Zdravím, chystám se do Dubaje a mela bych pár otázek. Budu ráda za jakoukoli radu nebo tip, díky. 1.do Dubaje jedu na týden a samozrejmne bych toho ráda stihla co nejvíc. Na internetu už jsem se tak trochu divala co chci vidět, ale stejne bych ráda ještě nějaké tipy a rady. Rozhodně si nechci nechat ujít nejvyšší budovu světa, fontánu a tržnici. Slyšela sem že těch tržnic je tam ale více a jsou rozdělený podle toho, co se na nich nachází. Která podle vás je nejlepší? Jdá se na nich dobře smlouvat? Dále jsme slyšela že většinu atrakcí je lepší rezervovat dopředu na internetu kvůli ceně. Poradíte mi kde prosím? Například kdybych chtěla rezervovat návštěvu v Burdž Chalífa. Ale tak všeobecně, jestli je nějaká stránka, kde si mužů rezervovat atrakce, restaurace,.. dopředu. 2. Dále bych se ráda zeptala na oblečení. Jedu začátkem června a teplota v Dubaji by měla být okolo 35. Rozhodně se mě nechtějí nosit trička s rukávem nebo delší kraťase. Neříkám že muj styl je "výstřih ke kolenám, břicho a zadek venku" ale 3/4 taky nenosím. Myslite že by to mohl být problém? Kupovat oblečení na týden se mě nechce, ale nic co by mě zakrývalo kolena nebo ramena nemám (jo, zimni bundu) a upřímně do toho počasí by se mě nic takový ani nosit nechtělo. A v případě návštěvy mešity mi nějaký šátek půjčí, že? 3. No a jak je to v Dubaji s bezpečností? Je mi 21 a rozhodně nevypadam jako nějaká ranařka, která se ubrání. Jedu s mamkou, takže samotný dvě holky. Přes den ani takovej strach nemám, ale nocí se celkem bojím. Určíte večer si budeme chtít zajít někam na drink (ano, jsem smířená ze to bude nealko) a je celkem mozny ze se budeme chtít na hotel vrátit někdy pozdě v noci. Myslite že je to v pohodě nebo si máme raději ten noční drink odpustit? Klidně jestli budete mit nějaké další rady, tak uvítám, diky moc za odpovědi .

Dubaj - tipy a rady

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

A třeba ruská, indická nebo filipínská piva za polovic, nějaká i 2,- AED... Navíc časté akce 2 za cenu jedné, láhev kořalky a k tomu balení piva atd... Jezdili jsem tam z pláže Hilton Spa každou chvíli.  Za cenu 1 točeného tady byla igelitka s ledem plná piv a nealka i s taxi:-)

0 Citovat

Koukám, že tam mají 24x Carlsberg za 88 AED, to není špatný... :-)

0 Citovat

Třeba, nebo lépe https://centaurusint.net/index.php  ten je lépe situován v centru, poblíž Hiltonů a Double Tree a mají tam do 24h:-)

 
0 Citovat

cali: máš na mysli tohle ? http://www.alhamracellar.com/


Ikdyž myslím si, že zásoby co si přivezu s sebou by měly být dostačující... :-)

0 Citovat

Já to nějak zvládnu, i když nasucho se špatně dělá revoluce a mám v plánu tam protestovat proti konzumu a materialismu.

Budu mít auto - RAK mám v plánu, ale až ve druhé půli pobytu.

0 Citovat

Není problém se spojit s nějakým Čechem nebo cizincem, co má kartu třeba do African+Eastern, na internetu chlast nakoupit a ať to s nějakou předá:-) Případně obětovat 50,- AED a zajet si busem do RAK, tam alcohol store je a chlastu tam mají co do výběru i množství požehnaně.

0 Citovat

V to doufám, ale opět mi posunuli let o dalších 15 minut, tak ten těsný přestup bude ještě těsnější a možná nestihnu duty free...to bych jim tam pak asi vypila lékárnu jako jeden borec tady.

