Ázerbájdžán - Baku

Napsal janicek 2014-11-21T08:42:34+01:00 ve fóru Co vidět a navštívit
14 odpovědí

Boli ste niekto? Podarilo sa mi kupit lacne letenky tak ak mate niekto nejake tipy ako to tam chodi sem s nimi smiley Napriklad pozeram ze aj ubytovanie je celkom drahe, ake ste vyuzili? Viem ze viza ide vybavit pre Slovakov vo Viedni a pre Cechov v Prahe no tam by som potreboval dva dni dovolenky na vybavenie a cital som ze sa to da aj cez azerbajdzanske agentury online nemate niekto skusenost? Dakujem za vsetky informacie.

Češi mohou mít vízum v Praze? Mám takový pocit, že ne a též musí do Vídně :/ Jinak wizzair nabízí letenky z Budapešti do Baku za slušný peníz smiley Od jara za 20tis. forintů (70€)

Skor mam info ze ziadosti Cechov vo Viedni neberu, no je to vyse roka stara info uz sa to mozno zmenilo. Hej hej letime z Budapesti, podarilo sa mi to kupit za 7 € spiatocne smiley

Ahoj, byla jsem loni v březnu taky z wizz air a super, ale teda návštěva ambasády stála za to. Byli jsme tam celkem 3x protože pokaždné nebylo něco úplně v pořádku. Bydleli jsme v hotelu Avand.

Ahoj Elisho, mohla bys poskytnou trochu více info k těm vízum? Určitě by to bylo zajímavé, destinace je to neobjevená. Díky.

Jsou v podstatě dvě možnosti:
1) elektronické vízum, které se dá sehnat přes několik cestovek většinou Ázebajdžánských za asi 3000Kč
2) klasické vízum přes ambasádu (v Praze) kde je potřeba doložit opravdu všechny potřebné dokumenty vypsané aktuálně na stránkách ambasády http://www.azembassy.cz/consulate/visa-requirements

Nejdřív je potřeba si zařídit letenky i ubytování a podle toho vyplnit žádost o vízum na http://evisa.mfa.gov.az/
Ideální je sehnat si někde zvací dopis, což není až takový problém, ale většinou za něj chtějí kolem 1500Kč, takže je lepší to obejít pozváním z hotelu, což evidentně stačí. Nám stačilo požádat hotel, aby nám poslali mail s potvrzením že u nich máme rezervaci na ten a ten termín. Jen pozor, je potřeba aby tam byli jména všech cestujících a čísla pasů. Toto doporučuju zařizovat včas, protože emaily z Ázerbajdžánu chodí frekvencí 1 za týden.Pak už stačí jen okopírovat pas, nechat se vyfotit nebo najít 2 fota pasového formátu, vytisknut letenku, rezervaci ubytování a spolu s originálem pasu odevzdat na ambasádě. Pokud to všechno uznají, dají vám složenku s nějakým konkrétním číslem a půjdete ještě platit myslim že do Reiffky poplatek za zpracování víza v hotovosti v eurech. Potvrzení o vkladu je potřeba zase odnést zpět na ambasádu a pak vám řeknou termín kdy si pro to můžete přijít (asi týden)

Snad jsem na nic nezapomněla, byly jsme tam 3 kamarádky letos v březnu a bylo to fajn. Jinak doporučuju si zajistit nějakou dopravu z letiště do centra a zaplatit si řidiče k bahením sopkám do Qobustanu, ke chrámu Ateshgaš a vesnice Surachany. Chtěly jsme ušetřit a všechno si naplánovaly městskou dopravou, ale po dvou dnech kdy jsme někam dojeli a dál nic nepokračovalo nebo by jsme musely dost daleko pěšky jsme raději zapltily 3000Kč za auto a řidič s námi objel celé okolí Baku.

jj, na potvrzení letenky jsem si vytiskla všechno co mi přislo do mailu od wizz airu a detail rezervace přímo ze stránek wizz airu. S el.vízem bohužel zkušnosti nemám, jen vím že v Budapešti na letišti tam s tím docela bojovali nejací cizinci, ale asi tam měli něco špatně. My jsme platili jen ten poplatek ambasádě, tuším 60Euro ale to už si přesně nepamatuju.

Přes který portál jsi prosím koupil tak levné letenky? Díky:-)

tak portal ktory ponuka GIGA Hity nepoznam ale mozes nejaky poradit smiley .... kupoval som to cez edreams mali tam nejaku chybicku ale myslim ze uz to nefunguje...

No to asi ne...bohužel, ale i tak díky:-)

no pokud ještě někdo plánujete nákup u Wizz air, tak nabízím voucher v hodnotě 1350Kč za 1000,- Platnost do 28.11.

Zdravicko,
doporucil by mi nekdo co v teto zemi videt? samozrejme neco mimo treba Gobustanu..neco mene znamejsiho..smileynevite jak je to tam ted aktualne s cenami?:)

diky za odpoved
Jirka

Ahoj Jirko.
Zrovna v pondělí jsme se z téhle úžasné země vrátili. My trávili většinu času v horách. Navštívili jsme oblast horských vesniček v okolí Quby (Chinalik, Laza). V Qubě mají informační centrum, kde mají i docela hezkou mapu okolí. Jinak ceny obecně nízké. Odhadem tak polovina na naše.

Ahoj diky za odpoved:)mohla by si mi prosim napsat co jste vse videli, popr vypichnout co na sto pro videt? my jedeme co se tyce hor Xinaliq a Lahic..ale samozrejme dam na doporuceni..tohle je jen z cestovek:)vstupy jsou taky levne nebo jsou dvoji ceny?kolik stoji benzin?:)

dekuji za odpoved:)

google ti pomoze...
http://www.globalpetrolprices.com/Azerb ... ne_prices/ ... cca 12,5 CZK/liter

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!