Dobrý den,potřebuji poradit s rozhodnutím kam v březnu za exotikou v nabídce máme Kapverdy či Panamu, ale uvítáme i jiné typy nemáme s exotikou žádné zkušenosti a nevíme si rady pro jakou zemi se rozhodnout,aby to byla dovolená na kterou se nezapomíná  bílý písek,čisté,teplé moře a palmy .😊Nechceme jen ležet u moře, ale žádné velké výlety naplánujeme.Najde se tu někdo zcestovalý,kdo by poradil s výběrem.  🙂Předem děkuji za odpověď.  .

Zkušenosti s exotikou

Založila ve fóru Zájezdy s CK

Dobrý den,

potřebuji poradit s rozhodnutím kam v březnu za exotikou v nabídce máme Kapverdy či Panamu, ale uvítáme i jiné typy nemáme s exotikou žádné zkušenosti a nevíme si rady pro jakou zemi se rozhodnout,aby to byla dovolená na kterou se nezapomíná  bílý písek,čisté,teplé moře a palmy .😊

Nechceme jen ležet u moře, ale žádné velké výlety naplánujeme.

Najde se tu někdo zcestovalý,kdo by poradil s výběrem.  🙂

Předem děkuji za odpověď. 

0

Na rozdil od dvou predchozich pisatelu me  tecky  ani hrubky nezajimaji  -) ovsem  proc zrovna  Panama  , kdyz chcete  absolvovat  prvni cestu za exotikou  a proc Kapverdy , ktere vlastne az zase takovou exotikou nejsou ...

Vyjdu  z toho brezna , kdy v Evrope  se da  za teplem uskutecnit  krome Kapverd taky  Madeira  , nebo Kanary ,ale  bily pisek a teple more  to  asi uplne nenabidne.

Takze se presuneme kousek dal  , Dlouho jsem se  odhodlaval k ceste do Thajska ,nakonec , jsme vyrazili  letos v unoru  a muzu rict, ze to bylo vic , nez jsem cekal , loni v zari jsme vyrazili na Mauricius  a loni v dubnu byla Jamajka  , vsechny tyhle destinace splnuji tu vasi predstavu 

Urcite se tady nabidnou jini s  napady, kam v breznu , ale  bylo by dobre uvest alespon orientacne  cenu   co do toho chcete vlozit a pak trosku vic zajmy

Z uvedeneho mi  vyplyva  , ze by to mela byt takova  tour off beach ,s nejakymi vylety , nemyslim , ze by  toto splnovala Panama  nebo Kapverdy ac jsem ani jedno z mist nenavstivil , navic na Kapverdy nelita low cost  a ani Panama nebude mistem , kde  by byla jednoduch a levna  doprava .

Takze  to chce trosku upresneni  -)
0 Citovat

No dneska je to výkvět, ale jako každý víkend a teď v době prázdnin vlastně pořád. Ale přidám vlastní debilní dotaz. Váhám mezi Sri Lankou a Filipínami v prosinci. Na Lanku jsem chtěl už na jaře, ale nějak to nevyšlo (bombičky atd.). Letenky s Qatarcema z Prahy kolem 14 tis. Ted jsem náhodou koukl a vidím, že na Filipíny se dá urvat letenka s Eva Air za 13,8 tis z Vídně.  To mě značně nahlodalo. Bylo by to na 14 dní, asi na 99% sám. Na Lance moře na jihu plus asi Ella a Lipton. Chci spíš odpočívat. Budu chlastat v Mirisse a čumět na moře a na horách zase chlastat čaj a čumět na čajové plantáže. Na Filipínách Bohol a Siquijor.  Na Filipíny je to podstatně dál, ale zase mě láká Eva air, kterou  mám rád a ta cena je celkem fajn. Plus bych se podíval na pár hodin do města na Tajwanu, což normálně nedělám, ale tady mě to zajímá. Už u toho sedím 4 hodiny a nevím. Tož poradte, nebo aspoň pošlete do řiti, či najděte nějakou gramatickou chybu. Sám se přikláním vzhledem k ceně rumu k těm Filipínám, ale odrazuje mě doba letu, i když je to s Eva Air. 

