Zdravím, chystám se do Dubaje a mela bych pár otázek. Budu ráda za jakoukoli radu nebo tip, díky. 1.do Dubaje jedu na týden a samozrejmne bych toho ráda stihla co nejvíc. Na internetu už jsem se tak trochu divala co chci vidět, ale stejne bych ráda ještě nějaké tipy a rady. Rozhodně si nechci nechat ujít nejvyšší budovu světa, fontánu a tržnici. Slyšela sem že těch tržnic je tam ale více a jsou rozdělený podle toho, co se na nich nachází. Která podle vás je nejlepší? Jdá se na nich dobře smlouvat? Dále jsme slyšela že většinu atrakcí je lepší rezervovat dopředu na internetu kvůli ceně. Poradíte mi kde prosím? Například kdybych chtěla rezervovat návštěvu v Burdž Chalífa. Ale tak všeobecně, jestli je nějaká stránka, kde si mužů rezervovat atrakce, restaurace,.. dopředu. 2. Dále bych se ráda zeptala na oblečení. Jedu začátkem června a teplota v Dubaji by měla být okolo 35. Rozhodně se mě nechtějí nosit trička s rukávem nebo delší kraťase. Neříkám že muj styl je "výstřih ke kolenám, břicho a zadek venku" ale 3/4 taky nenosím. Myslite že by to mohl být problém? Kupovat oblečení na týden se mě nechce, ale nic co by mě zakrývalo kolena nebo ramena nemám (jo, zimni bundu) a upřímně do toho počasí by se mě nic takový ani nosit nechtělo. A v případě návštěvy mešity mi nějaký šátek půjčí, že? 3. No a jak je to v Dubaji s bezpečností? Je mi 21 a rozhodně nevypadam jako nějaká ranařka, která se ubrání. Jedu s mamkou, takže samotný dvě holky. Přes den ani takovej strach nemám, ale nocí se celkem bojím. Určíte večer si budeme chtít zajít někam na drink (ano, jsem smířená ze to bude nealko) a je celkem mozny ze se budeme chtít na hotel vrátit někdy pozdě v noci. Myslite že je to v pohodě nebo si máme raději ten noční drink odpustit? Klidně jestli budete mit nějaké další rady, tak uvítám, diky moc za odpovědi .

Dubaj - tipy a rady

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

Zdravím, chystám se do Dubaje a mela bych pár otázek. Budu ráda za jakoukoli radu nebo tip, díky.

1.do Dubaje jedu na týden a samozrejmne bych toho ráda stihla co nejvíc. Na internetu už jsem se tak trochu divala co chci vidět, ale stejne bych ráda ještě nějaké tipy a rady. Rozhodně si nechci nechat ujít nejvyšší budovu světa, fontánu a tržnici. Slyšela sem že těch tržnic je tam ale více a jsou rozdělený podle toho, co se na nich nachází. Která podle vás je nejlepší? Jdá se na nich dobře smlouvat? Dále jsme slyšela že většinu atrakcí je lepší rezervovat dopředu na internetu kvůli ceně. Poradíte mi kde prosím? Například kdybych chtěla rezervovat návštěvu v Burdž Chalífa. Ale tak všeobecně, jestli je nějaká stránka, kde si mužů rezervovat atrakce, restaurace,.. dopředu.

2. Dále bych se ráda zeptala na oblečení. Jedu začátkem června a teplota v Dubaji by měla být okolo 35. Rozhodně se mě nechtějí nosit trička s rukávem nebo delší kraťase. Neříkám že muj styl je "výstřih ke kolenám, břicho a zadek venku" ale 3/4 taky nenosím. Myslite že by to mohl být problém? Kupovat oblečení na týden se mě nechce, ale nic co by mě zakrývalo kolena nebo ramena nemám (jo, zimni bundu) a upřímně do toho počasí by se mě nic takový ani nosit nechtělo. A v případě návštěvy mešity mi nějaký šátek půjčí, že?

