Cesta autem kolem pobřeží Mrtvého moře

Napsal mrozsypalova1 2018-11-06T15:43:07+01:00 ve fóru Co vidět a navštívit
9 odpovědí

Dobrý den,

v prosinci se chystám s kamarádkami do Ammanu, máme naplánovaný výtel do Petry. Koukala jsem, že se dá jet i kolem pobřeží Mrtvého moře. Dotaz zní, je to bezpečné?? Má někdo zkušenost? 

Děkuji

Martina

Bezpečnost je vyborna, jedte, je to pěkná cesta. Projete mám vše

Jeli jsme také tu jordánskou stranu z Aqaby nahoru podél Mrtvého moře a maximálně bezpečné. 

Majka napsal(a):

Bezpečnost je vyborna, jedte, je to pěkná cesta. Projete mám vše

Co by na tom jako mělo být nebezpečného???

niemandos napsal(a):

Co by na tom jako mělo být nebezpečného???

tvl. tak, tak treba tam muze byt husta doprava, muzou tam mistni jezdit jako blazni bez svetel, muzou tam falesni policajti chytat auta z pujcoven, muzou tam byt velke diry v silnici, ktere ve tme clovek snadno prehledne, ...Ja vim, ze to tak neni, ale podle me je to naprosto legitimni dotaz. Nekdy udelas vetsi sluzbu, kdyz budes mlcet.

@Leonard Kdyby si paní přečetla diskuze popřípadě cestopisy treba na tomto webu,tak by věděla,ze v Jordansku je cestování autem naprosto bezproblémové.To ze to neudělala a tupě se tu ptá, je její lenost ,blbost,  popřípadě kombinace obého.  Takže chlapce se do mě neser ty “legitimní otázko”  Ja taky nekomentuju tvoje výplody

Leonard,to mas pravdu. Aj keď skôr sú myslím, že či tam náhodou nebudú moslimovia :))))) 

tonic napsal(a):

Leonard,to mas pravdu. Aj keď skôr sú myslím, že či tam náhodou nebudú moslimovia :))))) 

A ze těch tam bude,takže nebezpečné to bude moc. Zvolil bych raději bezpečnější destinaci.

Tak zažil som jedného "slušného človeka", čo sa sťažoval, že v Tunisku bolo veľa moslimov. Ale all inclusive na tvrdý alkohol ho presvedčil aj na ďalšiu návštevu.

Martino, dobrý den. Letos v dubnu jsme s přítelkyní projeli z Ammanu kolem Mrtvého moře a dále přes Karak a Kings Highway do Wadi Musa a a dále do Wadi Rum. Nahoru jsme se pak vraceli po Desert Highway. Určitě nevynechejte Madabu a Dead Sea Panorama. Dále pak wadi Mujib. Za návštěvu autem dále určitě stojí Dana Biosphere Reserve. Vše je perfektně bezpečné i dobře značené,  ale  omezil bych přejezdy po tmě. U Mrtvého moře probíhá, speciálně o víkendech, bujaré grilovací veselí.

Akorát nám bylo doporučeno nejezdit od Safawi dále na východ a od Irbídu dále směrem k syrské hranici. 

Návšteva největšíh uprchlického tábora na světě "Zátarí" je prý vpohodě, ale nakonec jsme nestihli.

Ammánu samotnému se obecně doporučuje  s autem vyhnout kvůli velké hektičnosti dopravy. Jinak jsou ale Jordánci ukáznění řidiči. Policejní hlídky a měření rychlosti je časté.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!