Dobry den, mam takovy dotaz ohledne cesty a viza do Spojenych statu, v minulosti (2011) jsem zadal o turisticke vizum, ktere bylo zamitnute s tim ze nemam velke vazby k Ceske republice, (tzv., mohl bych v USA zustat ) bylo by 21 let, a nemel jsem Ceske obcanstvi, ale nyni bych to chtel zkusit znovu, mam uz pres rok CZ obcanstvi, mam velke vazby k CR, mam zde rodinu ( rodice ) take dostavam in.duchod,(chodit take kazdy mesic pravidelne k doktorce) + k tomu podnikam a od 2014 mam i vlastni firmu chtel bych navstivit USA tak na 14 dni, je to muj sen a rad si ho chci splnit, ale nevim jestli mam sanci kdyz jsem poprve zadal o vizum v Praze, nemel jsem tuseni jak to chodi, a k me smule jsem dostal dost neprijemneho cloveka, ktereho jsem se "bal" -Zpatecni letenky -Rezervace hotelu -Podrobny plan cesty kde se zdrzim, co vse navstivim -Papir ze dostavam in. duchod ( nebo radsi ne?) -Udaje o firme -Vypis z b.u.? (dukaz ze finance pokryji ten vylet ) -Chtel bych take vzit nejake potvrzeni od pysch. doktorky ( ze jsem vazany na CR, jelikoz ji musim pravidelne navstevovat a brat leky ) nebo tohle me spise poskodi? aby si nemysleli ze jsem nejaky psychous dekuji predem vsem moc za tipy rady a diskuzi Valer .

Vizum do USA, jak na to? mam sanci?

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

6 reakcí

Dobry den,

mam takovy dotaz ohledne cesty a viza do Spojenych statu, v minulosti (2011) jsem zadal o turisticke vizum, ktere bylo zamitnute s tim ze nemam velke vazby k Ceske republice, (tzv., mohl bych v USA zustat ) bylo by 21 let, a nemel jsem Ceske obcanstvi, ale nyni bych to chtel zkusit znovu, mam uz pres rok CZ obcanstvi, mam velke vazby k CR, mam zde rodinu ( rodice ) take dostavam in.duchod,(chodit take kazdy mesic pravidelne k doktorce) + k tomu podnikam a od 2014 mam i vlastni firmu

chtel bych navstivit USA tak na 14 dni, je to muj sen a rad si ho chci splnit, ale nevim jestli mam sanci

kdyz jsem poprve zadal o vizum v Praze, nemel jsem tuseni jak to chodi, a k me smule jsem dostal dost neprijemneho cloveka, ktereho jsem se "bal" smiley jelikoz jsem mel strasnou tremu

ale nechci udelat stejnou chybu jako predtim

ted vim, ze clovek se musi poradne oblect ( pekne obleceni, kravata atd ) usmivat se

ale chci jeste vedet, co vse mam dodat abych mel vetsi sanci dostat vizum (napodruhe bych byl nerad zamitnut )

Veci ktere me ted napadaji:

-Poradne se obleknout a americky usmev smiley

-Zpatecni letenky

-Rezervace hotelu

-Podrobny plan cesty kde se zdrzim, co vse navstivim

-Papir ze dostavam in. duchod ( nebo radsi ne?)

-Udaje o firme

-Vypis z b.u.? (dukaz ze finance pokryji ten vylet )

-Chtel bych take vzit nejake potvrzeni od pysch. doktorky ( ze jsem vazany na CR, jelikoz ji musim pravidelne navstevovat a brat leky ) nebo tohle me spise poskodi? aby si nemysleli ze jsem nejaky psychous smiley

co mi jeste poradite abych zvetsil sanci? neni tohle nejak malo abych je opravdu presvedcil, i toho "zleho" pana kdyby tam jeste byl ( prece jenom, je zde mnoho zkusenych lidi, budu rad za kazdou radu )

clovek si chce jenom na par dni splnit sen, a navstivit tu zemi, jelikoz je to muj takovy "tajny" sen, LA smiley

dekuji predem vsem moc za tipy rady a diskuzi

Valer

0

http://czech.prague.usembassy.gov/esta.html, ne?

0 Citovat

Vyprdni se na ameriku - ktem hluponum nejezdi

0 Citovat

Ptas se na veci na ktere ti nikdo neda 100% odpoved... muzes tam dostat zamestnance ambasady, co bude umet plyne cesky, stejne tak tam muzes dostat nekoho kdo neumi cesky ani slovo. Abych ale misto prudeni nejak poradil... v podminkach udeleni viza neni podminka, ze musis umet anglicky. Anglictina je jen nastroj, ktery ti pomaha lepe komunikovat. Pokud nejsi dobry v anglictine muzes si vzit nekoho sebou, respektive si priprav odpovedi (v anglictine), ktere predpokladas, ze bys mohl dostat.

Chapu, ze chces udelat dojem, ale delas to sam sobe tezsi nez to je. Neni to maturita ani te nikdo kvuli tomu nezastreli.

A pokud bys znova nedostal vizum tak to neznamena, ze je chyba v tobe. Takove veci se proste stavaji a neni to konec sveta. Jak uz nekdo psal, na svete jsou i jina hezka mista. Treba Vancouver je jedno z nejhezsich mest na svete, je na severoamerickem kontinentu a do Kanady se dostanes bez viz... myslim.-)

Mimo soutez... ambasada je vysostne uzemi statu, kterou reprezentuje tzn. americka ambasada = americka puda = americke zakony = oficialni jazyk anglictina

0 Citovat

Ahoj,

tak neni pravda ze bych to nejak uplne extra prozival, ale zase to neberu na moc lehkou vahu, jelikoz je to pro me dulezite, a nerad bych kvuli nejake prkotine nedostal vizum, opravdu je to muj sen se tam podivat, vim ze jsou i hezci mista na svete - mnohem hezci, ale tohle je proste "srdcovka" smiley

jenom jsem chtel znat zkusenosti ostatnich, jake maji a jak to chodi

ale jiz nejake odpovedi jsem dostal a za to diky

CZ jazyk asi nebude extra problem, ale chtel jsem jenom znat jak nato hledi, jestli ten kdo s nim bude mluvit cesky ma stejne sance jako ten kdo mluvi anglicky, ciste jenom bez dalsich info o osobe, jenom na zaklade jazyka

diky vsem smiley

0 Citovat

Dobry den,

jeste mam dotaz ohledne, dokumentu potrebne pro (turisticke ) vizum

na strankach maji ze je potreba vypis z uctu za posledni 3 mesice

jelikoz podnikam (firma ) je mozne dolozit vypis z firemniho uctu?

nebo to musi byt vypis z osobniho uctu na moje jmeno ?

dekuji predem za odpoved

0 Citovat

Myslím, že tentokrát nebude problém a vizum dostanete. Vůbec se nedivím, že vám ho tehdy nedali, ale ted je prokazatelné, že tady mate vazby (vlastni firma je silný důvod k tomu, aby vam uverili). Klidne bych to urednikovi vysvetvetlila jak to bylo. Zkratka reknete, že tehdy zadost byla zamitnuta a ze i docela chapete, ze jako mlady clovek bez zazemi jste byl podezrely, ale ze od te doby prokazatelne bydlite v CR, mate tu vlastni rodinu a dokonce jste si zalozil i tu firmu. Nebala bych se a nebudte zbytecne nervozni. Myslim, ze tentokrat vam vizum potvrdi a vy si uzijete svuj sen smiley hodne stesti

0
6 reakcí