0 Citovat

Pise se “na 99 %”. Bez mezery je to devetadevadesatiprocentni. Plus ti moc nejdou hacky u ď.

Hlasuju pro Filipiny. Rum lepsi a holky povolnejsi, kdyz pojedes na 99 % sam 😁 

0 Citovat

Hawaii. 

0 Citovat

Mikir... zdravím a přidávám taky debilni víkendový  dotaz. Chci letos letět poprvé do Bangkoku. Kam se pak po prohlídce města, nejlépe vydat dál , pokud chci být v klidu   u moře a nemusím nutně hned vidět všechno......Spíš nasát atmosféru, ochutnat dobré jídlo...

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Pise se “na 99 %”. Bez mezery je to devetadevadesatiprocentni. Plus ti moc nejdou hacky u ď.

Hlasuju pro Filipiny. Rum lepsi a holky povolnejsi, kdyz pojedes na 99 % sam 😁 

Tak to d mi tam tak haze mobil. A mozna jsem chtěl jen napsat ze jsem 96%  Ale to se dnes nenosí :-).

Jinak povolnejsi holky nehledam.Rum je silný argument, ale jidlo je zase lepší na Lance a trosku se obavám, ze je to tam i pestřejší. Teda na Filipínách taky, ale jaksi maličko dal od sebe. Zase moře je podstatně lepší tam. A co počasí počátkem prosince na Boholu versus Lanka. Prsi ještě hodně, nebo je to v pohode? Asi vyhraje ten rum. Musim se mrknout, jestli tam to jedno místo ještě je :-) Jo a kdyby chtěla nejaka mladá, pěkná slečna letet se mnou, urcite bych se nezlobil 🤪

0 Citovat

Môžem porovnávať Filipíny aj Sri Lanku. Na pláže a pitie lepšie Filipíny. Sri Lanka ma jednu veľkú výhodu, je to len jeden ostrov a tak netreba vymýšľať.

0 Citovat

gavelcikova.marie napsal(a):

Mikir... zdravím a přidávám taky debilni víkendový  dotaz. Chci letos letět poprvé do Bangkoku. Kam se pak po prohlídce města, nejlépe vydat dál , pokud chci být v klidu   u moře a nemusím nutně hned vidět všechno......Spíš nasát atmosféru, ochutnat dobré jídlo...

Za sebe můžu doporučit ostrov Ko Lanta. Relativně klid, rušné i prazdnější pláže, možnost lehké turistiky, výlety na okolní ostrůvky. 

0 Citovat

@Niemandos - Eva Air do Cebu, pozemní transfer do Moal Moal, pozemní transfer Oslob (brutál masovka, podvodní zoo, ale velrybáci super), z Oslobu na Bohol lodí (apekop travel). Dopo na super ubytko na Boholu jsem ti posílal dřív soukromě. Bohol-siquijor lodí. Na siquijoru bych se příště ubytoval na jihu v tom San Juanu či Miguelu či kterém svatém. To je pivo, jdu googlit - San Juan je správně. Apo Island trip. Zpět Cebu a dom. Za mě jasná volba. Taipei se dá udělat stopover delší, ale v prosinci počasí trošku na levačku. Pokud by ses chtěl sebemrčkačsky zdržet v Cebu, Turning Wheels Craft Brewery, navátý majitel tam vysedává s čoklem každý podvečer a udělá ti prohlídku svého garážového minipivovaru, piva jsou ve srovnání s produkcí pivovaru San Miguel velmi lahodná a velmi drahá. Na Siqui. je naproti Baha Baru v San Juanu minimarket, kde vaří Baha beer -dělají jen 3 druhy piva, jedno je úplně super, 2 žádný zázrak - udělej si degustaci sám. Jinak v tom minimarketu i hromady jiných druhů piv, sýrů, šunek atd. Mají 2 stolky ve stínu před prodejnou, netřeba chodit do Baha Baru.

