140000 rialu za euro,bankovní je 46700 rialu za euro.

0
13 reakcí