Ahoj, prosím Vás o tipy pro destinace na Filipínách. Spíše nás zajímají klidnější místa, která nejsou příliš objevena turisty a kde se dá podnikat nějaká ta turistika. Díky za postřehy. .

Filipíny

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj,
prosím Vás o tipy pro destinace na Filipínách. Spíše nás zajímají klidnější místa, která nejsou příliš objevena turisty a kde se dá podnikat nějaká ta turistika.

Díky za postřehy.

0

ja som sa vratil z Coron islandu, kde sme stravili 6 dni. Turisti tam su, ale nie v hojnom pocte, ostrov je maly, da sa lahko preskumat a z pristavu kopec vyletikov na okolite ostrovceky, kde sa da snorchlovat, kupat v azurovej vode a pod. Ceny velmi prijatelne a nie je to tam este poznacene velkymi rezortami a masovou turistikou.

0 Citovat

Ahoj, doporucuji take Coron island. A pote jsme byli na Pamilacan island na celym ostrove mimo nas byli 4 zapadaci. Ale na ostrove toho moc neni takze vylozene na snorchlovani a na relax. A potom vyborny je Camiguin Island a u nej maly raj na zemi Montique Island. Camiguin ma nekolik sopek tak muzes jit na trek. Teply i studeny prameny. Cerny i bily plaze. Potapeni snorchlovani a spousta mistnich. smiley

0 Citovat

Díky za tipy smiley
Klidně pište další smiley

0 Citovat

Urcite palawan tam se zastavil cas a Bohol 4 dny jsme tu byly a na plazi zadny turista jen par mistnich doporucuji

0 Citovat

Zkusím oživit toto vlákno. Od 17.2.do 5.3.2019 (17 dnů) jsme na Filipínách. Přilétáme do Manily, kterou plánujeme čistě jen jako transfer město a odlétáme z Cebu. Na sever Luzonu na rýžová políčka se nám táhnout nechce a nic dalšího dechberoucího jsem na ostrově nenašel. Je zde někdo kdo by mi můj pošetilý nápad o ignorování Luzonu chtěl vyvrátit? Také si nejsem jist Boracay, trošku mám obavy, aby to nebyla jen větší Maya Bay. Palawan dáme určitě a Bohol nejspíše ano. Další dotaz - stojí Boracay v sezoně za návštěvu?? Jsme postarší lenivější alkoholici na cestách a spíše preferujeme poklidnější cestování než mít seznam 20ti míst která si po návštěvě daného místa na seznamu odškrtneme. Díky za každou konstruktivní připomínku

0 Citovat

Tak my tam letime ted na konci rijna a ihned z manily preletame na bohol, tam budeme par dni. Potom cebu oslob a mozna apo island... no a potom asi 10dni na palawanu a finito. Taky na luzon kadime a taky nez 5 rychlodestinaci tak si uzijeme 3 👍🏽

0 Citovat

diky. a boracay vynecháváte ze stejného důvodu jako já?


0 Citovat

Tyhle oblasti nas vseobecne nelakaji 😊

0 Citovat

V tu dobu nejsou ryzove terasy jeste zelene (v breznu snad uz zacina vyrazet ryze na nekterych v Batadu), takze to opravdu za to nestoji. Zvlast kdyz se tam da dojet jedine nocnim busem a to same zpet. Kdyz uz je clovek v Banaue, tak stoji za to dojet i kousek dal do Sagady, pripadne jinam v horach, ale jinak asi ne. Par dalsich zajimavosti na Luzonu je, ale ja jsem je vynechal i ze svych lonskych 6 tydnu na Filipinach kvuli slozite dostupnosti.

Boracayi jsem se vyhnul uz jen z principu a navic ho nedavno prezident oznacil za zumpu a docasne zavrel:

http://newsinfo.inquirer.net/101...o-continue

Po otevreni se tam ale asi nahrne zase plno turistu. Maya Bay je urcite mnohem krasnejsi a cistsi a turisti to tam zaplni jen pres den, takze bych Boracay prirovnal spis ke Kute na Bali (i kdyz tam je oskliva barva pisku). Na plaz s bilym a velmi jemnym piskem jedte na Boholu do mestecka Anda, kde je navic malo turistu a moznosti vyletu.