0 Citovat

V tomto prípade som rád za UIA. Liter vodky za 5 euro v duty free na KBP vystačí nachvíľu v Dubaji :))

0 Citovat

Legálně se dají dovézt 4l něčeho ostřejšího na osobu, to by mohlo být dostačující...


https://www.dubaicustoms.gov.ae/...Items.aspx


Případně se na hotelu zeptat, čím umývají okna... :-)

0 Citovat

Ceny v barech jsou na urovni centra Prahy nebo bezneho zapadniho velkomesta. Pivo 20-50 AED podle urovne podniku, koktely/panaky podobne. Ale vsude mají happy hour, ktere ty ceny vyrazne zlepsuji. Kup si flasku v duty free na letisti (mozne i po priletu), to by ti snad mohlo stacit.


Velky parkovací dům je kousek od Gold Souq, pak tam jsou parkovaci domy provozovane RTA nebo normalni parkoviste skoro vsude, ale tam se plati 5 AED za hodinu. Pokud nechceš platit, tak to bude horsi, protoze tam jsou vsude zony, podobne jako v Praze, free parking je omezen treba na hodinu u mesit nebo nemocnic. Skoro bych ti doporucil prebookovat na hotel s parkovanim.

0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):


Nemáte někdo tip na parkování v Deiře přes noc - mám hotel bez parkingu a tip na stránky, kde koupit vstupenky na atrakce - na internetu je jich mraky, ale mám obavy aby něco z toho nebylo fake.



Zcela chápu tvůj komentář Nádo. Největší diskuze se vždycky strhne u destinací jako je tato nad tím, kde koupit kupony na Disneylend v poušti.  Co už.

0 Citovat

Právě jsem zjistila, že není v Dubaji ani Abú Dhabí běžně dostupný alkohol v prodejní síti. Prý potřebuju nějaké speciální povolení ambasády že nejsem muslimka, což tedy nejsem - já jsem neznaboh. Dá se prý sehnat jen v barech a to za velmi vysoké ceny, což při mé spotřebě asi nepokryje ani kontokorent - bez panáka Stoličné do každé nohy ráno se budu třást celý den.

Nemáte někdo tip na parkování v Deiře přes noc - mám hotel bez parkingu a tip na stránky, kde koupit vstupenky na atrakce - na internetu je jich mraky, ale mám obavy aby něco z toho nebylo fake.


0 Citovat

Na druhou stranu FD i EK jsou temer porad z PRG prebookovany, takze cenu dolu nic netlaci. Ale i tak me sokovalo zdrazeni skoro o 100% za posledni rok. A kam zmizel QS? Jejich nabidku mi azair nevyjel, drive ano.

0 Citovat

By to chcelo vidieť štatistiku, koľko pasažierov s FlyDubai v DXB len tranzituje. Myslím, že z našich končín to je väčšina. Pri tej ich cenovej politike na letoch iba do Dubaja, by len hardcore lowcost fanúšik dal prednosť pred konkurenciou

0 Citovat

Nemyslel som to na teba :) skôr také všeobecné zamyslenie, že ak flydubai predáva lety za 500 eur a emirates za takmer 600, tak zrejme to ľudia za také peniaze aj naozaj kupujú, inak by to buď zlacnili alebo zrušili.

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Osobne nerozumiem, kto si preboha kúpi let s flydubai v B737, bez akéhokoľvek občerstvenia a palubného servisu / zábavy, s príletom na biedny Terminál 2 bez možnosti normálnej dopravy... a síce aspoň s jedným odbaveným zavadlom... za 500,- Eur za spiatočku.

Hlavne v kontexte toho, že za takú cenu sa dá pravideľne dostať prakticky kamkoľvek na planéte, snáď okrem Austrálie, NZ, Havaja a nejakých menej zaujímavých destinácií bez konkurencie.

za a) kupovat to nehodlam, jen chci vedet vyhodnost letenky za 1600 s Ukrajincema

b) dubaj chci prolitnout, beru to jako tranzit do Omanu

0 Citovat

Osobne nerozumiem, kto si preboha kúpi let s flydubai v B737, bez akéhokoľvek občerstvenia a palubného servisu / zábavy, s príletom na biedny Terminál 2 bez možnosti normálnej dopravy... a síce aspoň s jedným odbaveným zavadlom... za 500,- Eur za spiatočku.

