Měl jsem to štěstí, že se mi podařilo využít error fare Air Canada a užít si New York se 2 přestupy za krásných 3500,- Kč včetně zavazadla.Cesta tamRanní PRG-BRU jsem ani nevnímal, nejsem ranní ptáče a let v 7 ráno je pro mě za trest. Díky bohu za salónky, kde se alespoň člověk zdarma nají a může ještě na chvíli "vypnout". Let obsluhoval nějaký A319 či podobný autobus  od Brussels Airlines . Musím říct, že mě zaujalo bezpečnostní video BA, je podle mě vtipné a povedené, udrží pozornost.Hlavní přípoj BRU - YUL obsluhoval Dreamliner Air Canada, na který jsem se hodně těšil, protože jsem s 787 ještě neletěl. Zklamání bylo obrovské - konfigurace 3-3-3 dosti vražedná (vozík s jídlem sotva projel), zastínění okýnek fungovalo tak napůl, při startu velice nepříjemný pískavý zvuk (spíše chyba kusu než 787 obecně), sedadla dost úzká a nepohodlná, navíc skoro papírová, takže v zádech doslova cítíte kolena cestujícího za vámi.  Naprostý opak luxusní economy ve Finnair A350-900. V Montrealu jsme měli mít hodinu a půl na přestup na finální leg YUL-LGA. Po příletu do YUL jsme zjistili, že tento byl ale zrušen a dostali jsme nové letenky YUL-YYZ-LGA s tím, že si navíc máme dojít pro kufry. YUL-YYZ-LGA nakonec také zrušili a dostali jsme letenku na večerním přímém letu do LGA. Nicméně chyběl seat assignment, na který jsem se zeptal a dozvěděl jsem se, že letadlo je zcela plné, ale "očekává se, že se místa uvolní". Celkem jsme v Montrealu čekali 9 hodin (že jsme si mezitím měli vyzvednout kufry a znovu je odbavit, což se podařilo až po opakované urgenci, protože naše kufry "zmizely" ani zmiňovat nebudu), abychom nakonec vyhráli stand-by list loterii a do New Yorku skutečně odletěli (ačkoliv ze 7pm letu byl nakonec 10:30pm let). Cesta zpětMysleli jsme si, že jsme si smůlu s Air Canada vybrali po cestě do NYC a cestou zpátky se nám už nic nemůže stát. To byla ovšem zcela milná představa. První leg byl LGA-YYZ a letadlo od gate vyrazilo se zpožděním cca půl hodiny, aby se ke gate za další půlhodinu vrátilo, protože nebylo schopné odstartovat. Chybu, kterou se pilot snažil vyřešit restartem palubních systémů, se odstranit nepodařilo a začal závod cestujících o to, kdo u gate agentů bude první, protože na dalším letu nebylo dost volných míst. To se naštěstí ukázalo jako chybný předpoklad a na další let jsme se vešli všichni. Tento byl bohužel taky opožděný, pilot také prováděl restart systémů, ale tentokrát naštěstí úspěšně. Další zpoždění letadlo nabralo proto, že bylo v rámci bezpečí ostatních cestujících nutné z letadla odstranit neustále se rozčilujícího mexikánce a jeho příbuzného. Frajeři si sedli do Business a nechtělo se jim zpátky do přeplněné Economy. Do Toronta jsme dorazili po půlnoci se zpožděním tentokrát jen lehce přes 3 hodiny.Celodenní sightseeing Toronta se bohužel nekonal, protože jednak pršelo, druhak jsme s sebou měli kufry (letiště v Torontu prý neumí přes noc pohlídat checked baggage a máme prostě smůlu, musíme si ho na další leg odbavit znovu... opět zlaté Helsinki) a jako bonus jsem si vylosoval nějaké drobné nachlazení, takže jsme byli v  hotelu až do poledního check-outu a následně jeli rovnou na letiště a usadili se na několik hodin v salónku.Let YYZ - BRU operoval Brussels Airlines a jejich ničím výrazný A333.Poslední přískok do Prahy byl opět vzdušným autobusem v režii Brussels Airlines. .

Air Canada error do NYC aneb nechci slevu zadarmo

Založil ve fóru Trip reporty z letu

pockaj..padrino, ty si teraz odhalil svoju identitu?

0 Citovat

to je nejaky fake, pozri sa na tie handry

0 Citovat

Nam to taky uletelo po ceste z NYZ, zustali jsme pres noc viset v Montrealu.. Ale aspon byly vouchery na steak a pekny hotel s transferem.. :)


Kazdopadne bych za ty prachy letel kdykoliv znovu.. :)
0 Citovat

To není fake.

Podobný tarif bych potřeboval každý rok, ale různá americká města, vždy na pár dní spojit poznávací výlet a nákupy.
0 Citovat

Při cestě zpět mi v NY na LGA Air Canada odmítla/nemohla vystavit boarding passy pro zbývající 2 segmenty YYZ-BRU a BRU-PRG, které jsem měl letět s Air Brussel. Bylo mi řečeno, že v YYZ mám opustit tranzitní prostor a udělat si check-in v hale u kiosku Air Brussel a znovu absolvovat bezp. kontrolu... Na přestup jsem měl 1 hod. 40 min. Počítal jsem předem s určitým zpožděním než se vše vyvalí ven a návalem lidí na pasových vstupních a výstupních a bezp. kontrolách, takže jsem byl z nastalé situace nervózní. Ten den z LGA do YYZ letěla před mým letem další dvě letadla Air Canady. Bohužel plně obsazená. Když jsem slyšel, že před ukončením boardingu do jednoho z nich shánějí dva nedorazivší cestující, tak jsem se na gateu zkusil zeptat, jestli mě mohou vzít místo nich. Povedlo se a měl jsem tak navíc 2 hodiny k dobru a vše se stihlo. 

0 Citovat

zdravím, chci se zeptat, zda imigrační kontrola bude probíhat už na letišti v Torontu nebo až v USA? Tudíž bude třeba přeložit i v Torontu zavazadla? Letím PRG-VIE-YYZ-LGA a zpět. Díky za odpověd.

0 Citovat

V Kanade

0 Citovat

A nic nepřekládáš, jen počkáš až se na tabuli objeví potvrzení, že tvoje zavazadlo už přeložili.

0 Citovat

Tak nám sa tento error nakoniec vyplatil dvojnásobne. Letenka skoro zadarmo a ešte sme za zrušený let z Prahy do Bruselu dostali kompenzáciu 300 eur každý. 

Kompenzáciu som riešil sám, žiadne vašenároky a pod., a jak AirCanada tak Brussel Airlines (let operovaný nimi) jednali korektne a pomerne rýchlo takže ich prístup na jedničku. 
0 Citovat

To se nedivím, když si měl dostat 600 eur na hlavu :D

0 Citovat

Mal? Keď som čítal tu smernicu tak tam píšu, že keď nie je meškanie do cieľového miesta viac než 4 hodiny tak sa to ponižuje o 50%.. my sme mali meškanie 3 hodiny..

0 Citovat

Tak křišťálovou kouli jsme neměli v roce 2012 a ani letos nám ještě nedorazila :)) v tomto případě je to vše jak píšeš.

0 Citovat

True story bro :)

0