Ahoj:) Je tady někdo kdo by mi poradil s planem do Miami?  .

Miami v říjnu

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

15 reakcí

Ahoj:)
Je tady někdo kdo by mi poradil s planem do Miami? smiley chystáme se tam říjnu poprvé a moc bych přivítala jakékoliv tipy které oblasti stojí zato a které naopak nikoliv. Jediné co je v mém podvědomí je Miami beach, jak už to tak ale bývá občas jsou daleko hezčí místa ta ne tolik turisticky známá. Případně přivítám jakýkoli tip na dobrý a ne moc drahý hotel kdekoliv u pláže nebo na zajímavém místě. Chystáme se půjčit si auto takže bychom byli mobilní na případné výlety. Děkuji moc za rady a tipy
Jana

0

No urcite bych ti poradil jet tam pozdeji nez v rijnu, vzhledem k pocasi (a hurikanove sezone)..

Auto je super na celou Floridu krome Miami beach, kde parkovani zacina na $35, coz casto prevysuje castku za denni pronajem.. smiley Otazka je jaky mate rozpocet - to je podle me na planovani vyletu na Floridu to hlavni.. Velkou vyhodou rijnoveho vyletu jsou velmi priznive ceny za ubytko - casto az se 70% slevou oproti hlavni sezone.. Kdyztak mi pisni do PM co vas konkretne zajima (plaze, parky, potapeni) urcite ti muzu dat nejaky tipy..

0 Citovat

Dost jsi me tim hurikanem vydesil - máte někdo zkušenost s Miami v tomto období??

0 Citovat

Co jste za typ lidí? Kdybych jel znovu určitě bych nevynechal cruise aspoň na tři dny. Na Miami bych si moc času už nenechával a spíš bych jel do parků v Orlandu a na Keys, určitě jeden den do everglades a jeden den na Kennedy space center. Ale zaleží co vas baví, jde to taky celé proležet na pláži a taky vám bude fajn smiley

0 Citovat

Děkuji za odpověď:)
Asi jsem to měla lépe specifikovat. Jsme mladý manželský pár, takže bychom určitě rádi něco viděli. O Cruise plavbách jsem hodně uvažovala ale teď se trochu bojím se kvuli těm hurikánum něco dopředu kupovat, co si o tom myslíte? Případně mohu se zeptat kde je nejlepší to koupit? Dívala jsem se na expedia...
Uvažujeme o půjčení auta takže pak by přicházelo v úvahu navštívit například národní parky co jste vyjmenoval to mě vůbec nenapadlo:) jdu se na to podívat na internetu.
Díky

0 Citovat

V orlandu jste myslel ten velký zábavní park? Vypadá to výborně:)! A na tom keys je zajímavé co, prosim? everglades bych navštívila strašně ráda ale vzorem tomu že tam budeme v říjnu si myslím že tam bude dosti pršet a hlavně spousty komárů (ZIKA? :/) takže trochu váhám...

0 Citovat

do Miami se jezdí jako kamkoliv jinam po celý rok.

do USA auto určitě a neomezoval bych se jen na Miami - za prohlídku určitě stojí např. New Orleans.
Záleží co tě zajímá, kolik máš času a jak vyjde počasí (parky, muzea, nakupování, koupání, jídlo, kluby, fet, ad.).
Nevím co tady čekáš za moudra - přečti si pár cestopisů z Floridy, recenze, udělej seznam co tě vlastně zajímá, stejně vše nestihneš.

