Ahoj cestovatelé, s přítelkyní 7.8. uzavíráme manželskou smlouvu a v rámci oslavy bychom chtěli vyjet, ale jsme, jako většina z nás, omezeni budgetem. Respektive nedokážu říct, jakou částku si budeme moci dovolit a tak bych se rád dotázal zkušených. Jaké nízkonákladové exotické dovolené je možné v Srpnu provésti? Je všude stejně turisticky narváno a draze, jak v Srpnu bývá? Neuvažujeme o Evropě. Rádi bychom našli i vyváženost mezi turistikou a válením se na pláži. Děkuji za jakýkoliv názor. .

Svatební cesta Srpen

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

16 reakcí

Ahoj cestovatelé, s přítelkyní 7.8. uzavíráme manželskou smlouvu a v rámci oslavy bychom chtěli vyjet, ale jsme, jako většina z nás, omezeni budgetem. Respektive nedokážu říct, jakou částku si budeme moci dovolit a tak bych se rád dotázal zkušených. Jaké nízkonákladové exotické dovolené je možné v Srpnu provésti? Je všude stejně turisticky narváno a draze, jak v Srpnu bývá?

Neuvažujeme o Evropě. Rádi bychom našli i vyváženost mezi turistikou a válením se na pláži. Děkuji za jakýkoliv názor.
0

my sme boli v Kolocave a  zena potom grcala celu cestu z poloniny medzi kravami...exotika :)

Ale ked nieco mimo, tak vychod Sri Lanky v tomto obdobi

0 Citovat

Premyslim ,co v tomto obdobi muze byt mimo  Evropu za exotika  ,moc me toho nenapada  ,mozna by sel v srpnu Mauritius  ,pokud by se naskytla  akce na letenky  ,byli jsme sice konec zari  ,zacatek rijna kvuli nejmensi  pravdepodobnosti deste   ale tam je slusne pocasi asi od cervna do  prosince

Nejmensi budget  byl v Thajsku ,ale  to neni na srpen ,ani Oman ,asi ma pravdu tonic s tou Sri Lankou a asi bude vhodny i  Zanzibar  ,kde  byvaji  levne letenky z Bruselu 

Otazkou je proc to takto hrotit  a nevyrazait na svatebni cestu  v obdobi  kdy bude sirsi vyber mist  a treba  v druhe polovine srpna kdy vlastne trosku ten naval opada ,hlavne posledni tyden v srpnu,  letet treba nekam  blizko , recke ostrovy  Korsika , Sardinie , Portugalsko 

Od poloviny cervence do poloviny srpna  je asi  dobre se v Evrope vyhnout vsemu  ,nebo proste akceptovat to mnozstvi lidi  i vyssi ceny ,,ale proc se snazit o exotiku  ,kde vam to muze pokazit pocasi ? Ceny letenek muzete chytnout dobre ,kdyz  je tam vetsinou mimosezona ,ale taky deste , hurikany  toranada .. napadla me ted  Aruba  ,,ale tam je asi budget hodne vysoky,  z levnych veci  v Evrope me jeste napadaji Kanary ,kdy tam vlastne  leto je  mimosezona, ,ale nevim  ,.byli jsme tam vzdy jen na pozdim a v zime nebo casne na jare ,tedy v hlavni sezonu

Ten Mauritius  se mi jevi na svatebni cestu nejlepe , nejlevnejsi letenky  jsou mezi  10-13 K /osoba  Sri Lanka  i  Zanzibar  vyjde asi levneji

0 Citovat

V létě asi exotika nemá smysl, navrhoval bych cestu SNP (750km pěšky Slovenskem z Dukly do Bratislavy), člověk se dozví něco o sobě i o partnerovi

0 Citovat

Po svadbe to už neskoro:))))

0 Citovat

Srí Lanka je asi nejlepší řešení. V srpnu 2013 to byla v nejvíce turistické části - plážích na jihozápadě - téměř mimosezóna. V září na východě bylo turistů ještě méně. V dalších letech množství turistů rostlo a srpen na jihozápadě asi už byl dost turistický, ale loňské atentáty turisty zase odradily. Těžko říct, jak rychle se turisti vrátí, ale myslím, že na východě jich moc nebude. SL nabízí i dost příležitostí na turistiku, ale většina zajímavých míst je daleko na 1-denní výlet od pláže, takže je lepší mít nějaký okruh se zastávkami na plážích. Na východě je sucho, na JZ může zapršet (mně téměř nepršelo), na horách prší běžně.

