Ahoj, chtel bych se zeptat na ockovani. Chystame se s pritelkyni na 2tydny na Zanzibar s preletem do Tansanie.  Vsude doporucuji neco jineho, Rad bych vedet Jake ockovani a proti cemu jste resili vy pred cestou? Diky .

Zanzibar-Tansania

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Aluška napsal(a):

Jenže mně bylo po tom očkování dost zle, že jsem myslela, že mi ruka upadne a už žádný očkování kromě povinnýho, absolvovat nechcu.


mna ked prvy krat ockuvali, tak sa mi mesac nepostavil a ked druhy raz, tak ma moc bolela ruka :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):


mna ked prvy krat ockuvali, tak sa mi mesac nepostavil a ked druhy raz, tak ma moc bolela ruka :)

A od te doby tam radši nechodíš.  Není treba riskovat. To dává smysl. Co by si devcice ve vesnici (městě) řekly :-) Naštěstí v Asii není nic povinné takže pohoda 😀

Edit: Mimochodem pořad mi leží v hlavě ty Moluky. Příští rok mam už jiné plány, ale ten další bych se nechal ukecat :-)

0 Citovat

Lidi, řešíte blbiny :) Umím počítat a oproti návštěvě očkovacího centra v naší ostravské fakultce (které mi tady navrhuje třeba Petr výše) jsem ušetřil dost peněz. Proč? Protože je na druhém konci města, takže každá návštěva by mě stála minimálně o hodinu víc času. A ten já mám hodně drahý. Avenier mám 5 minut od baráku. :)

Stejně tak jsem si spočítal, že pro mě bylo výhodnější vyřizovat si vízum do Ruska přes agenturu a zaplatit za to, než jet do Prahy na ambasádu. ;)

Hlavně v klidu, lidičky, o nic nejde. Každý ať si jde do jakéhokoli očkovacího centra. Já jen uvedl, kde jsem byl já, a výše vidíte, že jsem k tomu měl své objektivní důvody. Individuální případy jako spolužák doktor nebo nákup vakcíny v Rakousku jsou přece jen trochu mimo. ;)

0 Citovat

@Proky

Tak za mě se v této diskuzi nejednalo o tebe, ale všeobecně o cenu očkováni a její moznosti. Nikdo nepochybuje, ze si to umíš spočítat :-). Vlastne jsem zareagoval na tu tvoji “bezplatnou konzultaci”, jinak bych ani nepsal. Protože podobný výraz u soukromé firmy mi “nějak  neseděl” což se následně po nahlédnutí do jejich ceníku potvrdilo. A opravdu ne  každý vydělává “trojnásobek toho co jeho kolegové překladatele”, což je mimochodem opravdu pěkný balik  ;-)), takže věř, že spoustě lidi se výrazně finančně vyplatí jit treba k tomu obvodakovi i kdyby měli Avenier naproti jejich bydliště. A proto jsem to tu uvedl, protože to je v případě tolika vakcín pro běžného občana značná úspora. Řeší se tu ušetřeni par eur za parkování u letiste, řeší se tu ušetřeni par eur za levnější letenky, které stojí uz tak par eur, řeší se tu ušetřeni par eur za místo v letadle ,  za autobus, hotel, někdo dokonce spi na letišti, aby ušetřil za hotel,  atd. tak proč neušetrit za očkováni!? A v tomto případě je to velká úspora. Představ si, ze cestuje poprvé čtyřčlenné rodina a pujde se naockovat. Když si ale zadá do vyhledávače očkováni cestovní medicíny, tak na ni vyskočí Avenier :-))))

To ze jsem zminil, ze chodím k obvodakovi a je to “můj spolužák” na tom absolutně nic nemění a není na to m “nic mimo”. I kdyby  nebyl, tak zavolat tam ráno a domluvit se na objednání vakcín a pak si je přijít nechat píchnout, popripade tam zanést peníze za vakcínu mimo dobu, kdy tam jsou nemocní pacienti, je pro mě otazkou par minut, protože naopak ja kolem jeho ordinace jezdím každý den min. dvakrát  a naopak očkovací centrum mam 12 km. To proč jsem psal o Rakousku jsem vysvětlil. 

Snad by bylo dobre, kdyby se toto téma přejmenovalo na možnosti očkováni nebo tak něco, aby se dalo lip dohledat. 




