Ahojte, chtěli bychom s přítelem v únoru letět do Cali - koupit open jaw letenku a letět z Prahy do LA a potom Megabusem přejet do SF a odtud odletět zpět do Prahy. Máme ale už předem dané datum odkdy dokdy maximálně letět. Bylo by to na 8 dní. Konkrétně přiletět do LA v sobotu, neděli mít na obhlídku města, pondělí Universal Studios, úterý opět prohlídka města, ve středu ráno nasednout na bus, přejet do SF a tam mít celej čtvrtek, pátek a půlku soboty na město. A já se ptám - je tohleto načasování reálný nebo vůbec? Dají se za ten týden a něco stihnout dvě takto velký města + ta cesta mezi nimi? Nebo se vyprdnout na open jaw letenky a těch 8 dní si dosyta užít LA a třeba další rok to San Francisco?Díky moc za názory a postřehy :) .

Los Angeles -> San Francisco za 8 dní

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

10 reakcí

Ahojte, chtěli bychom s přítelem v únoru letět do Cali - koupit open jaw letenku a letět z Prahy do LA a potom Megabusem přejet do SF a odtud odletět zpět do Prahy. Máme ale už předem dané datum odkdy dokdy maximálně letět. Bylo by to na 8 dní. Konkrétně přiletět do LA v sobotu, neděli mít na obhlídku města, pondělí Universal Studios, úterý opět prohlídka města, ve středu ráno nasednout na bus, přejet do SF a tam mít celej čtvrtek, pátek a půlku soboty na město. A já se ptám - je tohleto načasování reálný nebo vůbec? Dají se za ten týden a něco stihnout dvě takto velký města + ta cesta mezi nimi? Nebo se vyprdnout na open jaw letenky a těch 8 dní si dosyta užít LA a třeba další rok to San Francisco?

Díky moc za názory a postřehy :)

0

Já myslím že 2-3 dny jsou tak akorát jak na LA, tak na SF. Zůstávat 8 dní v LA je totální a naprostá zbytečnost ;)

0 Citovat

Závisí od toho, ako detailne chceš poznávať LA a SF. Väčšine ľudí bohato stačí na každé mesto 2 dni.

0 Citovat

LA - určitě Hollywood a Universal Studios a v San Franciscu Golden Gate Bridge, omrknout hezký americký domečky v kopcích (ano, to mě zajímá :D) a přítel říká ještě něco o přístavu a taky se aspoň jednou projet tramvají :)

grouppen - netuším. Nechtělo se mi vypisovat celým slovem Californie, tak jsem napsala Cali - snad neva :)

0 Citovat

grouppen napsal(a):

Máš to celé špatně:

1) v USA je potřeba auto pokud chceš něco vidět - není to tam nic drahého, poskytne to to svobodu a pohodlí, nemá cenu se trmácet autobusy a ve výsledku se ti to nejen zaplatí a ještě ti to ušetří i dost peněz.

2) open jaw letenka je mnohem dražší než běžná a v tomto případě je to zbytečný výdaj.

1) Auto nechci. Nechápu, proč bych si na jednu cestu tam musela půjčovat auto, když nikam jinam jet nepotřebuju, nic mezi městy vidět nepotřebuju, jen se chci přepravit z bodu A do bodu B.

2. Právě teď avizovalo cestujlevne akční letenky do Kalifornie a mezi nimi jsou i open jaw letenky za 11 700. To mi přijde celkem v pohodě cena, když normální zpáteční letenky třeba Praha-SF jsou za 11 900.

A koneckonců - ptala jsem se na to, jestli se dají tyto dvě města za 8 dní stihnout - neptala jsem se, jestli se víc vyplatí bus nebo auto nebo jestli jsou open jaw letenky předražený, takže děkuji za rady, ale zrovna tyto nejsou potřeba :)

0 Citovat

No, k tomu autu - SF bez auta zvládneš v pohodě, je to jedno z mála měst USA kde funguje hromadná doprava, navíc má centrum podobné městům v Evropě, po ktrém se dá normálně chodit. Na druhé straně pro pohyb v megaaglomeraci typu LA je auto téměř nutností. V Downtownu skoro nic není a většina zajímavostí typu Beverly Hills, Griffith Observatory, Rodeo Drive, Santa Monica, Venice Beach, Long Beach, Getty Center apod. leží na naprosto opačných koncích aglomerace, dostupné často maximálně autobusem, kterým se budeš trmácet dlouhé hodiny.

