Ahoj přátelé, Nesetkal jsem ses nikým, kdo by letěl do států stejně jako já. Můžete mi doporučit cokoli, abych zbytečně neměl problémy. Jsem pozvanej k přátelům do Států, mám dopis že nemusím nic platit je o mě postaráno. Chci jet na 3 měsíce. První cesta. Žádal jsem o b2 kvůli tomu, že chci do států jezdit častěji v budoucnu. Jsem student dálkově. Spoluvlastním firmu. Svobodnej. Bez dětí. A beru si 50K kapesné. Díky za poznámky .

Turistické vizum b2 do USA

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Možná se zeptám blbě, ale nebude pro příště lepší tohle vše řešit ještě před koupí letenky?

0 Citovat

Jo, třeba během těch 6 měsíců, které už uplynuly od svatby.

2 Citovat

Tak jsem se poptal u check in přepážky Lufthansy a slečna řekla, že je to úplně bez problému, že to takhle dělá spousta lidí a že si jen máme vzít kopii oddacího listu, ideálně přeloženou.

1 Citovat

If your name has legally changed through marriage, divorce, or a court ordered name change, you will need to obtain a new passport.  Once you have a new passport, the Department of State recommends that you apply for a new U.S. visa to make it easier for you to travel to and from the United States.

0 Citovat

A americká ambasáda tuhle informaci nemá? 

0 Citovat

vizum b2 plati deset let.

pokud ho mate, muzete byt na uzemi usa nepretrzite 6 mesicu.

ziskate ho na ambasade usa.

co resite?

1 Citovat

Ne, to legalne s beznym turistickym vizem udelat nejde.

Jsou tam nejake moznosti pobyt prodlouzit o dalsich pul roku, ale to uz neni “jen tak”. to uz budete prokazovat, proc to potrebujete. A ne, duvod “mam tam pritele” validni duvod neni.

0 Citovat

Absolvoval někdo žádost o vízum B2? Kamarád byl na Kubě, takže ESTA není možná.. jen je ale zaseknutý ve stádiu - "nekoupim letenky, dokud nemám 100% víza" ale zároveň je na webu napsáno, že musí vyplnit formulář s detaily o jeho nadcházející cestě - mimo jiné - letenky, ubytko, termíny atd.. Dá se zažádat o víza bez určitého detailního itineráře? nebo to je podmínka?

Díky

0 Citovat

Zkusenost z roku 2017 - zadal jsem proto, ze mam iran, tudiz taky esta nejde.

zadal jsem v dobe, kdy jsem taky jeste letenky nemel. napsal jsem tam jednoduse predpokladane lety a predpokladane ubytko.

na ambasade vyrizeno za asi minutu, a to jsem v rozporu s “dobrymi radami” vselijakych jakoze cestovatelskych webu (ktere radily vemte si sebou vytistene itinerare, listky, mapy, papiry, vypisy z uctu, vypisy z katastru a buhvi co jeste) sebou nemel vubec nic.

 

1 Citovat

fridgy napsal(a):

Absolvoval někdo žádost o vízum B2? Kamarád byl na Kubě, takže ESTA není možná.. jen je ale zaseknutý ve stádiu - "nekoupim letenky, dokud nemám 100% víza" ale zároveň je na webu napsáno, že musí vyplnit formulář s detaily o jeho nadcházející cestě - mimo jiné - letenky, ubytko, termíny atd.. Dá se zažádat o víza bez určitého detailního itineráře? nebo to je podmínka?

Díky

Ano, staci predpokladany itinerar. Vypisy z uctu, potvrzeni z prace atd mozna nejsou 100% nutne, ale myslim ze je lepsi je mit pripravene nez nemit :)

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

vizum b2 plati deset let.

pokud ho mate, muzete byt na uzemi usa nepretrzite 6 mesicu.

ziskate ho na ambasade usa.

co resite?

'Vlastní zkušenost' 

0 Citovat

Jojo, takze za pul roku si tady poctem “deportovali me z ameriky, nevite, jak se tam muzu dostat”?

0 Citovat

fridgy napsal(a):

Absolvoval někdo žádost o vízum B2? Kamarád byl na Kubě, takže ESTA není možná.. jen je ale zaseknutý ve stádiu - "nekoupim letenky, dokud nemám 100% víza" ale zároveň je na webu napsáno, že musí vyplnit formulář s detaily o jeho nadcházející cestě - mimo jiné - letenky, ubytko, termíny atd.. Dá se zažádat o víza bez určitého detailního itineráře? nebo to je podmínka?

Díky

já jsem byl Irák, Irán a udělal jsem si nový pas s novou estou. Estu jsme měl do 24 hod schválenou a v USA žádný problém.

2 Citovat

Delal jsem si B2 pres firmu letos. Nevim jestli to nekomu pomuze, ale meli na me na ambasade asi 5 otazek, co delam za praci, co dela moje firma, kdo jsou nasi zakaznici, jestli firma kde pracuji ma ceskeho majitele a tu posledni uz nevim. Rozhovor probihal anglicky. Trvalo to asi 2 minuty. Doporucuji tam prijit hned rano, treba jeste 10 minut pred otevirackou… pak je tam fronta a clovek tam zkysne i cely den. Cena viza B2 stala 5tis +/-. Pas s vlepenym vizem na 10 let prisel behem par dni. P.S. v pseudo arabskych zemich jsem nikdy nebyl.-)

0 Citovat

Uz to neni tak, ze cas dostanes pri planovani schuzky?

v 2017 clovek vybiral konkretni cas a v instrukcich specialne bylo “nechodte driv jak asi 10-15 minut pred”

0 Citovat

Jo, sorry, na to jsem zapomel… to stale plati… chce to vzit hned prvni nebo druhy ranni termin. Ja to tak udelal a kdyz jsem z ambasady odchazel, tak uz venku byla fronta 20-30lidi… pri tempu, kterym fungujou je tech 10-15min predem sci-fi. Nevim jak to delaj, ze zvladnou denni kapacitu viz kdyz tam hned rano je takova fronta

0