V srpnu je v Thajsku mnohem méně turistů než v zimě (ale více než v srpnu na SL). Mohlo by víc pršet, i když Ko Samui a okolí má podle statistik málo deště: https://en.wikipedia.org/wiki/Ko...ui#Climate

Na turistiku toho na ostrovech moc není, ale dal by se přidat na úvod a závěr Bangkok a okolí (Kanchanaburi a vodopády v NP Erawan, Ayutthaya).

0 Citovat

Vždyť svatební cesta nemusí být okamžitě po svatbě, tak proč to hrotit?

0 Citovat

Možno celozávodná dovolenka

0 Citovat

Exotika v srpnu - to chce někam do zimy. Co třeba Murmansk? 

Pláže nebudou přeplněné a vodka je tam levná.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Vždyť svatební cesta nemusí být okamžitě po svatbě, tak proč to hrotit?

s tou českou rozvodovostí to bude lepší dřív, než po rozvodu :-D

0 Citovat

Nevim budget, ale poradte mi. To je fakt fajn zadani. Kolik stoji svatba aspon prozradis? 

0 Citovat

Karel , to neni svatba  to je prece manzelska smlouva -)) a dohodnute ceny se neprozrazuji  ,a odstoupeni od smlouvy  muze byt  treba hned  po  te ceste-)

Ale vazne,  Libor-S  pripomel ty udalosti na Sri Lance ,, takzze  porad  mi z toho  nejlip  vychazi ten Mauritus a protoze je jeste  pul roku cas,  tak se da nejaky ten budget  obstarat

 Ted v lednu tam byly dokonce letenky ze Swiss s  Zurichu za  necelych 7K  ,ovsem  ted tam mohou byt cyklony  .v srpnu takova cena nebude  ,ale mozna muze byt kolem tech 10 K  kdyz bude nejaka  akce

0 Citovat

Letenky za 10 tis.v srpnu na Srí Lanku- a teď tu o Budulínkovi;-)

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Letenky za 10 tis.v srpnu na Srí Lanku- a teď tu o Budulínkovi;-)

Mikir psal o Mauriciu.
0 Citovat

Tak vždy sa môžu objaviť aj za 10000.. z Milána napr.:)

0 Citovat

Omlouvám se, přehlídla jsem se. Ovšem ani Mauricius za tyto ceny v srpnu nebývá, zkuste se podívat do historie akcí. Možná se může objevit nějaký charter z Curychu nebo Mnichova nebo tak. Srpen sledují dlouhodobě, neb mám kamarádku, co jindy cestovat nemůže, a je to fakt bída. Aneb Mauricius za 10 bych koupila hned😉

0 Citovat

Ano  myslel jsem  prave  tohle , ale zatim tam takova cena neni ,jinak ta  Sri Lanka jde v srpnu  od 20.8.do 27. najit  za  12356 ,tuto cenu ovsem nabizi Travel2Be ,  u GotoGate  je to za 12 467  a zdejsi vyhledavac  nabizi 13295 u Air India  se mi   cenu nepodarilo overit  je to z MXP  , takze tonic se vyzna -)   treba to jeste o ty  2500 kc klesne  s nekym dalsim  i na delsi termin  nez je jen tyden  Mauritius je na srpen za 15399 a zase ruzni preprodejci

Trosku  mimo  tema  neni nekde  recenze  ruznych preprodejcu v nejake prehledne tabulce ?  Na Skyscanneru jsou ti  co nabizeji pak konkretni letenku  ohvezdickovani , ale myslel jsem to spis vseobecne
0
16 reakcí