Jinak k dotazu - Golden Gate, přístav, domy a tramvaje v SF se dají stihnout i za den, 2.5 jsou naprosto v klidu, fakt. V LA objezdit všechno bez auta bude horší. Na Universal počítej rozhodně celý den, pokud se vydáš MHD na Santa Monicu / Venice tak to je minimálně půlden, spíš víc, no a Hollywood s Griffith Observatory to samé. Pak už záleží, co dál chceš vidět no... Já bych doporučil ještě Olvera Street a Little Tokyo, obojí v docházce z Downtownu a na metru, obojí super zážitek.

0 Citovat

Je pravda, že L.A. je fakt roztahané jako málo měst a MHD nic moc, ale pokud člověk nechce vidět úplně vše, tak si vystačí i s tou MHD, při troše plánování. Universal Studios, Hollywood, Santa Monica, tam všude metro jede, to je bez potíží, Griffith Observatory asi MHD bez šance, stejně jako Getty Center. Beverly Hills jsou busem ok - je to na půli cesty mezi Hollywoodem a Santa Monicou a i když autobus jede fakt dlouho, zrovna na téhle trase auto moc času neuspoří.

V SF by naopak auto bylo jen a jen na obtíž, tam je MHD fakt ok (na americké poměry). Pokud jde čistě o městskou (rychlo)turistiku, tak 8 dní bude ok.

1 Citovat

LA je úplne nudn0 mesto. Vyššie spomenuté Beverly Hills, Griffith Observatory, Rodeo Drive, Santa Monica, Venice Beach, Long Beach, Getty Center sa dá zvládnuť aj za dlhší deň - možno nejakou rganizovanou day tour, ďalší deň Universal studios - ak si v niečom takom nebola, určite choď... a potom... Holywood blvd. obrovská pasca na turistov -pre mňa absolútne necharizmatické. Auto je nutnosť , ja by som možno šiel do Las Vegas /5 hodín cesty - odtial Red rock canyon, GC west rim, Hoower dam, prípadne Joshua tree national park, prípadne dole do San Diega - určite viac tourist friendly, ako LA. Auta sa neboj, cesty sú široké, vodiči ohľaduplní a parkovacích miest všade more...

0 Citovat

8 dní je na obě města úplně v pohodě. Pokud bude přejezd autobusem, není auto podle mě potřeba. V LA jsme byli taky 3 dny, úplně to stačilo včtně nákupů a všude jsme se dostali MHD (na Santa Monicu, Beverly Hills, nějaký outlet za městem, i na Griffith Observatory jede autobus asi za 1USD - teď si nepamatuju od kterého metra).

0 Citovat

mispi napsal(a):

LA je úplne nudn0 mesto. Vyššie spomenuté Beverly Hills, Griffith Observatory, Rodeo Drive, Santa Monica, Venice Beach, Long Beach, Getty Center sa dá zvládnuť aj za dlhší deň - možno nejakou rganizovanou day tour, ďalší deň Universal studios - ak si v niečom takom nebola, určite choď... a potom... Holywood blvd. obrovská pasca na turistov -pre mňa absolútne necharizmatické. Auto je nutnosť , ja by som možno šiel do Las Vegas /5 hodín cesty - odtial Red rock canyon, GC west rim, Hoower dam, prípadne Joshua tree national park, prípadne dole do San Diega - určite viac tourist friendly, ako LA. Auta sa neboj, cesty sú široké, vodiči ohľaduplní a parkovacích miest všade more...

bohuzial musim suhlasit, z celeho naseho roadtripu som bol sklamany jedine z LA, Hollywood pre mna ultra velke sklamanie, Venice takisto ziadny zazrak, ostatne ako tak. Smerom na SF by bola skoda nezastavit sa v Santa Monice, Santa Barbare na plazi, alebo v nadhernom Pismo Beach. Ubrat den v LA, nahradit ho cestou do SF pozicanym autom a prespat niekde cestou (za mna urcite doporucujem prave to Pismo). Auto mozete po prichode do SF hned vratit, SF je uplne na pohodu aj MHD

0 Citovat

Tak, tak - Pismo Beach nebo vedle Morro Bay jsou fajn zastávka na trase.

0
10 reakcí