Ahoj, mám koupené letenky na listopad s Emirates. Praha - Dubai , Dubai - Bangkok. Do Dubaje přilétáme ve 3 ráno a odlétáme v 16:00, chci se zeptat zdali je možné opustit letiště a navštívil Dubai ? Zástupce Emirates v ČR (Letuška) mi nabízí pouze pobyty přes noc atp. Díky za info .

Den v Dubaji

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

6 reakcí

Ahoj, mám koupené letenky na listopad s Emirates. Praha - Dubai , Dubai - Bangkok. Do Dubaje přilétáme ve 3 ráno a odlétáme v 16:00, chci se zeptat zdali je možné opustit letiště a navštívil Dubai ? Zástupce Emirates v ČR (Letuška) mi nabízí pouze pobyty přes noc atp. Díky za info

0

Určitě opustit letiště můžeš, jen je otázkou, co tam v 5 ráno.

0 Citovat

Letiště můžeš opustit. Dokonce ČR nepotřebuje už vízum. Pokud přestup trvá méně než 24h, tak máš i odbavené věci.

Máš několik možností
1) vzít zadarmo hotel (ověř s Emirates zjistil jsem, že je nutné splnit několik podmínek např přestup delší než 8h a mimo jiné minimální částku za letenku nakoupil jsem něco v ,,akce" a přesto, že mám 20 hodin přestup nárok nemám)

součástí je transit dát si trochu spánku, snídani a pak kouknout po městě
minulý rok jsem to absolvoval cestou na NZ dvakrát

2) to mě čeká teď v lednu. Zůstat na letišti v ranních hodinách např. v lounge Emirates (pokud máš silver je zdarma) a vyjít ven až později, což znamená cca kolem 9 do té doby je většina věcí spíše zavřená.

3) vybojovat lehátko a zakempovat smiley

0 Citovat

Super, díky moc za rady ! smiley

0 Citovat

Teď si nevzpomenu jestli to byl terminál B nebo D... ale byla zde možnost vyjet výtahem do 2. patra k salonku Marhaba, přičemž místo toho aby šel člověk přes recepci se vydal směr vzad a zde bylo spoustu volných křesel - pravděpodobně prostor vyčleněn od samotného salonku.. Zkuste prolézt i jiná patra smiley

0 Citovat

i Marhaba stojí za zvážení pokud nemáš Emirates vstup zdarma.

2 krát jsem tam pobyl 6 hodin. Pojedl, popil je tam net celkem slušná rychlost a za ty peníze to šlo. Kupodivu chtějí extra prachy za sprchu. Lehátka přímo v lounge jsou také dost plná, pche smiley

Jinak ty lehátka co píšu potvrzuji někdo si myslí, že patří k salónku, ale tam jsou přímo uvnitř. Takže ... smiley

0 Citovat

Jasně, díky za tipy. Tohle bych určitě využil tak do 9:00, nevíte co se dá tak od 9 do 14 h stihnout v Dubaji prohlédnout ?

0
6 reakcí