3. No a jak je to v Dubaji s bezpečností? Je mi 21 a rozhodně nevypadam jako nějaká ranařka, která se ubrání. Jedu s mamkou, takže samotný dvě holky. Přes den ani takovej strach nemám, ale nocí se celkem bojím. Určíte večer si budeme chtít zajít někam na drink (ano, jsem smířená ze to bude nealko) a je celkem mozny ze se budeme chtít na hotel vrátit někdy pozdě v noci. Myslite že je to v pohodě nebo si máme raději ten noční drink odpustit?

Klidně jestli budete mit nějaké další rady, tak uvítám, diky moc za odpovědi

0

myslim ze nejen me doporuceni zni- rychle kup nejake letenky z dxb nekam dal na vychod a z dubaje udelej jen tranzit smiley

0 Citovat

Před 14ti dny jsme se vrátili z Dubaje a buďte s matkou v pohodě. Bezpečno tam je.
Oblečení NIKDO neřeší. Když Vám nekoukají tanga ze sukně tak můžete všude. Do mešitý stejně jako nemuslim máte vstup zakázán, kromně Jumeirah Mosque, kde je pořádáno tour pro turisty a šátek Vám půjčí.
Budete si užívat cestu v metru ve vagonu pouze pro ženy. V 11PM mi cesta připadala bezpečná, ale možná je to tím že s 1,9m jsem byl o hlavu větší než všichni Indove co jeli ve vagonu se mnou smiley Nezapomeňte porovnat Dubajské metro 6let po otevření s novými stanicemi metra v Praze, které již týden po otevření meli "výzdobu" TAGami a maluvkami.

Plno restauraci a baru ma licenci na prodej alkoholu, takže ani drink nebude problém, ale připravte se, že ceny nejsou jako v ČR. Restaurace mi celkově připadali o hodně dražší než třeba v USA. Ale plno kravaťáků z Evropy, kteří jsou v Dubaji královsky placeni, to neřeší. Takže do lepších restauraci určitě doporučuji rezervaci dopředu.

Burj Khalifa - za 130AED jsme koupili Fast Track Ticket na Grouponu a mohu jen doporučit. Cena stejná jako na místě za normalní vstupenku, ale nemusíte čekat ve frontě ani nahoro a ani dolu. Plus bonus kafe a zákusek na závěr prohlídky.

0 Citovat

Tak já s prvními dvěma příspěvky nemůžu souhlasit! Dubaj je krásné místo a určitě si ho s maminkou žijete. Já jsem se tam cítila bezpečně ale jezdím s manželem takže to možná bude tím. Každopádně co se oblečení týká a rozhodně není problém! Dubaj žije turistickým ruchem a také se tomu plně přizpůsobil. Pokud se nechystáte chodit v plavkách nakupovat atpod. Rozhodně můžete nosit mini kraťasy a tílka:)

0 Citovat

V tomhle souhlasím s Petr76. Byla jsem tam v červenci 2015 na dva dny, ale hledala jsem si spousty článků ohledně oblékání v Dubaji. Dočetla jsem se to, co píše i tomasjedno - NIKDO to neřeší, v dubaji chodím jen v minikraťáskách a nikomu to nevadí... Zvolila jsem tedy šaty, upřímně i v nich mi bylo vedro, protože teplota o půlnoci dosahovala 40stupňů a přes den to bylo ještě horší. Bohužel jsem se setkala s velkou nevolí místních, a to i například v Dubai Mallu - jedno z největších obchodních center. Když na tebe někdo blbě kouká, připadáš si dejme tomu nekomfortně, avšak na mě i někteří pokřikovali a věř, že příjemné to nebylo. Jen pro představu - nebyly to šaty, jenž by začínaly v úrovni pod hrudí a končily těsně nad pozadím. Prostě obyčejné šaty sahající nad kolena s tenkými ramínky. Měla jsem s sebou takový velký šátek, který nosím na pláž a i zde jsem měla v plánu vytáhnout ho až na pláži. Bohužel jsem ho měla na sobě celý den smiley
A věřím, že spousta lidí ti povypráví o jejich dnech v Dubaji a potvrdí ti, že je to každému jedno a že tam byli v sukýnkách a kraťáskách, bohužel mně se to nepotvrdilo smiley
Jinak zabookovat si lístky na Burj Khalífu můžeš zkusit tady http://www.burjkhalifa.ae/en/ za 125 AED
A "tržnic" je tam opravdu spousta. Je to jedna velká čtvrť a každá ulice je poseta stánky, obchůdky atd smiley Mně se nejvíc líbil trh s kořením.
Také dopoučuji dát si v této staré části Dubaje shawarmu. Nejen že je výborná, ale uvidíte i tu druhou tvář, že Dubaj není jen celá ze zlata s nejvyššíma budovama na světě, ale nám to například servírovali na ulici, kde nás posadili na malé plastové židličky a stůl nám vytvořili z papírové krabice.
A o bezpečnost bych se nebála smiley

