zdravim, rad by som vyuzil cenovo dostupne letenky z Prahy do Toronta a potom spat z NY do Viedne, len mam trochu obavy. zberame sa vacsia skupina a nerad by som nieco pokaslal po zaplateni leteniek. ako to je s vizami do kanady a potom USA? do USA staci to ESTA? ake vsetky udaje budu odomna chciet? cestu planujem az zaciatkom buduceho roka a obciansky preukaz mi bude koncit v septembri - da sa ESTA vyplnat az potom alebo ju mam vyplnit pred zaplatenim leteniek a cakat ci mi ju vobec schvalia? biometricky pas mam, tam s dobou platnosti problem nie je. predpokladam ze budu chciet vediet ucel cesty, kde budem byvat (hotel si nejaky zabookujem), este nieco? pri prechode z kanady do USA prebieha klasicka hranicna kontrola kde sa potom nejak preukazem vyplnenou ESTAou? je este neico co by som si mal dat dokopy pred zajednanim leteniek? vdaka za odpovede, mozno pomozu aj inym lamerom ako som ja  .

Kanada & USA zaciatocnicke rady

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

8 reakcí

zdravim,
rad by som vyuzil cenovo dostupne letenky z Prahy do Toronta a potom spat z NY do Viedne, len mam trochu obavy. zberame sa vacsia skupina a nerad by som nieco pokaslal po zaplateni leteniek. ako to je s vizami do kanady a potom USA? do USA staci to ESTA? ake vsetky udaje budu odomna chciet? cestu planujem az zaciatkom buduceho roka a obciansky preukaz mi bude koncit v septembri - da sa ESTA vyplnat az potom alebo ju mam vyplnit pred zaplatenim leteniek a cakat ci mi ju vobec schvalia? biometricky pas mam, tam s dobou platnosti problem nie je. predpokladam ze budu chciet vediet ucel cesty, kde budem byvat (hotel si nejaky zabookujem), este nieco? pri prechode z kanady do USA prebieha klasicka hranicna kontrola kde sa potom nejak preukazem vyplnenou ESTAou? je este neico co by som si mal dat dokopy pred zajednanim leteniek? vdaka za odpovede, mozno pomozu aj inym lamerom ako som ja smiley

0

Letíme stejnou trasu začátkem Listopadu .. pro české občany do Kanady platí bezvízový vstup, proto předpokládám, že po příletu bude následovat pouze pohovor s imigračním úředníkem. Pro klid duše si vytiskni kde budete spát, připrav kam a na jak dlouho jedete, případně mít připravenou vytisklou letenku. Do Usa přejedeš po zemi, Estu si vytiskni, ikdyž si myslím, že to nebude potřeba. Načtou si to s tvého biometrického pasu. Opět mít připravené odpovědi a podklady jako do Kanady smiley. S Estou bych v klidu počkal a vyřizoval ji cca 2 měsíce předem ( schválení je otázkou minut ).. Zkontroluj platnost pasu, nevoz jídlo a hlavně si užívejte cestu smiley

0 Citovat

My letíme 31.10. Předběžněj nástřel je asi takovej : Po příletu rovnou na hotel, druhý den hokejová síň slávy a prohlídka Toronta. Večer přejedem megabusem na kanadskou stranu Niagara falls a druhou noc dáme tam ( levné hotely, večerní ohnostroj ). Třetí den strávíme na niagárech a navečer přejedeme linkou 40 do Buffala. V 22h pak megabusem do New yorku .. cesta je kolem 9h. Je to holt náročné, ale ušetříme jednu noc. Pak už jen new york, případně 1 den naotočku do washingtonu.

0 Citovat

smiley úplně jsem si vybavil naší cestu LV-LA-SF a 2 noci v Megabusu.. Je pravda, že jízda trvala vždy 6 hodin, takže se člověk ani nevyspal. Těch 9 hodin je napohodu a na spánek to bude stačit. Doporučuji přízemí smiley je tam větší teplo.

0 Citovat

Já jsem jela před deseti lety z nutnosti Greyhoundem z Floridy do NYC asi 29 hodin a v pohodě:D V autobuse bylo sice občas pár zvláštních lidí, ale nikdy jsme si nepřipadaly nebezpečně a to jsme jely dvě holky. Možná to byla mladistvá naivita... a hlavně v té době jsme na základě televizních seriálů a filmů myslely, že Greyhoundy jsou taková klasická amerika. Až tam jsme nějak zjistily, že jsou to dopravní služby pro spodinu:D

0 Citovat

a to o greyhoundoch ze su "pre spodinu" plati este stale? nejak som natrafil na ich linku Toronto - New York a pri cene 33 dollarov ma to celkom potesilo. navyse cesta v noci, hoci 11 hod ale jedna noc usetrena smiley a ako je to s tym megabusom a jeho cenami? momentalne to hadze cenu TO-NY na 8 septembra 72 dollarov...na ten november to mam ocakavat podobne alebo pojdu nizsie? je ten megabus o tolko lepsia volba aby som platil 2x tolko? a este taka uplne otazka mimo: ako to funguje na hraniciach? preukazujem sa normalne pasom a ESTou? uz som si nejako zvykol na tie nase otvorene hranice smiley

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že za $80 se dá letět a to i v normální denní dobu
http://www.kayak.com/flights/NYC-YTO/2015-09-08
tak bych o autobusu vůbec neuvažoval. To není žádný snobismus, proti autobusům nic nemám. Naopak. USA ale nejsou Brazílie, Argentina nebo Chile, kde komfort cestování autobusem je nesrovnatelně vyšší a opravdu lze počítat stylem, že noční spoj = ušetřená noc za hotel, protože poměr cena/kvalita je skutečně vynikající.
https://thejourneyofdave.files.wordpres ... /ande3.jpg
Po noci v Greyhoundu/Megabusu s klimatizací na plný ceres bych měl následující den asi úplně zkažený.

0 Citovat

Zdravím, loni v září jsme s kamarádem procestovali Toronto - Niagara Falls - Washington a NYC. Sepsal jsem menší cestopis, je tam hodně fotek a na konci rozpis kolik nás to celé stálo smiley

Tak pokud by se chtěl někdo nechat inspirovat, můžete mrknout: http://janpadera.com/canada-usa/

Případné dotazy rád zodpovím.

0 Citovat

Pokud překračuješ hranice do USA po zemi, není ESTA potřeba. Čili zbytečná starost.

Doprava mezi Torontem a NYC:
- už jsem jel autobusem, autem i letadlem.
- pokud nemáš možnost mít výhodné one-way půjčení auta (já měl nasbírané body u Hertzu), tak je obrovské drop off fee a nevyplatí se to. Autobus je nejlevnější, ale samozřejmě nejmíň pohodlný.
- já teď nově vyzkoušel následující (tourist friendly) variantu: Megabusem z TO do Niagara Falls (kanadská strana) dopoledne/kolem oběda, tam si dáš pár hodinek a navečer se přesuneš z Niagara Falls (kanadská strana) přímo k Buffalo Airport (další Megabus). Z BUF pak hodinový přískok do NYC. V 22:00 jsi v centru.

Co se týče celníků, tak je to všechno relativní. Při mých posledních návštěvách Kanady už je to čím dál větší nezbytná formalitka a pomalu se ani neptají, co v Kanadě plánuju. V US to záleží vyloženě na celníkovi, ale obecně platí, že ty přestupy po zemi jsou rychlejší a víc v pohodě.

0
8 reakcí