0 Citovat

 @Daniel

Díky Dane za další užitečné info. Jo to co jsi mi posílal mám v merku a dost to ovlivnuje moje rozhodnutí. Ten resortík se mi líbí a plánuju, že bych z něho dělal jen výlety na motorce. Jen si říkám, že je to pro mě samotného zbytečné? Stejně budu pořád pod parou, když je ten rum tak dobrý a budu tam sám :-).To rád slyším, že je tam nějaké slušné pivo na Siquioru.  Už vidím, jak sedím celé dny v tom stínu za prodejnou, chlemtám pivo a žeru šunku :-). Ten Oslob zvažuju, i když je to masovka, ale asi to za to stojí. Třeba tam začátkem prosince ještě nebude tak husto. Velká města mě nikterak nelákají, ale kdybych tam měl čas před odletem, tak díky za tip. Rozdíl v ceně Manila a Cebu není velký. Vlastně téměř žádný, když připočtu let z Manily a to, že tam musím přespat a na cestě zpět taky nerad jezdím na místo odletu až v ten samý den. Jsem trošku postižený v tomto směru. Ale zase je tam 24 hodin stop v Taipei a když píšeš, že počasí nic moc? 


@Tonic

 Jojo. Přesně to mi vrtá hlavou. Na Lance všude kousek. A ja jsem velky milovnik caje. Na druhou stranu pojedu sám, tudíž asi nebudu obrážet spoustu míst, ale vezmu to na pohodu, jako min rok Thajsko. Prostě veget, pohoda, sem tam nějaký výletík na motorce a večer popíjet rum, pivo a klábosit s turistama o nesmrtelnosti brouka. A když se na to tak podívám, tak mi vychází líp Bohol a okoli. Jediné, co mě na tom odrazuje, je ten let. Přece jen je rozdíl 12,5 hod na Lanku, kde jsem za 2 hodin na pláži, nebo 21-38 hod do Manily nebo Cebu, kde se ještě hastrošit dál na Bohol. Je to den na cestě oproti dvěma až třema a cestování bez partáka mě nikterak nebaví. Teda myslím v letadle. Člověk přece jen nemůžu chlastat 24 hod :-) Pořád nevím. Kdybych letěl na 3 týdny, tak vyhrávají Filipíny,ale tak :-(


Ještě technická. Jak je to se sedadlama u Eva Air. V tom mém nejlevnějším tarifu píšou za poplatek. Pokud jsem se dobře díval. Má někdo představu kolik to dělá. jsem líný se k tomu proklikat :-). Tak výběr zřejmě až těch 24 hod při online check-inu? To mě trošku straší, protože rád sedím do uličky a představa, že sedím někde uprostřed mezi nějakýma tlustoprdama mě děsí. Za sedadla se mi zase nechce připlácet. Jak je to s naplněností letadel z Vídně. Ty jsi Dane letěl v zimě. Ale seděl jsi PE mám pocit, což zase už nejde. Za to bych si rád připlatil na tak dlouhém letu. No ted si trošku protiřečím

Každopádně to musím rozlousknout do zítřka. Mám ted nějakou nabídku od Qataru na trojnásobné množství mil a do 10% slevu za letenku. Tož kdyby ještě někoho něco napadlo budu vděčný :-)



0 Citovat

@Niemandos - Filipíny, také se chystám ve stejném termínu:-) Jen škoda, že Eva už z VIE nenabízí PE. Ale dá se skládačka z PRG s OK, BA a CX za ca. 12t. Raději bych ale nějak přes záliv, aby se rozdělila cesta. Ten Taiwan bych dal klidně i na pár hodin zajet třeba do Taoyuanu na food market.

@Daniel - možná jsi něco posílal, ale tipy s Siqui by se šikly...

@all - mě a hlavně mé spolucestovatele nadchlo loni pár dnů na Camotes, proto bych chtěl něco v podobném duchu. Tedy ne nic profláknuté s mraky turistů, nemusíme ty highlights z každého průvodce, bílé pláže, atd. Stačí se občas vykoupat, občas šnorchl, být mezi místními, projet si tam něco, hlavně pohoda, relax, Tanduay:-) Uvažoval jsem z MNL na Leyte, pak na sever Mindanao (jasně, že vím...), Camiguin, Bohol (ten tedy hlavně jako logistický bod), Siquijor, pa přejet na Negros a odtud do MNL. Ca. 15 dnů.  Nějaké tipy, kritika, postřehy?
0 Citovat

@cali

 Super Cali. Tak to je další důvod proč letět. Třeba se někde potkáme. Já na takové přelétávání moc nejsem. Raději 2-3  místa na těch 14 dní. Každopádně ten Siquijor je super co jsem si tak dělal průzkum. S tím Camiguinem nevím nevím. Ten už je trošku profláknutější, když už tam byla i Kateřina Ostrá :-) 

Taky bych raději přes záliv, ale ceny nic moc.