0 Citovat

Kup si na Grouponu za 150,- AED pro 2, odjezd je okolo 14:30 od Spinneys u Burjuman Center, příjezd byl někdy pře 22. hod. Měl jsem pochybnosti, ale nakonec jsme se shodli, že se nám to dospělým i dětem líbilo. Víc peněz bych za to nedával:-)

0 Citovat

Na Burj Khalifa stačí koupit lístky pár dní předem. Když se tam podívám třeba teď, tak na zítra se dají koupit ještě lístky bez problémů.

0 Citovat

Odjezd okolo 14:30 a příjezd okolo 22:00? What? Co se tam bude 7,5 hodiny dělat?

Jinak díky za rady a klidně pokud vás ještě něco napadá, napište mi. Pořád to tady kontroluju smiley smiley

0 Citovat

Tak jsem trochu zmatená. Ale asi je to o náhodě. Když tak to můžu vyřešit že koupím nějakej lehoučkej šátek, kterým si zakryju alespoň ruce. Rozhodně kupovat další letenku a pokračovat někam nebudu a to z důvodu financí. Já platím letenku a hotel a mamka atrakce a jídlo. Tak tak sem se do mýho rozpočtu vešla smiley

Jinak klidně ještě můžete poradit co navštívit, jaké jídlo ochutnat, kdo byl v Dubaji tak třeba i nějakou restauraci doporučit. Někde na internetu jsem četla že jsou po Dubaji nějaké menší restaurace, kde jído dostanu do deseti mističek a nezaplatím víc jak 50 Kč v přepočtu. Tak jestli někdo ví, kde mužů hledat.

Díky

0 Citovat

Oni ti arabové mají nějaký důvod, proč ženy chodí zahalené, proč mají oddělené části pro ženy v dopravních prostředcích... Pak přijedou sem a dějou se věci, jako na Silvestra v německu, je potřeba je vzdělávat, jak to funguje tady... Tak aby jste se kvůli oblečení zbytečně nedostali do nějakých nepříjemných situací! A rovněž tím moc nepřispějete ke své bezpečnosti!

Trhu říkají Souk. Dejte si Dubai Souk do googlu a najdete je všechny. Takové ty klasické tržnice jsou ve staré části města kolem Creeku a jsou rozdělené podle druhu boží (textile souk, gold souk, spice souk), dá se to obejít pěšky v podstatě při jedné návětěvě, přes creek se přeplavíte na Abře. Smlouvat se dá, ale co do Dubaje ve velkém jezdí majetní rusové, tak už to není ono.

Před pár lety jsem byl v restauraci Local House na velbloudí burger. Jak se ale teď dívám, nemá poslední dobou úplně nejlepší hodnocení... Celkem levně se můžete najíst v různých malých pouličních restauracích. Osobně si myslím že restaurace, kde by bylo potřeba dělat rezervaci předem, budou spíše mimo váš rozpočet. Služby (a tím i restaurace) jsou v Dubaji poměrně drahé. Např. v supermarketu koupíte plechovku coly za 1AED, v shopu kde se zastavuje desert safaari (turisti si pití nevzali a mají žízeň, tak ať platí!) třeba 5AED a když jsem si stejnou plechovku objednal k jídlu na foodcourtu v nákupním centru (mj. pár kroků od supermarketu), stála 12AED (takže 1200% přirážka za otevření plechovky a zastrčení brčka do ní).

