Ahoj, se ženou se v listopadu chystáme do Thajska na necelých 14 dní. Díky tomuto serveru se nám podařilo ulovit krásné letenky s Qatar airways (díky) a teď plánuji, jak jednotlivé dny využít. Po přečtení několika vláken, fór a cestopisů jsem sestrojil následující nástřel itineráře. Není to závazné, jen ať je od čeho se odpíchnout. Jsme spíše plážoví, proto volíme jižní část Thajska (sever a Chiang Mai třeba někdy příště :-) ). Ač jsem většinu svých dosavadních cest měl naplánované všechny dny pünktlich, tak tady bych vzledem k cenám a dostupnosti ubytování a dopravy volil spíš hledání na místě či den předem přes net a zůstaneme prostě tam, kde se nám bude líbit. 7.11.    st    15:50    odlet z Mnichova8.11.    čt    12:30    přílet do Bangkoku, odjezd na hotel (ten mít objednaný předem)9.11.    pá        prohlídka Bangkoku celý den (zbytek na konci)10.11.    so    ráno    odjezd do Erawan NP (vlak, bus, minivan);       večer    z Erawan NP nočním vlakem do Surat Thani (11 hodin, noční vlak spíš jen kvůli zážitku, možná z důvodu rychlosti zvolit letadlo?)11.11.    ne    ráno    příjezd do Surat Thani, město nezajímavé, rovnou odjezd lodí na Ko Phangan (3 hodiny)12.11.    po        relax na Ko Phanganu, možnost výlet na ostrůvky Ang Thong (či Ko Samui a Ko Tao)13.11.    út        ………..14.11.    st        Ko Phangan -lodí do Surat Thani - busem do Krabi (možno zůstat ve městě či rovnou na Ko Lanta, v Krabi levné ubytování)15.11    čt        Ko Lanta, Ko Ngai, Ko Mook (přesuny lodí mezi ostrovy, kde se nám bude líbit)16.11.    pá        ……….17.11.    so        ……….18.11.    ne        ………19.11.    po        lodí do Trangu, letadlo z Trangu do Bangkoku (2 hodiny), doprohlídka Bangkoku20.11.    út    ráno    výlet do Ayutthaya (cesta 1,5hod), poté do hotelu pro věci (vybrat ideální umístění +úschova zavazadel +sprcha) a na letiště; kdyby byl čas, tak možno jet z Ayutthaya do Lopburi (opičky, cesta 1 hodina)        21:00    odlet z BangkokuZa každý postřeh či nápad budu vděčný. V Thajsku je toho tolik, že je hrozně těžké vybrat jen zlomek míst k navštívení, bohužel víc dní nemáme. Nechci, abychom to měli neustálou honičku a přejíždění, ale taky ať aspoň něco vidíme.Moc děkuji,Martin .

Jak byste upravili můj trip po Thajsku?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

7 reakcí

Ahoj, se ženou se v listopadu chystáme do Thajska na necelých 14 dní. Díky tomuto serveru se nám podařilo ulovit krásné letenky s Qatar airways (díky) a teď plánuji, jak jednotlivé dny využít. Po přečtení několika vláken, fór a cestopisů jsem sestrojil následující nástřel itineráře. Není to závazné, jen ať je od čeho se odpíchnout. Jsme spíše plážoví, proto volíme jižní část Thajska (sever a Chiang Mai třeba někdy příště :-) ). Ač jsem většinu svých dosavadních cest měl naplánované všechny dny pünktlich, tak tady bych vzledem k cenám a dostupnosti ubytování a dopravy volil spíš hledání na místě či den předem přes net a zůstaneme prostě tam, kde se nám bude líbit.