0 Citovat

@Daniel

Dane na ten Apo Island se dá přímo ze Siquioru, nebo musíš přes Dumaguete? Vím, že je to turistické peklo, ale kdysi tam kamoši byli a já jsem neletěl, tak bych tento rest chtěl odčinit :-)

0 Citovat

Jenom k tomu Boholu, ten není zas tak moc vhodný ke koupání. Použitelné pláže jsou akorát na Panglau (hnus, tourist trap, samej číňan) a v Andě (daleko, nic tam není a ta pláž taky není úplně bůhvíjaká v porovnání s filipínským standardem). Bohol je ale naprosto úžasnej ve vnitrozemí, takže vzít motorku a projet ho. Ať už oblast chocolate hills, nebo nespočet skrytých vodopádů a řek. Ke koupání je super ten Siquijor (ale pozor, ostrov je prokletý :) ) nebo Camotes, které zmínil Cali. Camotes jsou doufám stále turisticky neobjevené, byl jsem tam naposledy před 1,5 rokem a to pro mě byly ty pravé Filipíny.

0 Citovat

Taiwan určitě doporučuji na nejdelší možný stop, který tam můžeš udělat. Skvělá neturistická země a ta pravá exotika. Žil jsem tam téměř rok, takže pokud má někdo otázky, můžete mi napsat.

0 Citovat

@matej15 - souhlas Taiwanem i Camotes, ty loni v prosinci ještě stále bez  hord turistů, i když Číňané a Korejci se objevili. Mám to jako kratší alternativu, z Leyte na Ponson, Poro, Pacijan a na Cebu...

0 Citovat

cali napsal(a):

@matej15 - souhlas Taiwanem i Camotes, ty loni v prosinci ještě stále bez  hord turistů, i když Číňané a Korejci se objevili. 

Tak asi se vyplatí tam ještě rychle zajet. Člověk o nich čte čím dál častěji, takže tomu dávám rok maximálně dva :-) Kdy Cali letíš? Nemám problém na Camotes zajet si s tebou vypít nějakou tu flašku :-)

0 Citovat

Jednoznacne filipiny :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Jednoznacne filipiny :)

Tak Baco od tebe se nedalo ani nic jiného čekat :-))

0 Citovat

hoši, já su (i) dnes úplné bezmozek.  Letiště Cebu je supr, ale letěli jsme na Palawan přes Manilu, protože jsem nebyl ochoten mít tak dlouhý stopover v Taipei na cestě tam. Na cestě zpět jsme letěli Cebu-Taipei, tam stopover 4 či 5 dnů a pak napřímo do Vídně. Takže se omlouvám že doporučuji Cebu když sám jsem z důvodu kratšího proletu letěl přes Manilu. Že Eva přišla o PE záměnou nového Dreamlinera za starší B777 se tu již několikrát probíralo a nic s tím nenaděláme, sám jsem z toho velmi smutný.  Byl to super poměr cena-výkon a je to fuč, 30k+ za PE s jinýma společnostma nedám. A asi s tebou Niemandosu musím souhlasit s těmi prolety a jejich vlivem na rozpoložení solotravelera. Letět na 14 dnů a cca 2-3 dny  z toho zamrdat po letištích, letadlech či letištních hotelech není úplně dobrý deal. 