Jinak doporucuju Siquijor zvlast pokud jste ochotni jezdit na skutru (nebo si zaplatit jizdy tuktukem). Apo Island asi staci na 1-denni vylet na snorchlovani bud ze Siquijoru nebo z Dumaguete.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

V tu dobu nejsou ryzove terasy jeste zelene (v breznu snad uz zacina vyrazet ryze na nekterych v Batadu), takze to opravdu za to nestoji. Zvlast kdyz se tam da dojet jedine nocnim busem a to same zpet. Kdyz uz je clovek v Banaue, tak stoji za to dojet i kousek dal do Sagady, pripadne jinam v horach, ale jinak asi ne. Par dalsich zajimavosti na Luzonu je, ale ja jsem je vynechal i ze svych lonskych 6 tydnu na Filipinach kvuli slozite dostupnosti.

Boracayi jsem se vyhnul uz jen z principu a navic ho nedavno prezident oznacil za zumpu a docasne zavrel:

http://newsinfo.inquirer.net/101...o-continue

Po otevreni se tam ale asi nahrne zase plno turistu. Maya Bay je urcite mnohem krasnejsi a cistsi a turisti to tam zaplni jen pres den, takze bych Boracay prirovnal spis ke Kute na Bali (i kdyz tam je oskliva barva pisku). Na plaz s bilym a velmi jemnym piskem jedte na Boholu do mestecka Anda, kde je navic malo turistu a moznosti vyletu.

Jinak doporucuju Siquijor zvlast pokud jste ochotni jezdit na skutru (nebo si zaplatit jizdy tuktukem). Apo Island asi staci na 1-denni vylet na snorchlovani bud ze Siquijoru nebo z Dumaguete.

No zrovna pláž v Andě se s tou na Boracay nedá absolutně srovnávat. Na Boracay máš 3 km dlouhou pláž, kterou každou noc uklízejí. A stejně tak voda je daleko čistější (na západní straně, ne na východní kam se vypouštějí všechny splašky). Navíc na Boracay i při odlivu jde člověk celkem rychle do hloubky, kdežto v Andě musíš jít strašnou dálku abys měl vodu aspoň po pás a navíc všude řasy. Jasně stojí to třetinu toho co na Boracay a nejsou tam žádný lidi, ale prostě není to ono. Bohol je super na to vzít skůtra a jezdit na výlety po celém ostrově, ale na koupání na hezkých plážích to není. Krasný pláže dosažitelné ze Cebu City jsou třeba na Camotes Islands, kde něktéré pláže dosahují skoro kvality té na Boracayi, ale potkáte tam ještě méňě turisté než v té Andě na Boholu. Případně ten Siquijor jak doporučuje Libor, ale tam už je z Cebu časově náročnější doprava. A také pokud se nebojíte místních čarodějnic, kvůli kterým vám něktěří lidé na Cebu odpřísáhnou, že by tam nikdy nevkročili :) :)
0 Citovat

díky moc za další postřehy, skoro mě mrzí, že jsem letenku tam kupoval do Manily..., zase v Taipei je jen krátký přestup a z Manily přeletíme nejspíš na Palawan a pak přelet Bohol a okolí a pak Cebu a domů přes Taiwan. Na Andě budeme mít nejspíše základnu na Boholu, Panglao se zdá too busy.

0 Citovat

Panglao je busy akorát na Aloně, ostatní části ostrova jsou v pohodě. Pokud chceš cestovat po ostrově, tak bych dal základnu někde uprostřed na cestě mezi Panglao a Andou. Pokud bys například chtěl z Andy do hlavního města a na Panglao, tak je to strašná dálka a strávíš strašnou dobu jízdou. Dobrým místém na základnu je třeba Loboc nebo oblast Dimiao a Valencia. Všechny zajímavosti v Andě pak můžeš zvládnout během jednodenního výletu, pokud vyrazíš brzy tak i včetně výletu na Lamanok. Jak jsem napsal, kvůli pláži nemá cenu na Andě zůstávat (a zkomplikovat si tím ostatní výlety po ostrově), obzvláště po Palawanu bys byl zklamaný.

0 Citovat

sorry pletu pojmy a dojmy - jasně že jsem myslel Alonu. A máš jistě i recht s tou gradací, takže končit na Palawanu.. Ještě jednou díky za připomínky, beru vše v potaz.


0 Citovat

Tak kdyz vam nevadi Alona, klidne jedte na Boracay, to bude hezci a nebudou tam prekazet lode (podobne jako v Maya Bay). Nez mit zakladnu na 1 miste je lepsi se po par dnech presunovat.