Hlavne v kontexte toho, že za takú cenu sa dá pravideľne dostať prakticky kamkoľvek na planéte, snáď okrem Austrálie, NZ, Havaja a nejakých menej zaujímavých destinácií bez konkurencie.

0 Citovat

Ahoj, zda se mi to nebo sly ceny prg-dxb za posledni mesice drasticky nahoru? Mel jsem zafixovane ceny stabilne kolem 6700czk (smartwings+flydubai). Ted koukam na cely rok a z prg ceny okolo 500eur a vys....

0 Citovat

Ono se furt neco nekde stavi... znas to. Ale vedle Burj al Arab uz je to vsechno dobre, vcetne budky s plavcikem, Jumeirah beach residence uz preplacali stankama, ale zase... aspon pozadi mrakodrapu, ted to tam vsude cely umelecky posprejovali(budovy), restauraci plno... Abu Dhabi nemam pod kontrolou, tam se ted taky dela novej water canal.... Dubaj nema cenu moc detailne studovat na internetu. Veci 3 mesice stare uz muzou byt jinak... Ale plaze v Dubaji uz dobry. Ted. Nikdo nikdy nevi, co zase budou vylepsovat... Pridelali i solarni stanice na dobijeni telefonu, nenasla jsem vsak usb koncovku, ktera by jeste fungovala smiley. A wifi to taky nedavalo... treba jim to vyjde priste

0 Citovat

tak super odkaz, dik smiley ja si JBR pamatam este z konca roku 2015, to sa mi zda ze bolo stavenisko, pri Burj Dubai super a teraz 2017 sme uz boli len na Mamzar.
Este davam do pzoornosti Corniche v Abu Dhabi, to tiez nevyzeralo na zle kupanie smiley

0 Citovat

http://login.dm.gov.ae/wps/portal/mycit ... ycityinner
Provozni doba v odkazu, stranky govermentu.
Jumeirah beach park co se o nem vsude pise na internetu uz neexistuje, na jeho miste usti nove otevreny Dubai water canal. Verejne plaze v posledni dobe zaznamenaly velke upravy, takze pokud nejste primo milovniky travniku a chcete se koupat v mori jedte kamkoliv. Staci podivat na google mapy. Nekteri muzou pamatovat prave dobu stavebnich uprav, ale ted uz je to vsude dobry. Nejvetsi vybavenost poskytuje Jumeirah beach residence... ale plaz vedle burj al arab se taky nevynechava... Treba ti na mamzar park nezbude ani cas.

0 Citovat

mne sa tie okolite (ako ide autobus C28) sa mi zdali tiez celkom fajn, ale pravda, ze som na nich nebol.
Jumeirah je viacero - jedna pri "plachetnici" Jumeirah Beach Park https://www.google.sk/maps/place/Jumeri ... 0711?hl=en
a druha Jumeirah Public Beach / myslim ze sa vola aj Kite beach
https://www.google.sk/maps/place/Jumeri ... 9291?hl=en
a tretia je Open, kde by as itie ladies days nemali byt vobec
https://www.google.sk/maps/place/Jumeir ... 8939?hl=en

0 Citovat

Nojo, to se nam prave stalo minule, ale to je 1 ku 100... zatimco mamzar je raj, okolni plaze ( na kterych jsme byli my ) byly ty nejhorsi z celeho dubaje... mozna jsme jen mely smulu smiley proto to ted "hlidam"
Jak tu psal nekdo o Jumeriah park - tam jsi nebyl? Pry je to krasna plaz a asi take omezena ladyes dny..?

0 Citovat

nene, nepisal som to nikde, 3 tyzdne dozadu som tam bol smiley ono netreba sa bat, aj keby bol Ladies day nahodou, tak len Mamzar park kde sa plati vstup je "no go", ale okolite verejne plaze su normalne dostupne: https://www.google.sk/maps/place/25%C2% ... 7576?hl=en

0 Citovat

Pondelok streda to bolo naposledy...3 tyzdne dozadu (aj ked pravda ze niektori vyzaduju cerstvejsie info smiley)

0