Ahojte, letíme do Singapuru a máme 10h 45min stopover v Pekingu od 4:50 do 15:35. Myslíte, že sa oplatí a stihne ísť pozrieť čínsky múr? Aké máte skúsenosti?Ďakujem za rady a tipy ako na to. .

Stopover v Pekingu

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

Ahojte, letíme do Singapuru a máme 10h 45min stopover v Pekingu od 4:50 do 15:35. Myslíte, že sa oplatí a stihne ísť pozrieť čínsky múr? Aké máte skúsenosti?

Ďakujem za rady a tipy ako na to.
0

Kdy letite? 22.5. budu mit osobni zkusenost:-)

0 Citovat

Určitě dej cali vědět. Letíme v červnu a máme něco kolem 9 hodin, tak by mě to také zajímalo.
Případně zda se dá stihnout zajet do města.

0 Citovat

Ahoj, boli sme tak cca 2 roky dozadu a za 10 hodín sme to z PEK na Mutianyu Great Wall a naspäť v pohode stihli. Na mieste sme mali na prechádzku po múre cca 2,5 hodiny, čo úplne stačilo. Po prílete do Pekingu však odporúčam ponáhlať sa z lietadla na pasovú kontrolu a ideálne už mať vopred vyplnenú Arrival Card - na pasovke to totiž miestnym úradníkom niekedy nepríjemne dlho trvá. Kartu by mali pred príletom rozdávať v lietadle, prípadne je ich vždy dostatok v príletovej hale. Rada na Transit visa je vľavo, kto je prvýkrát v Číne, tak može byť zo značenia zmätený, tak bacha na to. Cesta na Mutianyu z letiska trvala približne hodinu a štvrť, záleží však na doprave - my sme si cez internet našli a dohodli vodiča, ktorý miestne cesty poznal a zápcham sme sa pohodlne vyhli. S cestou autobusom skúsenosti nemám.

0 Citovat

cali: My letíme 31.5. tak budem tiež rada za skusenosti potom.

Marcel Pavlík: Ďakujem za odpoveď a tipy. Koľko vás prosím vyšla táto cesta s vodičom? Prípadne možem poprosiť o link?


0 Citovat

Ahoj, taky myslím, že se to stihnout dá, ale rozhodně doporučuju řidiče a ověřit ještě s ním. My byli v Mutianyu se Simonem doporučovaným na tripadvisoru, kontakt je simonxqz1973@hotmail.co. Vyzvedl nás se svou octávkou :) na letišti, dopravil na zeď a pak zpět do Pekingu (zůstávali jsme dva dny, takže na letiště jsme se hned nevraceli). Cena byla v únoru 2017 700 RMB. Jen jak už někdo upozorňoval, určitě to chce počítat s časovou rezervou na pasovce. Vyřizovali jsme si ten bezvízový vstup, před náma bylo tak do 10 lidí a stejně jsme tam strávili přes dvě hodiny! Takže byť jsme přistáli v 7:15 a se Simonem jsme byli domluveni, že nás vyzvedne cca v půl 9, tak jsme se sešli až někdy před desátou, protož jsme navíc ještě hledali kufry, které se po dvou hodinách už na páse samozřejmě netočily.  Ale do 5 hodin odpoledne jsme určitě byli zase ve městě a to jsme na zdi nijak nechvátali..

0 Citovat

paxie napsal(a):

Ahoj, taky myslím, že se to stihnout dá, ale rozhodně doporučuju řidiče a ověřit ještě s ním. My byli v Mutianyu se Simonem doporučovaným na tripadvisoru, kontakt je simonxqz1973@hotmail.co. Vyzvedl nás se svou octávkou :) na letišti, dopravil na zeď a pak zpět do Pekingu (zůstávali jsme dva dny, takže na letiště jsme se hned nevraceli). Cena byla v únoru 2017 700 RMB. Jen jak už někdo upozorňoval, určitě to chce počítat s časovou rezervou na pasovce. Vyřizovali jsme si ten bezvízový vstup, před náma bylo tak do 10 lidí a stejně jsme tam strávili přes dvě hodiny! Takže byť jsme přistáli v 7:15 a se Simonem jsme byli domluveni, že nás vyzvedne cca v půl 9, tak jsme se sešli až někdy před desátou, protož jsme navíc ještě hledali kufry, které se po dvou hodinách už na páse samozřejmě netočily.  Ale do 5 hodin odpoledne jsme určitě byli zase ve městě a to jsme na zdi nijak nechvátali..