Jemnost pisku v Ande oznacil nekdo zkuseny s Filipinami na tripadvisoru jako nejlepsi z Filipin. S odlivem jsou problemy na vetsine tropickych plazi. Jiste to neni ta nej plaz na F., ale z tech snadneji dostupnych stoji za to. Nekdo preferuje mene turistu. Za opravdu krasnymi plazemi s mene turisty se musi popojet vzdy nekam dal. Na Palawanu nejsou plaze bile krome ostruvku, kam se jezdi na kratke vylety, a v El Nidu se kvuli splaskum nedoporucuje koupat na hlavni plazi.

0 Citovat

Alona vadí kvůli množství lidí, spíš před masovkama utíkám. Se základnou jsem to myslel pro Bohol a okolí, jinak s vnitrostátními přelety/přesuny v rozumném počtu +-4 počítáme.

0 Citovat

Bohol bol fajn, Alona masovka, ale tie ďalej smerom na východ od nej pohoda. Len teda keď odliv, tak to plytké. 

0 Citovat

Já byla na Filipínach v prosinci. Hodně se nám líbilo na Boholu, konkrétně Dumaluan beach, platí se tam vstupné asi 25kč  ale pláž je dlouhá a nikdo tam skoro nebyl. Připomínalo mi to trochu Maledivy :-) Nádherný výlet byl také na Chocolate Hills. 


Pak jsme byli na Cebu kvuli Kawasan falls, hezké ale že by mě to nadchlo, to opravdu zas tak ne :-) Poté jsme pokračovali trajektem na Malapascua Island, prosím pokud se chcete dopravovat lodí, dávejte hodně velký pozor...konkrétně z Malapascua Island, jsme si udělali lodí výlet na Kalanggaman Island nechali jsme se zlákat obrázky, ostrov je nádherný nikdo na něm nebydlí ale cesta lodí byla příšerná. Lodě neměli v pořádku a ještě nás tam omylem nechali. Pak se pro nás vraceli ale bylo večer a strašné vlny. Místo hodiny jsme jeli asi hodin pět a ja protože neumím plavat, tak jsem dostala málem záchvat :-D Obrazně řečeno :-D 


Cesta zpět z Malapascui, byla také šílená, protože  kvuli pár pesos, nalodili strašně lidí a lod se trochu potápěla, ale dali jsme to.  A já už lod nikdy nejdu, ponaučení :-) Takže můj dojem, Filipíny jsou překrásné ale ty lodě mají v hrozném stavu. 


Snad jsem trochu pomohla a nádhernou dovolenou :-) 
0 Citovat

Petra napsal(a):

Já byla na Filipínach v prosinci. Hodně se nám líbilo na Boholu, konkrétně Dumaluan beach, platí se tam vstupné asi 25kč  ale pláž je dlouhá a nikdo tam skoro nebyl. Připomínalo mi to trochu Maledivy :-) Nádherný výlet byl také na Chocolate Hills. 


Pak jsme byli na Cebu kvuli Kawasan falls, hezké ale že by mě to nadchlo, to opravdu zas tak ne :-) Poté jsme pokračovali trajektem na Malapascua Island, prosím pokud se chcete dopravovat lodí, dávejte hodně velký pozor...konkrétně z Malapascua Island, jsme si udělali lodí výlet na Kalanggaman Island nechali jsme se zlákat obrázky, ostrov je nádherný nikdo na něm nebydlí ale cesta lodí byla příšerná. Lodě neměli v pořádku a ještě nás tam omylem nechali. Pak se pro nás vraceli ale bylo večer a strašné vlny. Místo hodiny jsme jeli asi hodin pět a ja protože neumím plavat, tak jsem dostala málem záchvat :-D Obrazně řečeno :-D 


Cesta zpět z Malapascui, byla také šílená, protože  kvuli pár pesos, nalodili strašně lidí a lod se trochu potápěla, ale dali jsme to.  A já už lod nikdy nejdu, ponaučení :-) Takže můj dojem, Filipíny jsou překrásné ale ty lodě mají v hrozném stavu. 


