Zdravím, mám takové dilema. Příští rok chci s mojí rodinou vyrazit na západ USA a chceme si vyplnit žádosti ESTA. Ostatní v USA ještě nebyli což by mělo být v pohodě, ale já tam byl už loni na podzim a tudíž mám momentálně stále ještě platnou ESTU. Ovšem v době kdy tam pojedeme, už platná nebude a já budu potřebovat novou. Věc se má takhle, že si chceme o ESTU zažádat již teď, abychom mohli případně koupit nějaké super letenky. Je tedy možné zažádat o novou ESTU i přes to, že mám stále ještě jednu platnou? Díky .

Nová ESTA přes již aktivní ESTu

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

16 reakcí

Zdravím, mám takové dilema. Příští rok chci s mojí rodinou vyrazit na západ USA a chceme si vyplnit žádosti ESTA. Ostatní v USA ještě nebyli což by mělo být v pohodě, ale já tam byl už loni na podzim a tudíž mám momentálně stále ještě platnou ESTU. Ovšem v době kdy tam pojedeme, už platná nebude a já budu potřebovat novou. Věc se má takhle, že si chceme o ESTU zažádat již teď, abychom mohli případně koupit nějaké super letenky. Je tedy možné zažádat o novou ESTU i přes to, že mám stále ještě jednu platnou? Díky

0

Jaký to má smysl? Letenky si můžete přece koupit i bez ESTA.

0 Citovat

áno, kľudne môžeš o novú ESTA požiadať kedykoľvek pred vypršaním tej existujúcej. tá stará po schválení novej žiadosti stratí platnosť.

You do not need to wait until your ESTA expires to re-apply. You may do so at any time before, on or after the expiration date of your existing ESTA. Should you receive the message "A valid, approved application with more than 30 days remaining has been found for this passport. Submitting this application will require payment for this application and will then cancel the existing application." you will simply continue with the application to begin your new application. Your prior ESTA will be cancelled and replaced with your new application.

zdroj:

(https://help.cbp.gov/app/answers...a_id/1197/~/esta--general-esta-renewal)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jaký to má smysl? Letenky si můžete přece koupit i bez ESTA.

A na co by mi potom ty letenky byly, kdybych povolení nedostal? :) a ani třeba vízum ? Člověk si nemůže být nikdy jistý :)

0 Citovat

Martin Hric napsal(a):

áno, kľudne môžeš o novú ESTA požiadať kedykoľvek pred vypršaním tej existujúcej. tá stará po schválení novej žiadosti stratí platnosť.

You do not need to wait until your ESTA expires to re-apply. You may do so at any time before, on or after the expiration date of your existing ESTA. Should you receive the message "A valid, approved application with more than 30 days remaining has been found for this passport. Submitting this application will require payment for this application and will then cancel the existing application." you will simply continue with the application to begin your new application. Your prior ESTA will be cancelled and replaced with your new application.

zdroj:

(https://help.cbp.gov/app/answers...a_id/1197/~/esta--general-esta-renewal)

Díky :-)

0 Citovat

Pekny vecer. Nechcem zakladat novu temu. Vyplnal som dnes estu a namiesto rodneho cisla som zadal cislo obcianskeho preukazu..prejde to? Dik za odpoved

0 Citovat

martinnm napsal(a):

Pekny vecer. Nechcem zakladat novu temu. Vyplnal som dnes estu a namiesto rodneho cisla som zadal cislo obcianskeho preukazu..prejde to? Dik za odpoved

Promiň..?

0 Citovat

Je to moja blbost. Je mi to jasne. Vo vysvetlivke je napisane..iny preukaz okrem pasu..tak som automaticky zadal OP.

0 Citovat

Som si spustil ESTA, to si ani nepamätám že tam niečo také bolo. Však o tomto čase už by si mal vedieť, či to prešlo, zvyčajne to trvá pár minút. Skontroluj si aktuálny stav.

0 Citovat

V maili nemam nic..v systeme?

0 Citovat

Je to ok..autorizacia schvalena

0 Citovat

Napriek tomu som na pochybach. Na ambasade mi sice povedala ze by to malo byt ok no mam mat pri sebe aj obciansky preukaz a v pripade potreby sa nim preukazat. Novu estu si nemam ziadat ked k mojmu pasu je tato uz schvalena. No aj tak mam obavu aby problem nenastal pri kontrole na imigracnom. Nestretol sa nikto z vas s tymto problemom? Ano..som blbec:)

0 Citovat

ja som tam zadal rodne cislo a presiel som na dve otazky. priatelka aj kolegovia tam zadali cisla obcianskych a pri prvom vstupe do USA presli tiez na dve otazky. imho je to jedna z veci, ktoru immigration officer nevidi a nijak ho to nezaujima. ESTA je primarne na to, aby si mohol nasadnut na lietadlo do USA a nie na to, aby si v nej dodatocne niekto listoval a na zaklade poskytnutych informacii ta pustil/nepustil. na to je pohovor. nestresuj.

0 Citovat

Toto som chcel pocut..ze nie som jediny;) dik za odpoved

0 Citovat

Ahoj všem,

měl bych také jeden dotaz k ESTA. Minulý rok jsem v USA pouze přestupoval, tudíž jako tranzitní pasažér jsem při regisraci uvedl tranzit. Letos mi ESTA stále platí, ale chtěl bych tam vyrazit na dovolenou. Musím nějak měnit ESTU, když už nebudu jako Tranzit nebo to mohu nechat jak je?

Díky :)

0 Citovat

Ja si myslim, ze oni neco jako tranzitni a pobytovou Estu nerozlisuji. Zkontrolovala bych stav sve zadosti a popr. zaktualizovala udaje o pobytu v USA.

0 Citovat

Môžeš to nechať tak ako to je. Ak chceš a bude sa to dať zmeniť, uveď tam aktuálne č.letu a adresu ubytovania, kde budeš spať prvú noc.

0
16 reakcí