Ahoj, a kde si ty kufry nasel?:D (at usetrim cas po priletu...)

0 Citovat

Slíbil jsem tu několika cestovatelům svojí zkušenost s cestou během stopoveru v PEK k čínské zdi, žil jsem v tom, že jsem to tu někam dával, ale bohužel se ve fóru nedá nic najít, napíšu tedy znovu a trochu obšírněji, jako pro blbce...

Zkušenost je z letošního května, kdy 24h vízum nebyl problém. 

Na základě nějakých referencí z netu jsem si vybral úsek Huanghuacheng, protože to neměla být úplná masovka jako třeba Badaling a hlavně v okolí jsou vodní plochy a tedy krajinově top. Na základě zkušeností doporučuji jen pokud máte min. 8 hodin času!

Jasně, že se dá zaplatit nějaká kompletní cesta od komerčních cestovek, ale rád si dělám věci po svém a lákají mě nepoznané věci:-) Proto jsem se spolu se svými souputníky vydal touto krkolomnou cestou, která je i ideální k zabití volného času. Ideálně, pokud máte vlastní Peking již prohlédnutý.

Po zdolání všech procedur jsme vyrazili na Airport Express. Tady doporučuji v letištní hale před východem bankomaty, které dávaly juany i z našich karet. Pak ve městě to byl docela problém.


Po výstupu na stanici Dongzhimen můžete jít přímo do haly s autobusovým nádražím, stačí sledovat šipky "Bus Transfer Hall". Dá se vyjet eskalátory nahoru a podívat se na ulici, jsou tam i nějaké banky, kde u nějaké evropské fungoval také bankomat. Dá se jít i do skvělé žrádelny, kterou jsem tu propagoval. Pokud půjdete po ulici, vchod na autobusové nádraží je viz šipka.


Na autobusovém nádraží najdeme odjezd autobusu 916, nejlépe jet busem s označením čínským znakem za 916, to je expresní bus. Tímto busem pojedeme do města Huairou.

Trochu byl opruz přijít na to, jak se platí jízdenky. Peníze se prostě hodí do skleněné bedny vedle řidiče. Musíte mát akorát, řidič nevrací. Venku ale sedí borec, prodává nápoje a mění drobné. Jízdné bylo tuším 12,-  ¥.  Autobusy jsou v pohodě, čisté a bezproblémů. Zvlášností pro nás bylo, že tam jezdí takový koloťuk v uniformě, který tam jen tak ocmrndává, občas odtáhne záclonku nebo sebere něco ze země.


Jízda do Huairou trvá asi hodinu, ideální je jet na konečnou - autobusové nádraží. My jsme vystoupili dříve a podívali se po městě. Nic tam dohromady není, ale už jsme tu byli trochu za exoty. Navíc se nás snažil zlomit nějaký černý taxikář. On neuměl jinak než čínsky, takže to měl těžké:-)

Došli jsme na zastávku busu H21 a tím jedeme do Huanghuacheng. Tady už je v busu kromě řidiče a koloťuka i průvodčí, která kromě prodeje lístků i hlásí zastávky. Jízdné tady stálo 6,-¥. I když na lístku je 9, tak teď nevím...

Autobus je takový courák a jsme v něm totální exoti, zejména kámoše žena s platinovým přelivem. V jedné zastávce nastoupily děti ze školy, všichni jedly a jak nás zmerčily, přestaly a stály s otevřenou pusou... Cestou už se měnila krajina z placky okolo Pekingu ke stále větším kopečkům a bohužel se začalo měnit i počasí. Asi po hodinové jízdě přijíždíme na konečnou k velkému parkovišti  blízko zdi.

