Saudska Arabie

Založil před měs Jiri Sindelar ve fóru Co vidět a navštívit

Michal Zhor napsal(a):

Nahraješ jízdenku na bus, pas, ubytování. Nelekat se názvu pro upload, který je dělaný pro letenku. My měli online víza, ale pokud bych jel podruhé, tak si koupím až na hranici a pokud máš platný pas, papír od ubytování a jízdenku, tak tě tam autobusák dovede (nenechá tě tam :-)). Ušetříte 4BD.

Náhodou nemá někdo zkušenost na otočku bez ubytování? Do té žádosti se musí vždy něco nahrát, jinak Vás to nepustí dál, takže plánuju jpg s textem že jedem na otočku. Plus samozřejmě ty zpáteční lístky. Ale ty musí být předem, takže bych nerad, aby nám to pak zamítli.

0 Citovat

J L_1 napsal(a):

Díky, já našel na fb nějakou skupinu bahrain expatriates kde jsem se zeptal, ale příspěvek stále čeká na schválení. Bohužel když jsem pak do uberu naklikal cestu zpět z Manamy do Dammamu tak už to cenově byla nějaká raketa, tak je otázkou, zda by se s tím řidičem bylo možné domluvit na něčem jiném. Ten careem se mi vůbec nedaří rozchodit. Nedoručuje to ty verifikační smsky a když dám registraci přes FB tak mě to stejně hodí na tu stránku kde musím počkat na sms kód. Možná nakonec největší jistotou bude ten bus.

Tak jen pro info, dotaz v té FB skupině Bahrain Expatriates mi docela začal plnit messenger se spoustou nabídek, ale většinou to bylo 50-65 BHD, takže i při těch 4 lidech to vycházelo dráž nebo srovnatelně jak SAPTCO bus, plus je tady ta věc s vízy, kdy je potřeba nějak doložit odjezd z Bahrainu, což nevím jak by s nějakou privátní domluvou přes sociální sítě fungovalo. Takže berem bus, v Bahrainu pak na den půjčíme auto (ceny cca kolem 800) a večer zase zpět.

0 Citovat

Určitě stačí něco zabookovat a pak zrušit. Lepší než vysvětlovat :-). Nikdo se na celnici na nic neptá, ale online vízum asi bez ubytování nepůjde. 

Auto jsme měli za cca 500 a hned u autobusového nádraží v Manamě. Půjčovna je ve stejné místnosti jak je kancl nějakého papaláše s hadrou na hlavě, který ti bude zpět kontrolovat viza do Saúdské Arabie a orazitkuje ti jízdenku na bus (bacha abys měl vízum do SA multivstupové !). Mají tam i WC a čekárnu před odjezdem. 

0 Citovat

Koupil jsem si letenky do Dammanu na tři dny, teď jsem kousek od toho abych je nechal propadnout..tam v okolí cca 800km nic neni:(snad poprvé v životě uvazuju nad tim je nechat propadnout když staly jen 700..v Bahrajnu nic neni, do Kataru se nejde dostat..nejbližší dejme tomu zajímavé věci jsou nad Rijadem..ještě uvazuju o preletu do Mediny a dokončit minule kde jsem skončil a to severní sopky..ale okolí Dammanu fakt asi ne:(

0 Citovat

a tak aspon v tom Hofufe to vyzera, ze sa da na den zabavit. 

0 Citovat

Původně jsem chtěl dát aspoň tu novou silnici přes duny do Omanu a zpět.. ale třeba ten Hofuf je taky třeba na půl dne a rozhodně to žádná sláva neni, kvůli čemu letět tolik km:(

0 Citovat

V Dammamu jsem navštívil něco co jsme nazvali "bordel". Dívky tam obsluhují v tričku a riflích. Což je pro místní hodně nemravné. My si to přejmenovali na bordel :-). Bahrajn za den a půl stál, ale to jsem tam fakt znal už každý kámen (resp.zrnko písku). Příští kolo letím raději na nejvyšší horu Saúdské Arábie .... dokud mi vízum platí. Dammam - Katar někdo již dokazal jet busem (asi v kombinaci s taxi). 

