Stopover v Pekingu

Napsal Andrea 2018-05-13T13:25:32+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
5 odpovědí

Ahojte, letíme do Singapuru a máme 10h 45min stopover v Pekingu od 4:50 do 15:35. Myslíte, že sa oplatí a stihne ísť pozrieť čínsky múr? Aké máte skúsenosti?

Ďakujem za rady a tipy ako na to.

Kdy letite? 22.5. budu mit osobni zkusenost:-)

Určitě dej cali vědět. Letíme v červnu a máme něco kolem 9 hodin, tak by mě to také zajímalo.
Případně zda se dá stihnout zajet do města.

Ahoj, boli sme tak cca 2 roky dozadu a za 10 hodín sme to z PEK na Mutianyu Great Wall a naspäť v pohode stihli. Na mieste sme mali na prechádzku po múre cca 2,5 hodiny, čo úplne stačilo. Po prílete do Pekingu však odporúčam ponáhlať sa z lietadla na pasovú kontrolu a ideálne už mať vopred vyplnenú Arrival Card - na pasovke to totiž miestnym úradníkom niekedy nepríjemne dlho trvá. Kartu by mali pred príletom rozdávať v lietadle, prípadne je ich vždy dostatok v príletovej hale. Rada na Transit visa je vľavo, kto je prvýkrát v Číne, tak može byť zo značenia zmätený, tak bacha na to. Cesta na Mutianyu z letiska trvala približne hodinu a štvrť, záleží však na doprave - my sme si cez internet našli a dohodli vodiča, ktorý miestne cesty poznal a zápcham sme sa pohodlne vyhli. S cestou autobusom skúsenosti nemám.

cali: My letíme 31.5. tak budem tiež rada za skusenosti potom.

Marcel Pavlík: Ďakujem za odpoveď a tipy. Koľko vás prosím vyšla táto cesta s vodičom? Prípadne možem poprosiť o link?


Ahoj, taky myslím, že se to stihnout dá, ale rozhodně doporučuju řidiče a ověřit ještě s ním. My byli v Mutianyu se Simonem doporučovaným na tripadvisoru, kontakt je simonxqz1973@hotmail.co. Vyzvedl nás se svou octávkou :) na letišti, dopravil na zeď a pak zpět do Pekingu (zůstávali jsme dva dny, takže na letiště jsme se hned nevraceli). Cena byla v únoru 2017 700 RMB. Jen jak už někdo upozorňoval, určitě to chce počítat s časovou rezervou na pasovce. Vyřizovali jsme si ten bezvízový vstup, před náma bylo tak do 10 lidí a stejně jsme tam strávili přes dvě hodiny! Takže byť jsme přistáli v 7:15 a se Simonem jsme byli domluveni, že nás vyzvedne cca v půl 9, tak jsme se sešli až někdy před desátou, protož jsme navíc ještě hledali kufry, které se po dvou hodinách už na páse samozřejmě netočily.  Ale do 5 hodin odpoledne jsme určitě byli zase ve městě a to jsme na zdi nijak nechvátali..

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!