Švédsko - Göteborg

Napsal Cortez 2012-12-12T09:31:24+01:00 ve fóru Co vidět a navštívit
5 odpovědí

Zdravím, posledný víkend som strávil v Göteborgu tak som sa rozhodol sem napísať, že by tu niekto mohol nájsť potrebné informácie.
Leteli sme z Budapešti na Göteborg City airport. Keď na chcete na Ferihegy II. parkovať, tak neparkujte priamo pred terminálom, tam stále deň okolo 30€. Keď ste už odbočili k letisku, tak treba sa pozrieť vlavo a tam je Holiday parking. 3 dni tam vyšli 20€. Automat na parkovanie berie iba forinty.
GBG city airport je naozaj len mestské letisko, nakolko jedine dopravne lietadlo čo tam pristálo bolo to naše. Hned ako sme vyšli z letiska, už tam stál autobus ktorý ide na hlavnu stanicu. Cena spiatočného lístka je 15€. Nedá sa platiť v hotovosti, len kreditkou. Švédi všetko všade platia hlavne kreditkami. Hned oproti hlavnej stanice je nákupné centrum Nordstan, vraj jedno z najväčších v Škandinávii, ale na naše pomery veľmi zastaralé. Ak by sa vám chcelo hneď na toaletu, tak tie sú takmer všade spoplatnené, aj v Nordstane, aj v McDonalds (ktorých je mimochodom v GBG dosť). Hneď za rohom je Brunnsparken - celkom zaujímavá ulica s kanálom v strede. A druhým menším nákupným centrom Arkaden. V smere za Arkaden sa náchchádzajú všetky tie úzke centrálne, zaujímavé uličky. Po prejdení všetkých týchto uličiek ešte ďalej tým smerom, sa nachádza centrálna promenáda Kungsportsavenyn, ktorú prirovnávajú k pařížskemu bulváru Avenue des Champs-Élysées. Na konci tejto promády sa nachádza socha Poseidona. Kúsok odtiaľ je najzaujímavejšie miesto ktoré určite treba v gbg navštíviť, zábavný park Liseberg, ktorého uličky sa menia na niečo ako vianočné trhy. Sú tam miliony svetiel, stromy obalené svetielkami do posledného konárika. Niečo ako v rozprávke - vstup 90 SEK. Takmer každý bude chcieť ísť aj na velké ruské koleso čo sa tam nachádza, k nemu si treba kupiť tri kupony už pri vstupe. 3x20 sek. Správite tri koliečka a je z neho krásny výhlad na celý nočný GBG.
To je asi všetko. Ak by sa niekto chcel niečo spýtať tak kludne napíšte.

Ahojte,

je tu ještě někdo kdo byl v Göteborgu? Našel jsem levné letenky, tak přemýšlím, jestli má smysl tam letět. Jednalo by se pouze o 2 dny.

Díky moc za Vaše reakce a zkušenosti.

tak vsade sa nieco najde:) o aky termin sa jedna ... zase v zime by sa mi tam nechcelo :D najma do destinacie, kde letenka je najmensia polozka

Termín je mezi Vánocemi a Silvestrem, zimy se nebojim :-) Když člověk letí levně na západ, tak snad vždy je letenka nejlevnější položka. :-) Navíc ubytování nevychází až tak draho jak jsem čekal.

Letenka z Krakova je jen za hubicku 400, problem je cena za ubytovani a dale plus obycejny transfer stoji 500. Musime pockat az posili koruna k 24 a dale :-)

Dva dny jsou OK - centrum je malé, ale příjemné, pokud nebude pršet (což s největší pravděpodobností bude) projdi si Hagu, Lilla Bommen a Avenyn nebo můžeš zajet lodí (MHD loď) na nějaký ostrov v okolí. Pokud bude pršet, tak určitě stojí za to vidět Universeum. Výborné ryby dělají ve Feskekorka, lokální produkty (včetně losích steaků a podobně) pak nakoupíš v Saluhallen.

Ale fakt tam není levno.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!