Snad jsem trochu pomohla a nádhernou dovolenou :-) 


Tak to můžete být ráda, že jste to přežila. No v dnešní době neumět plavat už je trošku extrém. Ale ještě větší je letět na Filipíny a divit se, že  tam přetěžují lodě a nechat se zlákat obrázky na nějaký výlet na ostrov. To už je silná káva. Myslím, někam cestovat na základě obrázků. A platit za návštěvu pláže, to je, z mého pohledu,  vrchol všeho. No ale byla jste na Maledivách, jak jste se pochlubila, takže Vás to asi nijak nepřekvapilo.


Jinak pročítám tuto diskuzi a nestačím se divit. Kvalita pláže se tu hodnotí podle toho, jak prudce klesá moře při odlivu, jestli je tam i nějaká řasa, velikost a barva písku. A to ještě nikdo nevzpomněl přítomnost medůz atd. Vzpomněl jsem si při tom na konverzaci nějakých českých důchodců na Ko Ngai před pár lety. Byl odliv a oni sedě v restauraci a čuměli na moře a jeden říká. "Co to je v tom moři. A ten druhý na to. To bude zbytek nějaké silnice" (byl to korálový útes). 

Lamentovat nad tím, že při odlivu člověk musí daleko do moře, je podle mě úlet. Ale pro někoho, kdo je plážový povaleč a leží na pláži celý den, to je asi významná vlastnost. Pro jiného, kdo ví, kdy je příliv a kdy odliv, a jde si zaplavat jednou denně, je to naprosto nepodstatná věc.

Už jen čekám, kdy tady někdo vytasí kvalitu lehátek, slunečníků (a jejich cenu), vychlazenost piva atd.

Tím vším jsem chtěl říct, že pro někoho hraje větší roli to, jestli na té pláži téměř nikdo, nebo úplně nikdo není, nebo naopak mraky čínanů jezdících na banánu  atd, a zrnitostní složení písku, nebo jestli musí jít při odlivu 2 nebo 80 metrů, aby mohl plavat, má u prdele. Ted jsem ale úplně zapomněl, proč to vlastně píšu :)) 




0 Citovat

se nějak rozohnil. mně se jedná o fotogenické místo, na kterém pořídím na instáč další fotku orošeného místního piva s krásným pozadím. chci sledovat západy slunka s flaškou v ruce. nechci davy lidí, proto spíše mimo hlavní pláže. na spoustě pláží které jsem navštívil jsem ani nevlezl do moře. šnorchlovací výlety a koupání v bazénu (ideálně privátním) jsou mé styky s vodou. vyjma sprchy a vlastního potu.  příliv je 2x za 24 hodin. jak si pročítám cestopisy, tak vidím že spousta cestovatelů měla prakticky identický itinerář, který jsem zhruba namyslel a mylně považoval za velmi originální (asi jen proto, že vynechám Luzon a Boracay).

0 Citovat

No o tebe strach nemám. A mezi námi. Dostupnost piva a nejlépe vychlazeného je velmi důležitá. Co si budeme povídat :)) Ono moc originálního vymyslet nejde, pokud se nechceš vzdát určitého komfortu. S tím instáčem jsi mě maličko překvapil, pokud je to myšleno vážně :) Na sledování západu slunce s flaškou piva ale není absolutně nic špatného. Právě naopak :)

0 Citovat

každý mámě nějakou úchylku, prostě kam dojedu vyfotím orošené místní pivo, ke kterému poskládám figurky Mr.Burnse a Homera Simpsona. Vídeň letiště a Doha letiště na fotografiích. Jasně, corona je z mexika, ale když jsem tam nic jiného nenašel, hoši katarští pivko nevaří. naštěstí teda asi


2016-10-21-09-52-44.jpg
2016-10-21-19-34-50.jpg

0 Citovat

Link na insta profil? :-D 


Nechceš tu potom nahodit tu finální verzi itineráře? Mám Filipíny jako jednu z možností pro příští rok. Už tu padlo spoustu tipů, které si chci blíže projít. 

0 Citovat

no vzhledem k tomu že letíme v únoru, tak finální verze chvilku potrvá. Ale bude dosti podobná itinerářům na netu.

Kolik je potřeba času na přestup v Manile? Já si (ano, blbec) koupil let za 1:55 od příletu do Manily , ale jak čtu TA, tak Manila je chatické letiště a není problém zákys 2 hodiny na imigračním. Vytvednout bágl, přesunout se mezi termínály, odbavit bágl. Když si koupím další letenku, kolik času si mám dát mezi lety?
0 Citovat

na imigracke asi tolko nezkysnes, zalezi skor od tych presunov medzi terminalmi.

0