Venku se udělala zima a my nalehko po příletu z KUL jsme okamžitě koupili pláštěnky a vydali se ke zdi. Ke vchodu se jde takovou nevábnou ulicí, kde jsou krámky a restaurace.


Nakonec dojdeme ke kasám a zjišťujeme, že na prohlídku zdi do zavření máme jen něco přes hodinu.


Vhledem k počasí a zimě uděláme pár fotek zvenku a jdeme si dát teplý čaj a pálivou polévku na zahřátí.


Zpátky jedeme stejnou cestou, tedy busem H21 do Huairou na autobusové nádraží a odtud 916 express zpátky na Dongzhimen do naší oblíbené žrádelny. Nakonec jsme se shodli, že zdejší kulinářské výtvory nás potěšily stejně nejvíce.



Pokud by bylo počasí a více času, určitě by to stálo za aspoň 2 hoďky procházky po zdi, případně projížďky lodičkou po jezeře a kochání se hezkou krajinou. Takto to bylo ve stylu cesta je cíl :-(  Pokud se někdo vydáte stejnou trasou, pozor jen na poslední odjezdy autobusů od zdi, ten by  měl být  18:20. 


screen-shot-08-23-18-at-11-26-pm.jpg
great-wall-map.jpg
20180521-110735.jpg
20180507-082419.jpg
916express3.jpg
20180521-181538.jpg
20180521-133946.jpg
20180824-004448.jpg
20180521-153654.jpg
dsc-0590.jpg
dsc-0592.jpg
20180521-181302.jpg
20180521-181340.jpg

0 Citovat

Dobrý deň. Budem mať prestup v Pekingu 6:30 dajme tomu 4h voľného času. Je nejaká reálna šanca vidieť niečo z mesta? Ďakujem

0 Citovat

Pokud vás pustí, tak jo, minimálně Náměstí nebeského klidu, pokud to bude mimo pondělí, tak i nakouknout do Zakázaného města, na metru Dongzhimen se najíst a zpět.

0 Citovat

Případně se za tuhle dobu dá také pohodlně prohlédnout Temple of Heaven, ale jak říká Cali, pokud vás vůbec pustí z letiště. 

0 Citovat

Aktuální zkušenost z minulého týdne - kontrola na letišti v Pekingu není nijak hrozná (v podstatě totéž se děje i na jiných letištích), ale zabere to dost času. Nově jsou na letišti automaty, na kterých si po příletu každý cizinec musí sám oskenovat prsty (otisky prstů), vyjede potvrzení, bez něj nelze jít k imigračnímu úředníkovi. U toho se znova skenuje levá ruka a fotí si tě. Problémy žádné nedělají, ale fronta byla dlouhá a s vyzvednutím zavazadla to celé zabralo tak 2 hodiny. U přepážky na bezplatné vízum ale nebyl vůbec nikdo (možná náhoda). Tak s tím je nutné počítat při případném plánování výletu. Vlak z letiště je  na stanici Dongzhimen, kde lze přestoupit na metro, poměrně rychle, cca za 20 minut. A i při odletu z Pekingu je potřeba mít dost velkou časovou rezervu, pokud člověk letí dál z terminálu 1. Je veliký, k prstům jednotlivých letů se jede vlakem, nějakou dobu to taky zabere. 

0 Citovat

Ty scany prstů se v PEK dělají od 30.4. 