  • 7.11.    st    15:50    odlet z Mnichova
  • 8.11.    čt    12:30    přílet do Bangkoku, odjezd na hotel (ten mít objednaný předem)
  • 9.11.    pá        prohlídka Bangkoku celý den (zbytek na konci)
  • 10.11.    so    ráno    odjezd do Erawan NP (vlak, bus, minivan);       večer    z Erawan NP nočním vlakem do Surat Thani (11 hodin, noční vlak spíš jen kvůli zážitku, možná z důvodu rychlosti zvolit letadlo?)
  • 11.11.    ne    ráno    příjezd do Surat Thani, město nezajímavé, rovnou odjezd lodí na Ko Phangan (3 hodiny)
  • 12.11.    po        relax na Ko Phanganu, možnost výlet na ostrůvky Ang Thong (či Ko Samui a Ko Tao)
  • 13.11.    út        ………..
  • 14.11.    st        Ko Phangan -lodí do Surat Thani - busem do Krabi (možno zůstat ve městě či rovnou na Ko Lanta, v Krabi levné ubytování)
  • 15.11    čt        Ko Lanta, Ko Ngai, Ko Mook (přesuny lodí mezi ostrovy, kde se nám bude líbit)
  • 16.11.    pá        ……….
  • 17.11.    so        ……….
  • 18.11.    ne        ………
  • 19.11.    po        lodí do Trangu, letadlo z Trangu do Bangkoku (2 hodiny), doprohlídka Bangkoku
  • 20.11.    út    ráno    výlet do Ayutthaya (cesta 1,5hod), poté do hotelu pro věci (vybrat ideální umístění +úschova zavazadel +sprcha) a na letiště; kdyby byl čas, tak možno jet z Ayutthaya do Lopburi (opičky, cesta 1 hodina)
  •         21:00    odlet z Bangkoku

Za každý postřeh či nápad budu vděčný. V Thajsku je toho tolik, že je hrozně těžké vybrat jen zlomek míst k navštívení, bohužel víc dní nemáme. Nechci, abychom to měli neustálou honičku a přejíždění, ale taky ať aspoň něco vidíme.


Moc děkuji,


Martin
0

Já osobně bych tolik neskákal mezi ostrovy, hlavně ten přesun z Koh Phangan na Koh Lantu. Zůstal bych kolem Koh Phangan a blbnul bych tam, šel bych se třeba i potápět.  Za 14 dní se všechno stihnout nedá, tak bych to zbytečně nehrotil. Ale záleží na co jste zvyklí...

Až budu zase v Thajsku, zkusím cestu z Bangkoku do Surat Thani vlakem rozkrájet na vícero etap a užít si pobřeží. 


0 Citovat

Mně se víc libíl Ko Samui než Ko Phangan a bylo na něm i levněji, nicméně záleží na tom, co tě zajímá... V Krabi nemá moc smysl zůstávat, nic zajímavýho tam není a celkově se mně osobně to město moc nelíbilo.

0 Citovat

Jedte uz v patek do Kanchanaburi, jinak tu sobotu stihate snad jen taxikem. Nocni vlak z Erawanu? Divil bych se, kdyby nejaky jel uz z Kanchanaburi natoz z E. (tam se jezdi busem, asi 1,5 h. z Kanchanaburi).

V listopadu se Ko Samui a okolnim ostrovum vyhnete. Je to tam nejdestivejsi mesic roku. V porovnani s ostruvky u Krabi nebo poloostrovem Railay ani o nic neprijdete co do scenerie. Na jiznejsich jsem nebyl.

0 Citovat

Za mě moc dobrý. Letos Thajsko 2x (podruhé jsem se vrátil včera) a Lanta je pro mě absolutně TOP místo a hned za ním Phangan, který byl nejpříjemnější překvapení. Rozhodně souhlasím s přeskočením Samui, ty 4 dny tam byly pomalu utrpení ... 


V Erawan NP jsem nebyl, každopádně vlak dolů je podle mě blbost, radši se přesuňte zpět do Bangkoku a kupte si s Air Asia nebo Nok Air Flight/Bus/Ferry combo na Phangan via URT nebo NST - je to za hubičku (klidně 30USD/os) , krásně to navazuje a všechno funguje. 


Co se přesunu ze zálivu na Andamanský pobřeží týká, doporučuju letět ze Samui na Krabi. Sice si trošku připlatíte, ale je to rychlý, pohodlný a tím malým ATR to byl docela zážitek a taková pálka to zas nebyla ... 
0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Já osobně bych tolik neskákal mezi ostrovy, hlavně ten přesun z Koh Phangan na Koh Lantu. Zůstal bych kolem Koh Phangan a blbnul bych tam, šel bych se třeba i potápět.  Za 14 dní se všechno stihnout nedá, tak bych to zbytečně nehrotil. Ale záleží na co jste zvyklí...

Až budu zase v Thajsku, zkusím cestu z Bangkoku do Surat Thani vlakem rozkrájet na vícero etap a užít si pobřeží. 