0 Citovat

Tak je to fórum jao každé jiné všichni se tady na něco ptáme. Samozřejmě že hledám jinde:)) možná jsem měla otázku lépe specifikovat. Parky mě určitě zajímají, takže jakékoliv konkrétní informace, které stojí za to a které ne uvítám! Budeme tam jenom týden smiley

0 Citovat

V Miami kromě Miami Beach doporučuju určitě Wynwood Art District (street artová čtvrť) Key Biscayne (Pěkný ostrov spojený dlouhým mostem s centrem Miami, fajn na výlet na kole) Rozhodně alespoň dva dny výlet na Key West z Miami asi 4-5 hod autem. Hokej podivat se na Panthers, stadion je BB&T Center na sever od Miami asi 40km ve Fort Lauderdale hned vedle je obrovskej obchoďák Sawgrass Mills. Dále v Miami doporučuji ubytovani přes Airbnb, protože je tam hodně nabídek a také levnější než třeba přes Booking. Veřejná doprava je v téhle části USA hodně dobrá, takže auto ani nepotřebujete (samozřejmě je to pohodlnější a ty ceny za pronájem jsou přijatelný). West Palm Beach asi 60 km od Miami kde není tolik lidí a jsou tam fajn pláže. Potom Everglades na Aligátory jeden den. Jestli se vám chce zajíždět do Orlanda, nebo Kennedy Space Center může to být taky zajímavý, ale nebyl jsem tam smiley Snad vám to pomůže. Jinak v Miami je pravidlem čím víc jste na východ tak tím víc jsou ulice nebezpečnější (ghetta) takže bych nedoporučoval zastavovat auto ve čtvrti, kde jste jediný bílý.

0 Citovat

Jinak zimní období na Floridě je fajn není takový vedro a neboj se že bude oceán studenej

0 Citovat

nevykejme si pls smiley

cruise jsme řešili jen tak mimochodem a nakonec to bylo to nejlepší z celého výletu na Floridu. Parky v Orlandu nás taky dostaly více než sme čekali

0 Citovat

Já teda osobně bych Keys klidně i vynechal, hezky se vykoupat dá i jinde a pokud nechceš jet x desítek mil jen kvůli fotce u nejjižnějšího bodu kontinentálního USA tak tam nic moc není. Pokud jste aspoň trochu fanoušci techniky, tak Kennedy Space Center vřele doporučuju, pro mě nej z celé Floridy spolu s Everglades.
Jinak teda moc nechápu padrina a jeho doporučení New Orleans, což je Luisiana a je to asi 1400 km od Miami, to je jako říct, že když jedeš do Prahy, ať se neomezuješ jen na ni, ale zajedeš si i do Stockholmu smiley

0 Citovat

smiley))) strašně moc děkuju, ne to zítra všechno projedu na netu...
Popravdě nejvíce mě doposud lákalo Everglades a cruise vylet, ale jelikož mame letenku na polovinu října, obojího se bojím kuli počasí...:/ vytvořit na lodi někde za hurikánu nebo deště Si nechci ani představovat a určitě se to musí zakoupit dosti dopředu... No a Everglades je už tak známé komáry, natož při období
dešťů? Nebo myslíte že to není zas tak strašné?
Key Biscaine zní moc dobře! smiley

0 Citovat

ani by mě nenapadlo se tohodle obávat smiley

0 Citovat

No mě také ne, ale četla jsem to už na dvou fórech, že jsou zde nálety obrovských hejn komárů zvlášť v destivych měsících, že to může být velmi nepříjemné. A vzhledem k nemocem které zrovna v této oblasti komáři přenášejí, jsem si říkala že to možná není úplně nejlepší nápad :/ ale jak říkám původně to pro mě bylo jedna co by chtěla navštívit

0 Citovat

No komáři jsou často v everglades a když si koupíte repelent na ten jeden den tak se to dá přežít. Jinak s těma ghettama jsem se koukám upsal a mělo to být čím víc jste na západ, tak tím je to město nebezpečněší smiley A Keys bych nevynechával, vede tam hezká silnice přes celý ostrovy a na Key Westu ty typický starý americký domy jsou taky zase něco jinýho než uvidíš třeba v Miami plus výlet na Dry Tortugas lodí by se neměl taky vynechat smiley Ale jestli tam budete jen týden, tak na Keys by vám mohl stačit i jeden den.

0
15 reakcí