0 Citovat

Ahoj všem, mám 8 hod stopover a ráda bych stihla VČZ, je to reálné? Budu tam v neděli, takže mám strach z dopravní zácpy a front na lístky. Doporučíte případně co jiného se dá v pohodě stihnout? Zase nechci být úplně vystresovaná:) Díky

0 Citovat

To jsou reálně max. 4 hodiny času, to je tak na průlet centrem. 😊

0 Citovat

Počítej s tím, že při stopoveru pod 24hod oficialně (nebo jako já 18hod se zblbnutí hlavy číňance na přepážce) se do města na víza zdarma nedostaneš. Takže jedině si vizum zaplatit. To pak zaleží jestli kvuli pár hodinam se ti to vyplatí. :-)

0 Citovat

V pondeli jsme meli na prestup v Pekingu cca 14 hodin casu a vizum jsme bez problemu dostali (urednik nerekl ani slovo a oznacene v pase jako 24 hodinove), v rade bylo vic lidi se stejnym prestupem a vsichni bez problemu. Jen jsme dost dlouho cekali u prepazky na vyrizeni kratkodobeho viza, tak se vyplati spechat z letadla. 

0 Citovat

To záleží na tom úředníkovi. Buď v tom mají bordel a ne všichni vědí, že pod 24 hodin nemají pouštět a nebo pouštět mohou a dělají machry, jak úředníci v USA a demonstrují sílu. Mě taky dvakrát po sobě pustili beze slova a po třetí, když to byl paradoxně ten nejdelší přestup, tak mě poslal do háje, že za těch 13 hodin stejně nic nestihnu a mám si hezky počkat na letišti. 

0 Citovat

My sme mali raz 6:05 hodin na prestup a Cinsky mur sme stihli. Mal som vsak dopredu objednaneho vodica cez internet. Realne sme hore boli cca hodinu. Druhy krat sme mali prestup viac ako 12 hodin ale menej ako 24h a tiez v pohode. To sme boli v meste. Ale ako spominaju vyssie. Vzdy je to na uradnikoch.

0 Citovat

Jinak za 8 hodin se dá proběhnout Zakázaný město a Náměstí nebeského klidu. Pokud je přestup ještě kratší, tak se dá Chrám nebes, jehož areál je menší a dá se to celý otočit za 3 hodiny od odchodu z letiště do návratu na letiště. Naopak pokud je delší tak mimo Zakázaný město doporučuji i Letní palác na západě města nebo olympijský park na severu.

0 Citovat

Tak to jsou dobrý zprávy. Asi začali víc pouštět. Před rokem bylo ve fronte předemnou asi 8lidi a skoro všechny vyházeli. Až na mě a ještě někoho.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

To záleží na tom úředníkovi. Buď v tom mají bordel a ne všichni vědí, že pod 24 hodin nemají pouštět a nebo pouštět mohou a dělají machry, jak úředníci v USA a demonstrují sílu. Mě taky dvakrát po sobě pustili beze slova a po třetí, když to byl paradoxně ten nejdelší přestup, tak mě poslal do háje, že za těch 13 hodin stejně nic nestihnu a mám si hezky počkat na letišti. 

A ještě jeden dotaz - když tě vyhodí z fronty, protože tvrdí, že musí být 24+ h - mají o tom záznam nebo to můžeš zkusit později u jiného oficíra? 

0 Citovat

Zkoušel jsem později u jiného a to samé. Ale nevzpomínám si, že by můj pas někde nacitali. Myslím, že mě oba rovnou odmítli jen na základě boarding passu. 

0 Citovat

Díky za info. S tím, že mě nemusí pustit, počítám. Spíš jsem chtěla vědět, co se dá v případě úspěšného propuštění z letiště v klidu vidět:) Nad objednáním řidiče jsem přemýšlela, ale opravdu mám strach z cesty zpět ve špičce, asi tedy zvolím spíš Zakázané město.  Cesta tam a zpět předpokládám airport express  + metro a ráda bych byla kolem 12 zpět na letišti, je to reálné?

0 Citovat

Jakože v poledne? No cesta jedním směrem zabere cca hodinu a ano express a pak přestoupit na klasické metro. Asi tedy priletis brzy ráno, takže pokud by jsi mohla být u vstupu na otviracku v 8:30 tak bys měla nějaký 2,5 hodiny,  to je na hodně rychlou prohlídku s tím že část toho města nejspíš ani nestihnes. 

0