Já to právě myslel takhle, abych okusil obě pobřeží a nebyl závislý jen na jednom místě (Ko Phangan), co kdyby se nám tam nelíbilo? Bohužel těch dní je opravdu málo a nejde stihnout vše, už takhle jsem musel vyřadit ještě jižnější místa (konkrétne Ko Tarutao).



LuckyB napsal(a):

Mně se víc libíl Ko Samui než Ko Phangan a bylo na něm i levněji, nicméně záleží na tom, co tě zajímá... V Krabi nemá moc smysl zůstávat, nic zajímavýho tam není a celkově se mně osobně to město moc nelíbilo.


Co se ti líbilo víc na Ko Samui než na Ko Phangan? Já právě myslel, že Samui je víc profláklejší a turističtější a Phangan je takový klidnější, nebo je to přesně naopak? :-)



Libor_S napsal(a):
Jedte uz v patek do Kanchanaburi, jinak tu sobotu stihate snad jen taxikem. Nocni vlak z Erawanu? Divil bych se, kdyby nejaky jel uz z Kanchanaburi natoz z E. (tam se jezdi busem, asi 1,5 h. z Kanchanaburi).

V listopadu se Ko Samui a okolnim ostrovum vyhnete. Je to tam nejdestivejsi mesic roku. V porovnani s ostruvky u Krabi nebo poloostrovem Railay ani o nic neprijdete co do scenerie. Na jiznejsich jsem nebyl.


Dobrý nápad s tím Kanchanaburi, noční vlak jsem popsal jen tak lážo plážo, museli bychom přistoupit někde na některý z Bangkoku. Zatím jsem to ještě neměl promyšlené, navíc stále zvažuji spíše přelet z časových důvodů, ten noční vlak jsem měl jen jako zážitek (jestli je o co stát?)

Děkuji za ten tip s deštivou sezónou na Samui a okolí, skutečně se tomu v listopadu nejspíš nevyhneme. To by byl i důvod, proč tam nejet vůbec a vše směřovat k Andamanskému moři a na Thajský záliv se vyprdnout...?



Jakub Šichta napsal(a):
Za mě moc dobrý. Letos Thajsko 2x (podruhé jsem se vrátil včera) a Lanta je pro mě absolutně TOP místo a hned za ním Phangan, který byl nejpříjemnější překvapení. Rozhodně souhlasím s přeskočením Samui, ty 4 dny tam byly pomalu utrpení ...

V Erawan NP jsem nebyl, každopádně vlak dolů je podle mě blbost, radši se přesuňte zpět do Bangkoku a kupte si s Air Asia nebo Nok Air Flight/Bus/Ferry combo na Phangan via URT nebo NST - je to za hubičku (klidně 30USD/os) , krásně to navazuje a všechno funguje.

Co se přesunu ze zálivu na Andamanský pobřeží týká, doporučuju letět ze Samui na Krabi. Sice si trošku připlatíte, ale je to rychlý, pohodlný a tím malým ATR to byl docela zážitek a taková pálka to zas nebyla ... 


Na Lantu se také těším, četl jsem na ní hodně chvály. O Phanganu teď přemýšlím, jestli má cenu kvůli deštivé sezóně...

Vlak na jih zřejmě změním na letadlo, čas hraje velkou roli..

Přesun malým letadlem ze Samui do Krabi - nejsem si jist, jestli jsem připraven na nějaký prskolet :-D



0 Citovat

benik.martin napsal(a):

Já to právě myslel takhle, abych okusil obě pobřeží a nebyl závislý jen na jednom místě (Ko Phangan), co kdyby se nám tam nelíbilo? Bohužel těch dní je opravdu málo a nejde stihnout vše, už takhle jsem musel vyřadit ještě jižnější místa (konkrétne Ko Tarutao).


"Líbí se mi", že jsi ještě nevyrazil z domu a už myslíš na "co kdyby se nám tam nelíbilo". Dál budou muset radit jiní. Jednak jsem cestoval po Thajsku jinak (za měsíc v T jsem navštívil 2, slovy DVA, ostrovy) a z míst, kam chceš, jsem byl jen v Krabi a na Koh Lanta. 

0 Citovat

@Born2Win - To je takový ten elán prvniček:-)

A pro zakladatele a jeho poslední příspěvek  - ten prskolet je ATR-72, velmi spolehlivé letadlo, vyráběné v několika verzích skoro 30 let a provozovoné ve více jak 100 zemích, včetně ČSA, Eurowings, Finnair, TAP, Flybe atd.
0
7 reakcí