Zdravím všechny, na týden v dubnu 14.-23. máme s přítelkyní volno a řešíme nějakou dovolenou. Bohužel je stále šance, že volno neproběhne a 100% to budu vědět až v týdnu před odletem (10.-14.). Nejradši bychom nějaký ostrov typu Madeira, Mallorca, Sicilie nebo tak, aby v tu dobu bylo aspon 20-25st C a plánujeme si pronajmout auto a místo objet, prostřídat leháro s poznáváním. Má někdo nápad, jak situaci vyřešit, jestli čekat úplně na poslední chvíli a najít něco v týdnu před odletem nebo koupit již teď a riskovat storno? Jinak ideální by bylo, kdyby se jednalo o cestu z letišť v okolí Kolína n. R. v Německu, takže Dusseldorf, Dortmund, Eindhoven, Kolín. Ubytování nejlíp u moře s polopenzí, nebráníme se ani exotice za slušné peníze. Děkuji za jakékoliv rady. .

Týden aktivní dovolené v dubnu

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

9 reakcí

Na Kanary se s cestovkou nevyplati letet, mozna snad skutecne jen super last minute , prave neco s toho Nemecka , u Kanarskych se nekdy stane , ze i lowcostove letenky sezenes v priznive cene dost tesne k odletu , nebo se tam doprodavaji chatry ,.treba v unoru se tam vyrojilo plno letenek z Grana Canarie do Velke Britanie za 10 euro s Thomas Cook ,zkusil bych udelat pres booking.com nejakou rezervaci, co jde zrusit zdarma , den dva pred odletem a bud bude letenka , nebo pak pres cestovku zajezd super last minute smiley

0 Citovat

Vyborne, dekuji za uvedeni na pravou miru, Kanary opravdu nevypadaji spatne, takze uz shanim nejaky slusny zajezd, nasel jsem nabidky jak u CZ cestovek, tak DE, tak snad se podari neco vybrat.
Jeste jednou diky, dame vedet, jak jsme se meli.

0 Citovat

Presne tak jak pises , a to jsi treba nejmenoval jeste Mascu u Los Gigantes , kdy se nechas vyvest na zacatek tehle atrakce a pak schazis az k mori , kde te nabere clun a odveze te do pristavu. naposledy jsme si rezervovali ubytovani v pueblo marienero Los Gigantes , pokud si napises o vyssi patro a vyhled na more a na hory tak to ubytovani nema chybu ,je cenove super , je tam i mala plaz hned vedle a v cene je i vstupne do bazenu s casti i prirodnim koupanim v mori ( jen pokud nejsou moc velke vlny )

Samozrejme ty treky v oblasti Pico de Teide jsou prece jen vic bez te masove turistiky , co obnasi Masca a lanovka na Teidu a La Gomera je skvela , s Los Cristianos tam jede lod da se to i na jednodenni vylet ale lepsi jsou alespon 2 nebo spise 3 dny , stejne tak se da pak uskutecnit i El Hierro nebo s Tenerife Nord leti pak Binter Canaries

Prave uz jsme byli na vsech ostrovech krome El Hierra a La Palmy tu podnikneme ted v dubnu , puvodne jsem k tomu chtel pridat i to El Hierro na 3 dny ale zjistil jsem ,ze neni preprava z La Palmy na El Hierro ,nez pres Tenerife a to uz pak zveda jak naklady, tak i casovou narocnost , tak nakonec zustavame jen u La Palmy , ale vyuzivam taky levne letenky na Tenerife i kdyz pak ta lod neni zrovna nejlevnejsi , ale neletime z Wizz ale s Krakowa Ryanairem

0 Citovat

Souhlas s Kanáry. Na severu Tenerife je spousta nenápadných a krásných treků přes horská úpatí vedoucích přes osamocené zátoky (Chamorga-El Draguillo-Roque Barmejo), plus Pico del Teide uprostřed ostrova (na jejíž výšlap ze spodní stanice jsem si netroufl - od lanovky je to pro ležérního horala jako jsem já ideální smiley ). Zároveň mám reference na vedlejší La Gomeru a La Palmu, jejichž národní a přírodní parky budou taky stát za to. Jako bonus teď nízkonákladovky doprodávají last minute letenky právě na kanáry z okolí ČR (např. Wizz z KTW).

0 Citovat

Teda říct o kanárech že je to válecí destinace... to je skoro jako ukrást v kostele sošku smiley Zagoogli a vyraž na Tenerife, stojí to pár peněz a budeš nadšenej.