0 Citovat

niemandos napsal(a):

Mimochodem pořad mi leží v hlavě ty Moluky. Příští rok mam už jiné plány, ale ten další bych se nechal ukecat :-)


Som na tom rovnako. Takze 2021 smer moluky, ockovacie latky zoberiem od znameho. Lacnejsie a lepsia kvalita :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):


Som na tom rovnako. Takze 2021 smer moluky, ockovacie latky zoberiem od znameho. Lacnejsie a lepsia kvalita :)

Super. Taky nějaké vezmu. Od tatka, ale mosi sa urodit, pac tento rok skoro  všecko pomrzlo a zbytek uschl :-)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Proky

Tak za mě se v této diskuzi nejednalo o tebe, ale všeobecně o cenu očkováni a její moznosti. Nikdo nepochybuje, ze si to umíš spočítat :-). Vlastne jsem zareagoval na tu tvoji “bezplatnou konzultaci”, jinak bych ani nepsal. Protože podobný výraz u soukromé firmy mi “nějak  neseděl” což se následně po nahlédnutí do jejich ceníku potvrdilo. A opravdu ne  každý vydělává “trojnásobek toho co jeho kolegové překladatele”, což je mimochodem opravdu pěkný balik  ;-)), takže věř, že spoustě lidi se výrazně finančně vyplatí jit treba k tomu obvodakovi i kdyby měli Avenier naproti jejich bydliště. A proto jsem to tu uvedl, protože to je v případě tolika vakcín pro běžného občana značná úspora. Řeší se tu ušetřeni par eur za parkování u letiste, řeší se tu ušetřeni par eur za levnější letenky, které stojí uz tak par eur, řeší se tu ušetřeni par eur za místo v letadle ,  za autobus, hotel, někdo dokonce spi na letišti, aby ušetřil za hotel,  atd. tak proč neušetrit za očkováni!? A v tomto případě je to velká úspora. Představ si, ze cestuje poprvé čtyřčlenné rodina a pujde se naockovat. Když si ale zadá do vyhledávače očkováni cestovní medicíny, tak na ni vyskočí Avenier :-))))

To ze jsem zminil, ze chodím k obvodakovi a je to “můj spolužák” na tom absolutně nic nemění a není na to m “nic mimo”. I kdyby  nebyl, tak zavolat tam ráno a domluvit se na objednání vakcín a pak si je přijít nechat píchnout, popripade tam zanést peníze za vakcínu mimo dobu, kdy tam jsou nemocní pacienti, je pro mě otazkou par minut, protože naopak ja kolem jeho ordinace jezdím každý den min. dvakrát  a naopak očkovací centrum mam 12 km. To proč jsem psal o Rakousku jsem vysvětlil. 

Snad by bylo dobre, kdyby se toto téma přejmenovalo na možnosti očkováni nebo tak něco, aby se dalo lip dohledat.

Jasné, v pohodě, tohle beru. :) Jak už někdo psal výše, ten příspěvek určitě neměl vyznít tak, že "hurá všichni do Avenieru". A je fajn, že tu zazněly i další tipy a každý si to může přebrat podle sebe. ;)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

A Prokyho prosím, aby pak poreferoval, jak se tam měl, protože ja mam v plánu Kenu a mozna i Tanzanii taky příští rok.

Já jsem v tomhle hrozný - nasliboval jsem cestopisů z různých cest včetně KLDR, ale nakonec jsem si našel čas jen na dva (Špicberky a přistání na pláži na ostrově Barra). Jsem s časem trochu na štíru, navíc máme rok a půl starou holčičku a k tomu stavíme barák, takže časově hrůza. :D 

Ale určitě aspoň ve fóru rád poreferuju. Primárním cílem je pro mě překladatelská konference v tanzanské Arushi (7.-8.2.2020), nicméně nakonec se z toho stala spíš záminka pro mou první cestu do pevninské Afriky. Letím ještě s kolegou, který toho má taky spoustu procestováno (a loni byl na první konferenci v Nairobi), takže ideální parťák na takovou cestu. Letíme 2.2. do Nairobi, tam tři dny, pak přejezd do Arushi, konference, dvoudenní safari do Ngorongoro, pak výstup na Kilimandžáro (ten se pro mě stal hlavním cílem a lákadlem cesty), pak nám zbydou nějaké dva tři dny, které asi ještě strávíme v Arushi, a nakonec přelet do etiopské Addis Abeby a tam tři dny před odletem domů. Ještě jsme k tomu chtěli přidat moře (Pembu/Zanzibar), ale to už bychom časově nezvládli. Už tak budu mít problémy vydržet tři týdny bez té mojí malé princezny. :)

0 Citovat

@Proky

Vidis to.Taky letim na konferenci do Nairobi a taky je to pro mě záminka prvně navštívit Afriku :-)Letim až v rijnu, tak se te pak poptam, až se vratis. Stačí tady. Na cestopisy nemám taky čas.

0