Určitě bych doporučil deser sfari - vyzvednou vás na hotelu, terénním autem zavezou do pouště kde vás povozí po dunách, potom vás zavezou do campu v poušti kde je večeře, můžete si dát sishku, povozit se na velbloudovi nebo čtyčkolkách (toto bývá za příplatek), kouknout na vystoupení tanečníků (podle mě to celkem stojí za vidění) a někdy za tmy vás zase dovezou zpátky do hotelu. Existují i různé další varianty safari s přespáním v poušti...

0 Citovat

Tak minimálně hodinu jedeš tam a hodinu zpět, nezapomeň, že jedeš z centra Dubaje do pořádné pouště. Cestou zastávka 30 minut u obchodu se superextra předraženým harampádím a potravinami. Jízda v Landcruiserech po poušti, která není logisticky jednoduchá, protože těch lidí tam je plno, no a pak nějaké jídlo, taneční představení, relax, vlastní program, jízda na velbloudech, čtyřkolkách atd. Jak jsem psal, byl jsem skeptik a byla to akce kvůli dětem, ale nakonec ok:-)

0 Citovat

Nie je desert safari ako desert safari... Tie na groupone sú skupinové - od Spiney´s vás vezie autobus /veľké skupiny a je to taká masovka 200-300 ľudí v kempe, kde sa viacero agentúr stretne v jednom veľkom kempe ako v cirkuse, povozia ťa 10 min v dunách na džípe/, sú ale aj iné, individuálne, s vlastnými kempami a celkom iným púštnym zážitkom - pozri na tripadvisore...podľa mňa to naozajstné safari začína na 250 -300 AED/osoba. Na stravovanie je najlepšie mrknúť sa na zomato- https://www.zomato.com/sk/dubai a hľadať reštaurácie BLÍZKO ubytovania, dá sa to rôzne filtrovať, tu je veľmi výhodný pre fine dinning i groupon.ae s ponukami večerí v 4* a 5* reštauráciach v cene 2 za 1
Na safari odporúčam operátora Platinum heritage, a z grouponu reštaurácie Pachanga, Marriot, Pullman a Melia, prípadne večeru na dhow cruise v Dubai creeku. Odporúčam, čo som absolvoval

0 Citovat

Pro mě bylo i 150,- AED pro 2 lidi moc (v duchu názvu tohoto serveru) smiley Víc bych za to rozhodně nedával, myslím, že peníze se v Dubaji dají pustit rozumněji. Je to úhel pohledu, jídlo v takové La Petite Maison bude zřejmě lepší než restaurace nabízené na Groupon. Ale také dražší a otázka je o kolik lepší, koho to osloví atd.

0 Citovat

ale Deira je uplne v pohode, podla mna najlepsie miesto na ubytovanie v dubaji, kedze hotely tam maju ako tak dobre ceny (napr. Comfort Inn Deira), metro je vsade naokolo, vela roznych malych restuaracii, dubai creek za rohom a pod. A Dubaj je tak dlhy, ze tak ci tak budes potrebovat sa presuvat, kedze vsetko je od seba daleko.

0 Citovat

Miesta, kde sa dá ako tak fungovať pešo sú práve Deira, Al Karama okolo Dubai creek, prípadne Dubai Marina s peknou promenádou, inak všade -aj pár blokov to je už na taxi, či metro.Pešo sa v Dubaji jednoducho nechodí. Pár blokov od Palmy nie je žiadne centrum - to Dubai ani nemá - v podstate všade to budete mať ďaleko - pozrite sa, či vám tam aspoň chodí okolo hotela električka.
Link na Zomato som vám poslal nie pre luxusné reštaurácie, ale skôr pre tie nenápadné ale výborné menšie /odporúčam iránske/

0 Citovat

Jo dubaj nemá centrum a je mě jasný že všude budeme cestovat metrem nebo taxi. Ještě spis tak hledám, nic rezervováno nemám. Hlavně hledám hotel par minut od metra.

