Není tomu ani měsíc, co jsem se vrátil z Maroka. Doletěl jsem tam s Ryanairem přes Londýn. Letenky Praha - London Stansted - Fez a Marrákeš - London Stansted - Praha mě vyšly cca na 135 €. Mohly by být levnější, kdybych nepreferoval určitý termín a routing (a hlavně to zkazil poslední segment London-Praha s Easyjetem za 40 €). V Maroku jsem strávil týden a strávil jsem ho poznáváním na trase Fez - Volubilis - Rabat - Casablanca - Marrákeš - Vodopády Ouzoud - Marrákeš. Na začátku února je v Maroku příjemně mírné počasí, všechno se zelená. Doporučuji. Jinak ceny mírné a o všem se smlouvá. Podle mě daleko víc než v Thajsku. Usmlouvat se dá běžně 30-50% z ceny. Taxíky jsou tam relativně levné (někde je to i jediný druh dopravy), ale nejdřív vás zkouší jako gringa pořádně "osejlovat". Tip: Pokud chcete na velbloudy, vypravte se na Saharu. Dvoudenní výlet se dá sehnat asi tak nastejno jako jízda taxi z Marrákeše do Palmereia s půlhoďkou na hřbetu korábu pouště. Pokud nemáte čas nebo nechcete do pouště, budete muset na chvíli opustit ducha low-cost cestování. Víc si můžete počíst na blogu: Mezipřistání v Londýně v duchu low-costové návštěvy muzeí Noční přistání ve Fezu (málo obrázků) Fotoreportáž z Fezu a šipkami můžete pokračovat ve čtení přes Volubilis, Rabat, Casablancu až do Marrákeše. Celkové náklady raději vypočítávat nebudu. Tuším, že jsem o cca 50% překročil svůj původní plánovaný lowcostový rozpočet. Inu, velbloudi, Volubilis ani mešita v Casablance v plánu původně nebyly. Při dvou lidech by se ale dalo vejít do 300 € na osobu za 7 dní včetně letenky, jídla a ubytování. .

Maroko na konci února 2017

Založil ve fóru Cestopisy

4 reakce

A zde jsem hodil informace k ceně dat a volání v Maroku. Vůči nám až směšně levné. Jen 30 dirhamů na týden (75 Kč)
https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2017/04/mobilni-sluzby-v-maroku.html

0 Citovat

Vida, koukám, že nové fórum vygumovalo odkazy. Tak ještě jednou: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2017/03/konec-unora-v-maroku-shrnuti.html

0 Citovat

Díky za upozornění. Už je to opraveno. Jináč to nebyla Marokánka, ale Bangladéšanka spolu se svou sestrou a nejspíš tatínkem/bodyguardem a žijou v Londýně. Takže při příští akci flydubai kupovat letenky do Dháky smiley

0 Citovat

nejde ti odkaz z volubisu na rabat

ta marokanka na lodicke je k nakousnuti smiley

0 Citovat

Není tomu ani měsíc, co jsem se vrátil z Maroka. Doletěl jsem tam s Ryanairem přes Londýn. Letenky Praha - London Stansted - Fez a Marrákeš - London Stansted - Praha mě vyšly cca na 135 €. Mohly by být levnější, kdybych nepreferoval určitý termín a routing (a hlavně to zkazil poslední segment London-Praha s Easyjetem za 40 €).

V Maroku jsem strávil týden a strávil jsem ho poznáváním na trase Fez - Volubilis - Rabat - Casablanca - Marrákeš - Vodopády Ouzoud - Marrákeš.

Na začátku února je v Maroku příjemně mírné počasí, všechno se zelená. Doporučuji. Jinak ceny mírné a o všem se smlouvá. Podle mě daleko víc než v Thajsku. Usmlouvat se dá běžně 30-50% z ceny. Taxíky jsou tam relativně levné (někde je to i jediný druh dopravy), ale nejdřív vás zkouší jako gringa pořádně "osejlovat".

Tip: Pokud chcete na velbloudy, vypravte se na Saharu. Dvoudenní výlet se dá sehnat asi tak nastejno jako jízda taxi z Marrákeše do Palmereia s půlhoďkou na hřbetu korábu pouště. Pokud nemáte čas nebo nechcete do pouště, budete muset na chvíli opustit ducha low-cost cestování.

Víc si můžete počíst na blogu:
Mezipřistání v Londýně v duchu low-costové návštěvy muzeí
Noční přistání ve Fezu (málo obrázků)
Fotoreportáž z Fezu a šipkami můžete pokračovat ve čtení přes Volubilis, Rabat, Casablancu až do Marrákeše.

Celkové náklady raději vypočítávat nebudu. Tuším, že jsem o cca 50% překročil svůj původní plánovaný lowcostový rozpočet. Inu, velbloudi, Volubilis ani mešita v Casablance v plánu původně nebyly. Při dvou lidech by se ale dalo vejít do 300 € na osobu za 7 dní včetně letenky, jídla a ubytování.

0
4 reakce