0 Citovat

Ten Katar je hodně obtizne se dostat, už jsem zjišťoval. Ta nejvyšší hora SA jsem byl před měsícem, sama za to nestojí je tam jen vysílač a bordel..ale okolo Abhy je celkem fajn:)

0 Citovat

Máme tam v plánu dvě hory. Někdo z Československa přeměřoval vedlejší horu od Jabal Sauda a zjistil, že je vyšší. Tož cíle máme.

0 Citovat

Jiri Sindelar napsal(a):

Koupil jsem si letenky do Dammanu na tři dny, teď jsem kousek od toho abych je nechal propadnout..tam v okolí cca 800km nic neni:(snad poprvé v životě uvazuju nad tim je nechat propadnout když staly jen 700..v Bahrajnu nic neni, do Kataru se nejde dostat..nejbližší dejme tomu zajímavé věci jsou nad Rijadem..ještě uvazuju o preletu do Mediny a dokončit minule kde jsem skončil a to severní sopky..ale okolí Dammanu fakt asi ne:(

Al-Ahsa oasis, Judah Thumb, proběhnout Dammam, na den Bahrain, já myslím že by to šlo. Resp. takto to máme na tom severovýchodě naplánované my + teda přiletíme do Rijádu takže snad ještě stihnem vyhlídku v otvíráku a edge of the world.

0 Citovat

ja nakonec koupil prelet doMediny..beru auto, dam Kheybar a sopky..pak do Al Ula a zpet do Jeddah pres ty zbytky Harranske zeleznice. Pote jeddah a zpet letecky do Dammanu. Co jsem koukal tak jestli jsem byl trosku zklamany z Jihozapadni SA v prosinci, tak z okoli Dammanu bych byl nas..:))proste me to neprijde kvuli cemu letet tolik km:)ale samozrejme at se libi:)

0 Citovat

@Jiří Šindelář

Jen dotaz , ty zbytky Harranské železnice by měly vypadat jak? Nejedná se o Al Hejaz Railway spíš?

0 Citovat

Jj psal jsem to na mobilu, mě to prepsalo:)

0 Citovat

Vyzera to, ze tranzitne viza do 4 dni by mali byt od dnes zadarmo: https://www.thenationalnews.com/...ng-saudia/

0 Citovat

uz len nech to plati aj pre Wizzik :))

0 Citovat

Hej hej, zatial to vyzera, ze len pre Saudia a Flynas... len aby to tych, co prestupuju s Wizzairom este viacej nedomylilo :D

0 Citovat

tonic napsal(a):

uz len nech to plati aj pre Wizzik :))

Na wizz pozor, vyzerá to tak, že s obľubou ruší lety hlavne do dovolenkových destinácií a ako tak fungujú len "gastarbeiter" lety.

0 Citovat

kazdu letenka co mam s Wizz beriem ako loteriu :)

0 Citovat

Jen u te KSA je to trochu blbé, i když máte letenku za 10 euro z Budapešti, tak je trošku dražší vízum. Jasně šlo by udělat až těsně před odletem nebo až na místě on arrival, ale nějak si tuhle destinaci neumím takhle představit. Letět tam třeba na 4 dni.

0 Citovat

To každý rozumný človek, ale je rozdiel vracať sa náhradnou dopravou z Milana a napr. z Jeddahu. :)

1 Citovat

J L_1 napsal(a):

Náhodou nemá někdo zkušenost na otočku bez ubytování? Do té žádosti se musí vždy něco nahrát, jinak Vás to nepustí dál, takže plánuju jpg s textem že jedem na otočku. Plus samozřejmě ty zpáteční lístky. Ale ty musí být předem, takže bych nerad, aby nám to pak zamítli.

Ja jsem rezervoval ubytko, nahrál ho tam a potom po udělení víza zrušil.  

0