Stala se menší nehoda a mám rozpity starý, přičemž stále mladý (platnost 2021) pas.. Včera jsem si vyzvedl nový, razítkem neposkrvněný, a láká mě menší osobní výzva. Procestovat celý svět (počítejme razítkové státy) během 10 let, tedy platnosti pasu. Co myslíte, je to reálné?  .

Nový pas - cestovatelská výzva

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

10 reakcí

Stala se menší nehoda a mám rozpity starý, přičemž stále mladý (platnost 2021) pas.. Včera jsem si vyzvedl nový, razítkem neposkrvněný, a láká mě menší osobní výzva.

Procestovat celý svět (počítejme razítkové státy) během 10 let, tedy platnosti pasu.

Co myslíte, je to reálné? smiley

0

Pěkná výzva smiley))
Asi to chce hodně odvahy, času, motivace, ještě víc peněz a doufat, že ti všude dají razítko smiley. Ale držím palce...

0 Citovat

No je to spíš otázka k zamyšlení. Při pohledu na mapu mě napadá překážka v podobě střední Afriky, možná Oceánie.. smiley Zbytek je ale lehce dosažitelný za předpokladu, že člověk nedá při dálkovce více než 400 eur za cestu smiley

0 Citovat

Výzva pěkná. Jen se obávám, že na všechna razítka a víza Ti nebudou stačit stránky smiley

0 Citovat

dosazitelne to je, za cca rok a pol som dal 50 smiley takze vsetky sa daju urobit aj za 5 rokov smiley akurat teda uz zaplnujem druhy pas...

a to este nie je nic, osobne poznam typka ktory dal za 2 roky 120 krajin... momentalne utoci na 200...

0 Citovat

Nějaké tipy do začátku? smiley

0 Citovat

Pozor na to, že někdě mají jako pravidlo při vstupu do země to, že tvůj pas musí mít minimálně 2 volné stránky smiley tak až se budeš blížit ke konci, aby ti to vyšlo smiley

0 Citovat

http://www.80tage.ch/

0 Citovat

Američani si mohli přidávat stránky do pasu - v ČR nic takového, že? smiley

http://thepointsguy.com/2015/11/add-mor ... cember-31/

0 Citovat

Osobne takejto vyzve nie uplne rozumiem. Cestovanie sa takto casto zmeni na "CHECKED" system. Podla mna nieje cestovatel ten, co presiel tristo krajin a ma 288 razitok v pase, ale ten, co sa zastavil a nieco v tych krajinach pochopi. Na nikoho nenarazam, fakt "no offence", len sa zamyslam. Vo vseobecnosti snad patrim k tym "pomalsie chapajucim" a mozno to niekto vstrebe uz na letisku, no ja nie. smiley

Povazujem miesto priletu za absolutne deformovany priestor. Taku nutnost. Dalo by sa povedat, ze u mna empiricky plati priama umernost - cim dalej od letiska tym viac "naozajstna" pre mna dana krajina je.
No nenutim, CHÁÁPU! smiley

0 Citovat

ahoj. Ved ja som sa len za seba zamyslel a to este nie hlboko.. fakt to netreba brat ako generalizovanie, ved nech si kazdy zije ako chce. Mne sa to paci takto a to vobec neznamena, ze to tak musi vyhovovat kazdemu. Este raz - no offence.
Napriklad. Milujem Turecko. Stravil som tam rok profesneho zivota na asi desiatich roznych miestach kde sa vacsinou so mnou fotili ako s atrakciou bo tam biela drzka dlho nebola, naucil sa obstojne ich rec, jedol tam asi vsetko co sa dalo (milujem ich kuchynu), dostal od tureckych priatelov Koran, .. a aj tak nemozem povedat, ze by som Turecko "precestoval" a pochopil. Preto sa casto usmievam ked mi niekto hovori, ze "do Turecka uz nejdem, tam uz som bol" a bol v Alanii na desat dni na dovolenke a odbehol si fakultativne do Pamukkale.
Je to individualne, 100 ludi = 101 chuti.
smiley

0
10 reakcí