0 Citovat

tak to ta Deira, tam sa krizuju dve linky a okolo Union Station je tych hotelov za rozumnu cenu dost.. ako som spominal tak mne sa osvedcil Comfort Inn Deira.

0 Citovat

Comfort Inn je dobrá voľba, prípadne sa mrknite na vlani otvorený Orchid Vue Hotel, ale ak chcete denne na pláž, berte hotel s free shuttle na pláž. Ak ešte nemáte vybratý hotel, pre Dubai je perfektný vyhľadávač asiatravel.com, niekedy sa tam dá nájsť super cena rádove nižšia oproti iným vyhľadávačom - býval som cez nich v Hawthorn suites by Wydham v Marine za 60€/noc v top sezóne

0 Citovat

Doporučuji Citymax hotel Bur Dubai, jezdí několik free shuttle busů nejen na pláž, ale i do obchodních center. 10 minut od metra pěšky.

0 Citovat

Za mě můžu doporučit Landmark Riqqa Hotel. Bydlel jsem tam minulý týden a spokojenost.

0 Citovat

Já bych s tím oblečením zbytečně neriskovala. Bydleli jsme v Deiře a pocit bezpečí jsem tedy v noci rozhodně neměla. Ve dne a v centru je to naopak na pohodu. Pěkná vyjížďka je na palmu místní jednokolejkou.. příjemný výlet se super výhledy.. ze souqů doporučuji spice souq, kde se smlouvat dá, gold souq je spis s kamennými obchody... záleží, co chcete kupovat. Většinu zboží najdete levněji mimo souq. Doporučuji rybí trh, kde je i malé rybářské muzeum. V Dubaji jsme byli v listopadu, pokud by ses chtěla mrknout na nějakou inspiraci: http://cestacek.webnode.cz/sae-filipiny-11-20152/
Pokud jedete na týden rozhodně doporučuji Abu Dhabi!

0 Citovat

Já nějak luxusní restaurace nehledám. Spis naopak mam rada menší v rodinném duchu. V živote sem navštívila par luxusních restaurací a nakonec sem se šla dojest do fastfoodu smiley

Našla sem hotel přímo v centru města, pár bloků od palmy, tak tam by to s tou bezpečnosti melo byt v noci trochu lepší ne? Divám se na mapy, že přece jenom Deira je trochu dál.

Jinak na trhu nic kupovat nechceme, jenom kouknout a když tak koupit nějaký suvenýr domu. Nevím přesně co bych na rybím trhu dělala, jestliže se tam ale nenachazeji menší pouliční restaurace s rybími ochutnávkami, ktere neprošlo miluju

Jinak, potrebuju rezervaci na palmu nebo se tam dostanu kdykoli? Ráda bych se taky podívala do hotelu the atlantis palm. Potřebuju tam rezervaci? Je tam aquarium, ktere bych ráda viděla. Taktéž bych ráda viděla fontánu. Na tu je nejlepší jít večer asi že? Odkud je nejlepší výhled? Potřebuju tam taky rezervaci?

0 Citovat

Hlavně hledám hotel, kde je v okolí hodně barů, restaurací a obchodů a hlavně metro. Divala jsem se na ten Comfort Inn. Můžeš mi o něm napsat trochu víc? Blízko metra je, snídaně se dá dokoupit celkem levně,.. jak je to tam s čistotou? Hluk? Výhled? Noční život?

Ještě se divám na hotel Ramada. Metro blízko, recenze jsou z většiny pozitivní, mate někdo zkušenosti s okolím?

0 Citovat

v Ramada Deira som byval, metro je hned pred budovou spolu s jednym fastfoodom a potravinami. Cez cestu je tusim nakupne stredisko a o krizovatku dalej velky Carrefour. Okolie je take kludnejsie, do tej rusnej deiry s obchodmi na kazdom kroku je to pesi tak 10 minut.

0 Citovat

No neviem ci prave Dubaj je prava destinacia na bary, ak nechce clovek skrachovat smiley
toto je zaujimave citanie:
https://www.reddit.com/r/dubai/comments ... t_for_god/

Ako pit v Dubaji nejaky stupidny Heineken za 6 euro ... dakujem smiley

0