0 Citovat

Tak nemyslim , ze Kanary musi byt jen valeci dovolena , jedeme tam uz po 10 a porad tam mame co poznavat a k tom prijemne koupani , napriklad Lanzarote . nebo Tenerife poskytuje dost aktivit i mimo koupani La Palma je zase nejhornatejsi ostrov valeni je snad jen na Fuerteventure ,ale zase jsou tam nejkrasnejsi plaze z celych Kanaru


Recke ostrovy jsou krasne ,ale myslim, ze duben je prilis brzy , mozna snad Kreta , ale i tu bych radeji voli az v kvetnu , v dubnu me napada jeste Maroko , byl jsem tam na zacatku kvetna a bylo uz hodne teplo

Co se tyka toho vyberu tech cestovek v Nemecku tak je toho opravdu hodne , nakonec i ceske agentury nabizeji zajezdy ktere poradaji nemecke cestovky , charterove lety ma treba Condor , dost zajimavych odletu byva s Cologne Bonn , samozrejme Mnichov , Frankfurt ,.staci trosku pohledat a pak ty klasicke vyhledavace .kdyz das k last minute priponu de urcite ti to neco najde koukam vetsinou na Condor , nebo Tuifly, Ltur Tomas Cook , mrkni na fly4free a na liste zemi vyber germany nebo na secretflying

0 Citovat

Vycerpavajici odpoved, moc dekuji.
Kanary urcite ne, tam bysme jeli na nejakou valeci dovcu, ale chceme tak nejak oboji, odpocinout si, ale i neco videt.
Jak pisete s ubytovanim problem neni, to je mi jasne, vetsinu dovolenych jezdime pres booking ubytovani a letenky zvlast, problem je, ze takhle tesne pred odletem uz budou letenky drahe, v podstate uz ted jsou docela drazsi. Takze spis asi po dlouhe dobe zkusime komplet zajezd pres cestovku. Otazka je, jestli se spolehat na to, ze se neco objevi tesne pred (verdikt budu vedet nejspis nejdriv v utery toho tydne, takze to je dost na krev. Na druhou stranu i tady se obcas objevi neco s odletem za par dni, takze teoreticky by se snad neco najit mohlo.

K tomu Nemecku, bydlime tady, takze by to pro nas bylo nejjednodussi, problem je, ze nevim, kde nemecke nabidky hledat, ale poptam se znamych.
Auto bysme resili taky az na miste, stejne bysme si ho pujcili treba jen na dva, tri dny, podle situace.
Kypr taky zvazim, pripadne jsme mysleli jeste nejaky z Reckych ostrovu.
No neni to jednoduche, kdyz je tolik faktoru k zohledneni...
Diky

0 Citovat

Presne tak . ubytovani na booking.com se da najit z moznosti zruseni zdarma i den pred odjezdem ,atopujcovny se taky takove daji najit, nebo ten zprostredkovatel , napr. economycar ma v podminkach 48 hodin pred vypujcenim , rusil jsem tak letos auto v Omanu, protoze na hotelu se nam naskytla vyhodnejsi nabidka a je plno mistnich pujcoven v ruznych zemich , kde dopredu neplatis nic ani nicim rezervaci nezarucujes

No a letenky pokud jsou za ty ceny do 20 - 40 euro tak je proste ozelim

Z Nemecka byva velike mnozstvi charterovych letu ,tak zalezi na tom, jak moc je pravdepodobne ze to budes rusit a jak moc ti zalezi na tom, kam to ma byt

Byli jsme ted v podobne situaci a taky jsem dost vahal a vaham vlastne porad i kdyz uz mam rezervace udelane a jedny letenky koupene .
Je jen treba pocitat s tim , ze je tam obdobi velikonoc a to je podobne blby termin jako vanoce ,alespon, co sleduju ted letenky zpet.kdy mam rozpeti jen dvou dnu k dispozici

V Nemecku bych mozna volil cekat na to last minute, jinde je to na zvazeni , protoze pak se do mista odletu musis nejak dostat a tam na posledni chvili nemusi byt dobra cena

Madeira i Mallorca v pohode . asi se ti co me tu uz znaji budou smat smiley ,ale co Kanary ? smiley nebo nedavno jsem videl Kapverdy za dobrou cenu na last minute , mozna by uz sel i Kypr , urcite tam bude stejne teplo jako na Mallorce a more bude mozna i teplejsi . ale pokud chces 25 a teplejsi more tak to spis ty Kapverdy , Kanary budou mit urcite nad 20vzduch , ale more bude tak 19-21,podle zvoleneho ostrova

Mrkni sem : https://www.seatemperature.org/

0 Citovat

Nabízí se asi dvě varianty - zarezervovat ubytování a auto s možností zrušení a letenky koupit teď s rizikem že propadnou (případně připlatit za možnost zrušení/přebookování), nebo počkat a vymyslet něco na poslední chvíli. Tam by pak pravděpodobně byly letenky drahé, takže spíš koupit nějaký lastminute zájezd.

0 Citovat

Zdravím všechny,
na týden v dubnu 14.-23. máme s přítelkyní volno a řešíme nějakou dovolenou. Bohužel je stále šance, že volno neproběhne a 100% to budu vědět až v týdnu před odletem (10.-14.). Nejradši bychom nějaký ostrov typu Madeira, Mallorca, Sicilie nebo tak, aby v tu dobu bylo aspon 20-25st C a plánujeme si pronajmout auto a místo objet, prostřídat leháro s poznáváním.
Má někdo nápad, jak situaci vyřešit, jestli čekat úplně na poslední chvíli a najít něco v týdnu před odletem nebo koupit již teď a riskovat storno?
Jinak ideální by bylo, kdyby se jednalo o cestu z letišť v okolí Kolína n. R. v Německu, takže Dusseldorf, Dortmund, Eindhoven, Kolín.
Ubytování nejlíp u moře s polopenzí, nebráníme se ani exotice za slušné peníze.

Děkuji za jakékoliv rady.

0
9 reakcí