Zdravím, na konec léta jsme si naplánovali cestu napříč Balkánem....s ohledem na uprchlickou krizi a ten incident v Albánii (některé členy výpravy tam prostě nedostanem) chceme naši trasu posunout na západ - Slovinsko, Chorvatsko...snad i dále. Chci se zeptat, zda má někdo aktuální informace, jak to vypadá v Bosně a Černé hoře? Za případně cestovatelské tipy budu moc vděčná. Díky .

Bosna + Černá Hora

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

12 reakcí

Zdravím,

na konec léta jsme si naplánovali cestu napříč Balkánem....s ohledem na uprchlickou krizi a ten incident v Albánii (některé členy výpravy tam prostě nedostanem) chceme naši trasu posunout na západ - Slovinsko, Chorvatsko...snad i dále.

Chci se zeptat, zda má někdo aktuální informace, jak to vypadá v Bosně a Černé hoře? Za případně cestovatelské tipy budu moc vděčná. Díky

0

bol som tam tento rok v aprili a vyzeralo to tam kludne smiley Cierna Hora je nadherna, hlavne pobrezie, hory v Bosne takisto... urcite odporucam navstivit Pocitelj a Stolnac

0 Citovat

Ahoj,
žádné aktuální info nemám, ale cestu určitě doporučuju.
Jeli jsme takto loni autem a jeli jsme trasu z ČR přes Maďarsko a Chorvatsko do Bosny, směr Gradiška - Banja Luka - Jajce (krásný vodopád, doporučuji) - Sarajevo - Mostar (známý most a historické město, doporučuji) - Blagaj - Počitelj - pak do Chorvatska na Metalac, přejedete bosenský úsek v Neumu a jedete dál na Dubrovnik a dál na jih do Černé hory směr Herceg Novi a Kotor. Téměř všude na této trase můžete čekat krásné cesty, daleko lepší než v ČR (až na úsek Dubrovnik-Herceg Novi) a uvidíte i krásnou přírodu, soutěsky v horách v Bosně na trase Banja Luka - Jajce - Sarajevo jsou opravdu krásné, stejně jako např. Kotorská zátoka.

0 Citovat

Není zač smiley
Z Česka jsme vyjeli někdy v 7 ráno, jeli jsme přes Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko do Bosny a do městečka Jajce jsme dojeli asi v 8 večer, takže 13 hodin cesty (z toho v Bosně tak 3-4). Další den jsme jeli asi v 8 ráno trasu z Jajce přes Sarajevo, Mostar, Blagaj a Počitelj, vodopády Kravica (zastávky všude na prohlídku), Metalac, Neum a dojeli jsme kousek před Dubrovnik asi v 9 večer. Cesta z Dubrovniku přes Herceg Novi do Kotoru je tak na 3-4 hodiny ale hodně záleží jestli se nezaseknete na hranicích a jestli kotorskou zátoku budete objíždět dokola nebo pojedete trajektem.

Bohužel se stany zkušenost nemáme, měli jsme všude zajištěné ubytování, takže moc neporadím. V Jajce je pár hotelů/hostelů, stejně tak to ale bude na všech turisticky významnějších místech

0 Citovat

Ahoj, my jsme v Bosně byli v roce 2013 a strávili jsme tam aktivně 10 dní - určitě doporučujem! Ubytování jsme neměli předem zajištěné vůbec, buď jsme spali v kempech, nebo v autě, nebo ve stanu kdekoliv, kde to bylo vhodné. Jednou třeba na fotbalovém hřišti, na kterém se pásly kozy smiley
Nikomu to nikdy nevadilo.

V Černé Hoře jsme byli 2x a spali vždycky v kempu - je jich tam dost a nejsou drahé. Ale spaní v autě by určitě taky šlo.
Ať se cesta vydaří!

0 Citovat

Ahoj, Černou Horu jsme procestovali dva roky zpět, krom jedné noci jsme spali výhradně ve stanu/pod širákem a nikde nebyl žádný problém. Fakt je, že v horách jsme nepotkali ani nohu, nicméně problém nebyl ani na jihu, kde jsme spali přímo na plážích.

0 Citovat

Ahojte,  s priatelom a psom sa tuto sobotu chystame dodavkou na 3 tyzdne do Bosny a Ciernej Hory. Pripravila som si takuto mapku so zaujimavymi miestami (scasti aj na zaklade tipov najdenych tu na CL)  https://drive.google.com/open?id...sp=sharing

Chcela som sa opytat ci mate este nejake tipy na dalsie zaujimave miesta,  treky, pripade co (ne)vynechat. Idealne veci prirodneho charakteru. Spat budeme hlavne v aute. A ak by vedeli o nejakych zapadnutych plazach s minimom ludi, tak by to bolo uplne skvele ( nieco na sposob Veleky v Bulharsku). Diky :)

0 Citovat

Kromě toho co už v mapičce máš, tak se mi ještě líbilo jezero Boračko a rafting na řece Neretva. Úplně čirá voda a průplavy mezi skalama byly top. A v nějakém kempu u  jezera nám pak udělali super pečené maso z berana.

0 Citovat

z Ciernej Hory sa mi pacil ostrov Ada Bojana na hraniciach s Albanskom, potom na juznej strane Skadarskeho jazera je super cesta P16, sice uzka, ale vyhlady skvele. Dobra je aj restika na konci drahy za plotom letiska Tivat, kde mali super musle a dalo sa tam aj kupat. V Bosne je pri tej Jablanici super motorest Zdrava Voda. A ked uz budete pri bobovej drahe v Sarajeve, nezabudnite na vyhliadku z opustenej budovy astronomickeho observatoria. A ked ste mobilny autom, tak mozno taky ten dark tourism - co je tam opusteny skokansky mostik. 

0 Citovat

Super vyhlídková cesta je z Plužine do Žabljaku - P14. Ale tu asi máte v plánu. :) 

Jinak u moře jsme byli v Černé Hoře v dědině Kamenari, tam byl klid, minimum lidí, hezký zevl u vody, a pan Saša, co nám nosil pivo a olivy :D

0 Citovat

Dakujem velmi pekne za tipy, zakomponujem do planu :) P16 aj P14 je samozrejme v plane :) Nad raftingom sme rozmyslali tiez, ale kedze ideme so psom neviem kam by sme ho dali, takze to pada. :/ 

0 Citovat

@tonic  kdy jsi byl na Ada Bojana ? ja asi pred  38 roky  -) to tam vypadalo celkem jinak nez asi dneska ,vim ze to tam vyuziva ,nebo ma tedy v nabidce natur travel  jako udajne nejlevnejsi  FKK dovolenou na ceskem trhu

Tenkrat tam nebylo nic nez nudisticky  kemp s tureckymi zachody -)
0 Citovat

tiez to uz bolo ale 5 rokov dozadu. zakladnu sme mali v Ulcinj a sli sme tam na pol dna. super restiky na vode a potom zaujimavy mix sladkej a morskej vody pri usti rieky.

0
12 reakcí