Ahoj.  .

Thajsko - východní pobřeží

Založila ve fóru Trip reporty z letu

7 reakcí

Ahoj.





0

jedna se o turisticky dost prokourena mista. netusim v kterem pruvodci chybi popis. ale nekdo tu prodava lp thajsko 17. tam to jiste bude vykryte. samet o vikendech plny lidi z bangkoku, bily kremicity pisek. maak a kood jsou relativne klidnejsi. na fechtlu maak na 2 dny. koh kood je tusim 4.nejvetsi ostrov, tam si rajtovani uzijes vic.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

jedna se o turisticky dost prokourena mista. netusim v kterem pruvodci chybi popis. ale nekdo tu prodava lp thajsko 17. tam to jiste bude vykryte. samet o vikendech plny lidi z bangkoku, bily kremicity pisek. maak a kood jsou relativne klidnejsi. na fechtlu maak na 2 dny. koh kood je tusim 4.nejvetsi ostrov, tam si rajtovani uzijes vic.


Dane, kdyby jsi se dobře podíval, tak ten kdo prodává ten LP je právě tato paní. Nic víc asi není třeba psát. Já jsem jen ze zvědavosti zadal pár ostrovů do vyhledavače a sesypalo se na mě tolik cestopisů, že bych to nestihl přečíst za zbylé dny mého života. Tož tak asi:)

0 Citovat

mea culpa, jen tak jsem to rychle proletěl. Že by to v Lonely Planet nebylo je divné, chyba může být v přepisu Kood=Kut=dalších X verzí.


0 Citovat

Na thajsko treba aj sprievodcu ? :)

0 Citovat

Já bych dal odkaz na FB skupinu Thajsko - ráj na zemi. Ko Chang/Mak/Kut se tam za posledního půl roku řešil mockrát.

0 Citovat

na slovne spojenie "osobna skusenost" uz zacinam byt pomaly alergicky :D to fakt nikoho nebavi trochu objavovat a sem tam stupit vedla? 

0 Citovat

Ahoj,

na Koh Changu jsem byl letos lednu.Tři noci.Ale nemůžu to porovnat s jinýmy ostrovy... Tak to obecně shrnu:Trajekt z přístavu Laem Ngop 80THB.Bylo tu v sezóně dost rusů,čechů a slováků.Ale pláž Khlong Prao přeplněná nebyla.Spíše jen jednotlivci.Thajci měli na stáncích i nápisy v azbuce,dokonce nad těmi anglickými.Ostrov se dá projet(částečně objet,ale ne úplně dokola) na skútru za jeden den.Půjčovny jsou na hlavních ulicích podél pobřeží.Cca 150THB na den.Je tu kolem silnice po obvodu ostrova spousta vyhlídek,mangrovnikova stezka,rybarske vesnicky,fotogenicke molo Tarnmayom ,pláž Memorial(památník na francouzsko-thajskou válku) atd..Ceny za jídlo asi dvojnásobné oproti severu(Chiang Rai a okolí).Na večeři jsme si dávali většinou grilované ryby,podle velikosti a druhu 80-150THB(mořský vlk,barracuda),byly skvělé.Fruit shaky 25-40THB podle druhu ovoce.Ceny v 7/11 stejné jako kdekoliv jinde v Thajsku.Jinak je tu sloní kemp,nějaký vodopády.Najdeš to na mapě.Dá se půjčit například kajak a podívat se na okolni ostrůvky.Doma mám i takovou tu turistickou barevnou mapku ostrova se zakreslenýma turistickýma atrakcema.Jsem teď 10 dní mimo domov.Ale pak ji můžu pohledat a třeba oskenovat a hodit ji na uložto a poslat ti odkaz.Nejsem plážovy typ,takže ty tři noci byl takový strop pro pobyt na ostrově.

Edit:

Taxikáři(red taxi) mají nastavený kartelový ceny.Na autě cedulku s mistama,vzdalenostma a cenama.Jiné přes den a jiné v noci.A přes to nejede vlak... Chceš jet,zaplať!Nezaplatíš,nejedeš!O smlouvání nechtějí ani slyšet :-(



0
7 reakcí