Chtěl bych jet na Bali a tam si půjčit motorku, ale většinou chtějí jako zálohu pas.Nedejbože, by můj pas ztratili, co pak?Zajít na zastupitelský úřad a vyřídit nějaký náhradní doklad, ale odletím s takovým dokladem a pustí mě vůbec do letadla?Nebo nedávat pas z ruky a raději hledat, kde bude půjčení motorky za zálohu?Díky .

Ztráta pasu na Bali

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

7 reakcí

Chtěl bych jet na Bali a tam si půjčit motorku, ale většinou chtějí jako zálohu pas.Nedejbože, by můj pas ztratili, co pak?Zajít na zastupitelský úřad a vyřídit nějaký náhradní doklad, ale odletím s takovým dokladem a pustí mě vůbec do letadla?Nebo nedávat pas z ruky a raději hledat, kde bude půjčení motorky za zálohu?Díky

0

Já bych si rovnou u nás vyřídil druhý pas a jel na Bali s oběma smiley

0 Citovat

Vybornej napad, nechat pas nekde v Asii v pujcovne.. smiley

O to vic budes prekvapenej az te o 5 let pozdejc vyhmatnou nekde na druhy strane sveta (USA, Australie, EU) na hranicich a zjistis co se s tim pasem vlastne stalo smiley

0 Citovat

Vetsinou staci jenom mez. ridicak a kopie pasu.

0 Citovat

Kde jste to vyřizovali? Na Bali po nás nechtěli vůbec nic jen peníze a v Malajsii stačila kopie pasu smiley

0 Citovat

I já můžu potvrdit, že Bali, ani Jáva, nikde nechtěli pas.

Navíc pas je dost tricky, protože:
1. když se ti něco stane (a ta pravděpodobnost na motorce je podstatně vyšší než u bazénu), tak budeš muset řešit vyzvednutí pasu v půjčovně, protože ho budeš potřebovat k řešení na policii, do nemocnice (pokud to dopadne hůře) a určitě bych vymyslel hromadu dalších důvodů. Půjčovna ti ho nevrátí, protože nevrátíš motorku.

2. pas je potřeba k jakémukoliv ubytování. Neznám přesně pravidla registrace hostů v Indonésii, ale ve Vietnamu tě každý hotel musí zaregistrovat na každou noc u místní policie. A Indonésie bude fungovat podobně. Takže bez pasu tě neubytují. Možná s kopií, ale to je dost riskantní. Já měl s kopií problém ve Vietnamu.

3. pas je jediná legální identifikace cizince v cizí zemi, třeba když tě zastaví policie. Třeba to vyřešíš i bez něj, v Asii fungují peníze taky jako doklady, ale proč to riskovat.

4. bez pasu se blbě dostává na ambasádu, když ho ztratí nebo polejou nebo zničí. Lidi chybují a stát se může cokoliv. Nevím, jestli je nějaký zastupitelský na Bali, ale blbě se dostává do Jakarty z Bali bez letadla. Já si nepamatuji přesně, ale mám takový pocit, že jsme potřebovali pasy i na vlak. Do letadla tě bez pasu nepustí určitě.

Takže abych to shrnul, já bych pas nedal z ruky. V hotelu ano na check-in, ale rozhodně nikoliv v půjčovně. Vždycky najdeš jinou půjčovnu, která ti to půjčí bez pasu. Nedivím se jim, já bych taky chtěl garanci, ale pas není zrovna rozumná varianta. Ve Vietnamu se to dá běžně ukecat na český řidičák nebo občanku nebo kopii pasu. Samozřejmě to zkouší, ale je třeba být tvrdý v tomto.

Pokud budeš jezdit, tak mrkni na tento článek o řízení motorek ve Vietnamu. Plno informací funguje podobně v Indonésii, hlavně pravidla řízení na silnici. I když Bali je trochu mírnější než ti vietnamští šílenci.

0 Citovat

Na Langkawi (Pantai Cenang) jsem si loni na den půjčoval skůtr a stačila kopie řidičáku. Podával jsem ženský u přepážky jak mezinárodní tak i český. Sáhla po českým smiley

0 Citovat

toto je iny pripad ale trebarz v Irane v kazdom hotely od nas brali pas a vracali nam ho zasadne az pri check-oute smiley

0
7 reakcí