Ad Siq - zkusím nahrát mapku, ale vy jste kuci šikovní a s guglem to zmaknete taky.  Přistanete lodí v Lareně, cca 38 metrů od výstupu kořeň půčuje fechtle za 350pHP/den, jako deposit necháte třeba šalinkartu. Na fechtlu se dostanete na ostrově všude, je to celkem malé. Ta circular road má cca 100km, relativně nudná, leč skvěle upravená cesta. Určitě doporučuji projet tu cestu přes centrální vrchovinu- při cestě z jihu zabočit v Lazi z circular road na sever - celkem zvlněná a poloprázdná udržovaná cesta. Nějaké vodopády, pár skoků na houpačkách do lagun, nezapomeňte si vytáhnout klíčky od fechtla z kapes před skokem do vody. Dá se vylézt po pár desítkách schodech ze silnice na nejvyšší bod ostrova, výhled OK, nic dechberoucího, pivo tam neseženeš. Výlet na Apo Island jsme neabsolvovali a mrzí mě to. Nejlepší domorodou vývařovnu s velice dobrou škálou produktů místního lihovarnického průmyslu jsme našli na severu v Ayans Local Food - kraťučká odbočka z Circular Road (možná se tak nejmenuje, ale asi z mapy chápete o čem mluvím-kruhová přípobřežní cesta). Problémem je pak cesta domů pokud bydlíte na opačné straně ostrova a je noc a nesvítí vám světlo. Zachraňoval jsem německého turistu Helmuta z Dusseldorfu, který se fest vysekal cca 10 metrů od hospody na cestě dom a měl asi dost pěkný otřes mozku, bez blembáka na hlavě by mu asi hlava pukla vejpůl.


EDIT: dá se napřímo na APO ze Siq. - https://www.cocogrovebeachresort...po-island/


img-20190227-132654.jpg
img-20190227-132712.jpg

0 Citovat

@Lenka - pardon že se vyjadřuji k něčemu na co se neptáte. Zkusím se vyjádřit k původnímu dotazu. Na Kapverdách ani v Panamě jsem nebyl, ale na prvně jmenovaných nic exotického nevidím a Panama nejspíše nebude ideální destinací pro exotické prvničky. Zkuste něco totálně turisticky prokouřeného v jihovýchodní Asii=Thajsko, samozřejmě nemluvím o Pattaya či Tonsai Bay na Phi Phi. Zkuste najít letenky přímo na Phuket, tam si půjčit auto/domluvit transfer a po asi necelých 2 hodinách cesty na sever (možná méně, pamět už není co bývala) dorazíte do Khao Laku (mohu doporučit Manathai Khao Lak) - hint: po pravé straně na pláži mají dobrého kazišuka, který prodává lepší koktejly než hotelový bar a to za třetinové ceny. Po návratu  na Phuket krátký speedboat transfer na Koh Yao - muslimský ostrov, ale opět je tam ve vnitrozemí kazišuk co prodává alkohol po bednách (mohu doporučit Glow elixir s českou potápěčskou základnou - s klukama se dá domluvit, seženou a ogrilují vám večer ryby za dobrou cenu). ALE pláž žádný zázrak, váleli jsme se u našeho bazenku ve vile a podnikali tripy na fechtlu.

0 Citovat

@Daniel

Díky Dane za ten odkaz. Helmut musel být na šrot, když to vyklopil 10 metrů od hospody :-) Jinak doporučeni na hospodu dobré, ale chtelo by to něco v docházkové vzdálenosti. Jinak bych dopadl jako Helmut :-)


0 Citovat

@niemandos - koukám v mých termínech MUC-MNL s QR a dobrými časy a vše 777 za 12,5t (z Prahy za 19:-( Asi začínám být nahlodáván:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

@niemandos - koukám v mých termínech MUC-MNL s QR a dobrými časy a vše 777 za 12,5t (z Prahy za 19:-( Asi začínám být nahlodáván:-)

No jo, ale ty jsi z Prahy. Mně se z Moravy do Mnichova cestovat nechce. Právě kupuju 30.11-14.12 z Vídně do Manily za 13765Kč s Eva Air. Na cestě tam stopover 8,2 hod. Bohužel na cestě zpátky 2 mezipřistání z toho jedno v BKK. Ale i tak doba letu kolem 21 hod. To jde. Tak až koupíš tak se ozvi. Můžeme konečně někde dát nějaký pohárek :-)

0