Ahoj, Celkem váhám nad nějakým výpad do afrického Safari. Ovšem nemám vůbec ponětí kde začít a nač se zaměřit. Překvapilo mě, že jen týdenní zájezd na trase Nairobi - Mombasa stojí 100k Díky. .

Safari

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

5 reakcí

Ahoj,

Celkem váhám nad nějakým výpad do afrického Safari. Ovšem nemám vůbec ponětí kde začít a nač se zaměřit. Překvapilo mě, že jen týdenní zájezd na trase Nairobi - Mombasa stojí 100k smiley
Věřím, že se tu najde spoustu cestovatelů mající zkušenosti i s touto lokalitou, tak sem s nimi! smiley Díky.

0

Ahoj,
já byla v Maasai Maře - nejlepší je se "domluvit" skupina lidí, je to levnější, já tam byla během dobrovolnického pobytu a bylo to zajišťováno keňany, takže opravdu levné (cca 5 tisíc za 3 dny pobytu), ubytování v obyčejném stanovém kempu. Při koupi vstupenek do parku je možné říct, že jste studenti a je to levnější, ale je možné, že budou chtít potvrzení a mohly by z toho být trochu komplikace smiley
Jinak průvodci se snaží, aby byly vidět všechny zajímavý zvířata z velké pětky, jsou placeni z dýška a proto čím víc toho ukážou, tím více si vydělají. Samozřejmostí je návštěva masajské vesnice, za vstup se platí, ale pokud člověk dokáže smlouvat, cenu pěkně sníží.
Pokud si vzpomenu na nějaké kontakty, hodím je sem:)

0 Citovat

smiley a kolik stojí asi tak letenka ?:/ rad bych se někam podíval jen čekam na top nabídku a člověka co pojede taky smiley.

0 Citovat

Tak letenka se vždycky nějak splaší.. Horší je to s tím programem smiley

0 Citovat

My letěli s Německou cestovkou z Mnichova. S ubytováním ve Watamu polopenze, za 22 tis. le těli jsme v září. Zde jsme si u beachboye koupili třídení zajezd SAFARI. Protože jsme mu moc nevěřili vzal nás do kamené prodejny, kde jsme sepsali smlouvu a dali mu 30% ceny zájezdu, jeli jsme ve čtyřech. Jěli jme přes Tsawo, kde jsme spali jednu noc ve stanu( splachovací záchod, sprcha, luxusní jídlo) další den jsme cestovali do Amboseli ( park pod Kilimanzarem) , zde jsme spali taky v luxusních stanech. Viděli jsme všechny zvířata kromě nosorožců.
Ve Watamu, kde jsme se ubytovali je podmořský chráněný park, zde se dá potápět, my byli pouze šnorchlovat a super.

Ale jednou bych chtěl i do Maasai Mary.

0 Citovat

Ahoj...byl jsem v Keni cca před třemi roky v říjnu...měsíc jsme cestovali s kámoškou co tam napůl žije a byla to paráda. Půjčili jsme si 4x4 jeep (s jiným autem to nemá cenu ani zkoušet, cesty mimo Nairobi a směr Nairobi - Mombasa jsou v katastrofálním stavu), jinak řízení vcelku v pohodě teda až na Nairobi...tam je to fakt hodně drsné smiley...byli jsme v Tsawo national parku, ale více se nám líbilo v Masai Maře...dojeli jsme na místo kde se platí vstupné a ještě před placením jsme se ubytovali v kempu - celkem luxusní stan s koupelnou (dokonce i s teplou vodou která se ohřívala venku na ohni smiley), moskytiérama a stálo nás to asi 500 korun na osobu a noc bez předchozí rezervace. Seznámili jsme se přímo v kempu s místním Masajem, který nám tuším za něco kolem 60 dolarů nabídl, že nás provede parkem, dokonce že ani nemusíme platit vstupné a dostane nás tam i s autem. Tomu jsme moc nevěřili, tak jsme raději projeli hlavní bránou, zaplatili vstupné a jezdil pak celý den s náma a říkal kam máme jet, nebo sám řídil. Je fakt, že přesně věděl kam jet, viděli jsme vše od gepardů, slonů, žiraf, hrochů, přes souložící lvy až po nasraného bizona, který byl dvakrát větší než naše auto a čekali jsme asi půl hodiny než se uráčí odejít z cesty. Byli jsme až na hranicích s Ugandou, kde Mount Elgon national park taky stojí za to...ale už je to trochu z ruky...určitě pak doporučuju to rozdělit a dát si pár dní u moře (i když nás teda tolik nenadchlo hlavně kvůli neuvěřitelně otravným místním lidem..)..Dali jsme Malindi (nad Mombasou) a bylo to fajn...ale super je to nahoře na Lamu - dostat se tam je problém, autem se to skoro nedá, ale je to tam parádní (i když bych teď možná měl trochu strach ze Somálců...)Jinak celkově mi tam přišlo vše bezpečné, neměli jsme žádný problém, byli jsme několikrát i na místní diskotéce a jako běloši tam máme o zájem postaráno, černošky jsou celé žhavé na bělocha a ve všech bez výjimky viděly bohaté týpky ze západu i kdyby tam člověk byl v teplákách. Dobré je koupit si simku s netem...signál a internet je tam i v největší díře a často se to hodí...Celkové náklady fakt záleží jak moc velký luxus si chceš dopřát, ale když je k dispozici auto, tak si vždycky najdeš rozumný nocleh za 500-1000 osoba a noc, u moře to trochu roste(pokud je ubytko s bazénem)...Jídlo je relativně levné, cca 10 USD za krásnou porci čerstvé ryby apod... takže žádná hrůza...

0
5 reakcí